|
|
|
MailTribune.com
  • RESULTS / STANDINGS

  • Bowling
    • email print
  • Bowling
    Local Highlights
    At Lava Lanes
    Nov. 5
    MEN — Brian Sendelbach 288-729; Scott Helstowski 259-714; Q Nichols 237-696; Ron Norris 256-695; Chad Burke 268-694; Jordan Ellis 238-686; Frank Kula 246-682; Jared Pruitt 255-682; Adam Southard 267-678; Ozzie Brockbank 246-673; Mike Rock 278-672; Bob Penny 247-672; Jim Brockbank 258-665; John Rohde 255-662; Doug Townsend 266-660; Jared Inlow 257-659; Mark Bell 242-648; Mark Holden 237-639; Wayne Rastellini 224-638; Karl Blust 245-629; Rob Daniels 226-627; Ryan Bentley 245-626; Larry James 246-614; Rick Sanchez 236-613; Bob Blackwell 229-607; Steve Mullis 237-606; Roger Vanbuskirk 241; Jason Asmussen 235; Wayne Rohde 235; Mark Bell 234; Leon Fogle 233; Bob Williamson 232; Mike Westfall 231; Aaron Horton 230; Richard Tobin 224; Jomer Viray 224; George Daves 224; Kyle Asher 224; Rick Jones 223; Bernie Gunn 221; Bob Glaesemann 221; Jim Butler 221; Trice Billings 220; Bob Wood 219; John Leachman 216; Ray Russell 212; Troy Miles 212; Jeff Mullin 212; Ed Baker 206; Rich Calhoun 205; Mike Nichols 204; Jeff Hall 203; Tim Moser 203; Jacob Mayer 203; Nick Roberts 203; Steve Sullivan 202; Terry Nickerson 202; Robert LaFever 197; John Campoy 196; Fred Inlow 196; Curt Sather 194; Shaun Whitehead 193; Bob Jacobson 193; Steve Harmon 192; Dennis Stockton 190; Chris Bennett 187; CJ Russell 184; Jerry Frazee 183; Mark Hunter 181; Ken Culver 181; Ron Fumasi 172; Dee Edwards 171; Larry Swanson 167.
    WOMEN — Mony Bristow 222-615; April Rose 246; Taylor Wilkinson 223; Billie Christianson 220; Tracy Caster 203; Barb Henderson 202; Rosella Harshbarger 201; Lori Brockbank 200; Nancy Lounder 199; Tonya Merritt 194; Roxanne Womack 190; Angela Minneci 188; Jessica Bettencourt 188; Patty Kirk 187; Joan Keeney 187; Billie Christianson 187; Tamera Heaton 183; Lynne Lawry 183; Lillie Gibson 179; Evelyn Oden 178; Julie Russell 177; Pat Fumasi 177; Pam Swisher 176; Cheryl Casad 174; Lora Shepherd 172; Natosha Mickson 168; Tracy Gordon 163; Dianna Sather 160; Laura McKeane 156; Stephanie Bigman 155; Janice Gagnon 141.
    SENIORS
    MEN — Bruce Snook 266-714; Leighton Edge 243-673; Chuck Eilenberger 267-662; Jerome Lee 245-653; Lee Evans 236-645; Euel Rutledge 254-637; Edward Hagan 235-627; Neal Roberts 254; Jim Shreeve 235; Art Ball 224; Al Rossi 224; Reese Walker 223; Darrell Cordonier 222; Jim Swarts 221; Les Nimmo 215; Cleon Botsford 213; Ross Burd 212; Steven Podesta 206; Roger Vanbuskirk 204; Nick Palumbo 202; Dale Sattler 194; Carl Grayson 191; Frank Villa 188; John Counts 185; Russ Fields 184; JP Lindfors 183; Chet Faurholt 183; Bill Donnelly 181; Clay Winkler 180; Ernie Barre 173; Wayne Hanlon 168; Russell Matzkanin 159.
    WOMEN — Shannon Fisher 224; Terry Rosenberger 213; Betty Havira 203; Deanna Vanbuskirk 195; Marilyn Wilson 190; Karen Eilenberger 188; Janet Crandall 187; Bev Schultz 183; Verlene Kenaston 180; Darlene Stockel 178; Mabell Forbes 177; Carol Tower 170; Evelyn Lawson 169; Terry Rosenberger 169; Alberta Rankin 166; Dottie Villa 165; Olga Johnson 165; Lorraine Byron 160; Dixie Hanley 152; Sue Simmons 150; Jen Elliott 150.
    LAVA LANES MATCH CLUB: (vs. Siskiyou Lanes Yreka, Calif. on Nov. 4)
    MEN — Mark Holden 257-636; Bill Janes 236-605;Duane McLean 248; Jerry Smith 248; Ernie Bechler 224; Leon Fogle 205; Doug Guches 205; Jim Shreeve 205; Bruce Snook 204; Jim Guches 200.
    WOMEN — Betty Havira 204; Rita Hildreth 182.
    At Roxy Ann Lanes
    ROXY ANN SCRATCH — Leighton Edge 236-268-710, Bob Korth 234-239-680, Laura Harvey 248-669, Greg Hafner 220-224-656, Bill Weekley 244-648, Jerome Lee 244-634, Bill Cramer 234-621, Dave Wooley 620, Lela Larkin 601. Games: Bryon Blocher 256, Matt King 224.
    MEN — Steve Benston 256-258-277-791, Neal Roberts 243-235-692, Nick Brickey 267-691, Bill Weekley 233-245-690, Larry Rux 252-236-682, Bill Weekley 225-226-662, Larry Rux 221-226-657, Jason Stupe 220-255-651, Don Gregg 227-221-651, Kurt Goff 221-650, Chuck Eilenberger 223-245-649, Jan Davies 246-647, Dave Wooley 229-224-645, DJ Snopl 243-644, Gene Bell 226-643, Tye Hamers 223-639, Ron Seymour 247-629, Brett Hays 235-615, Kyle Thomson 221-613, Willie Boatwright 235-609, Randy Pace 237-601, Bob Kokanour 620, Gary Severe 612, Blake McKenzie 611, Phil Wall 611, Bruce Snook 609, Darwin Moore 606, Tom Marshall 602. Games: John Ryther 266, Keith Newcomb 247, David Wilson 236, Bill Taylor 234-594, Fred Kadin 227, Eric Jackson 225, Rich Calhoun 225, Gary Raines 223, Richie Miles 223, Randy Pace 223, Wayne Jones 222, Bruce Harper 220.
    WOMEN — Laura Harvey 235-215-628, Lela Larkin 200-212-205-617, Brenda Stinnett 248-612, Mony Bristow 246-203-598, Lonna Engle 225-591, Colleen Padilla 236-588, Crystal Tratz 201-579, Jana Gunn 204-571, Teri Taylor 209-550, Michelle Attebery 203-547, Shannon Armour 204-536, Shelley Bennett 211-518, Peggy Marchant 205-504, Toni Williams 200-503, Kelly Ghormley 213-501, Marilyn Wilson 540, Joan Keeney 533, Sheryl Rohde 530, Brenda Snyder 528, Rose Wall 524, Valerie Wilson 522, Sheila Anderson 522, Judy Hanna-Bell 521, Diana Hanstein 517, Jill Dickerson 511, Toni Matheny 508, Viola Hartwell 504, Marilyn Wilson 503, Diana Hanstein 502, Linn Goode 502, Barb Henderson 502, Sharon Severe 501.
    SENIORS
    MEN — Bill Irwin 215-254-195-664, Robert Keaton 268-604, Ron Roberson 221-548, Euel Rutledge 208-541, Darwin Moore 183-213-540, Ron Roberson 193-182-531, Victor Wigginton 201-527, Joel Morrison 193-193-513, Ron Roberson 175-512. Games: Dick Laubert 195.
    WOMEN — Lolita Browne 171-173-494. Games: Boni Beldi 189, Barbara Lane 179, Maxine Bartlett 178, Phyllis Smith 175, Jan Chambers 174, Lillian Harwood 173, Carol Coplen 170, Deanne Thompson 170, Ginny Crockford 170.
    JUNIORS
    LANEBENDERS — Kaleb Altman 125-333, Kaden Boatwright 77-77, Elijah Rux 63.
    SPARETIMERS — Jake Donis 207-244-632, Charlie Sanders 221-606, Zach Henley 217-558, Christian Barnes 177, Jeremy David 175, Brooke Kentner 161-158, Neal Neiger 159, Daneal Enriquez 103.
    city league
    Medford Parks & Recreation
    Through Nov. 5
    SUNDAY MEN'S RECREATIONAL BASKETBALL
    State Farm 3-0
    TBD 3-0
    Dream Team 3-0
    Wolf Pack 2-0
    We Are Orange 1-2
    Midnight Cowboys 0-2
    Old School 0-2
    Pacific Coast Contracting 0-3
    High Ballers 0-3
    FALL MEN'S BASEBALL
    The Reds 3-0
    Royals 2-1
    The Indians 1-2
    Dodgers 0-3
    FRIDAY MEN'S 1-PITCH SOFTBALL
    Low Down/Southern Oregon Pawn 42-1-1
    Bandits 18-25-1
    Crater Car Wash 18-25-1
    Sherm's Food 4 Less/Thunderbird 8-35-1
    MONDAY MEN'S A SOFTBALL
    Holiday RV 9-0
    Wild Bunch 5-4
    Jackson Creek Pizza 5-5
    Hussey Trucking 4-5
    The Shelter 4-6
    Low Down/Southern Oregon Pawn 4-6
    RS Customs: Bullets 1-8
    MONDAY MEN'S B SOFTBALL
    Bang Bang Mafia 9-2
    Wilson Equipment 8-2
    Tim's Chips/Walking Billboards 7-3
    Western Eagle 6-4
    Nor-Cal 6-4
    Pyros 6-4
    Pacific Air 6-4
    L & W 5.0 5-6
    Inglorious Batters 4-6
    Himmelman Construction, Inc. 4-6
    CP Racing 3-7
    Beerworks/Broke 'N Draggin 2-8
    KOGAP Enterprises, Inc. 0-10
    MONDAY MEN'S C SOFTBALL
    Sons of Pitches 10-1
    American Family Ins. 7-4
    Blackstone 7-4
    Beer Thirty 7-4
    Adept Networks 7-4
    Lithia Bump & Paint 6-5
    Landsharks 6-5
    McGlovin 4-7
    Eagles 4-7
    Crazy Schmit 4-7
    Airport Chevy 4-7
    Life Line 0-11
    SUNDAY CO-ED B SOFTBALL
    C.P. Racing 10-1
    Ginjas Ninjas 9-1-1
    Poles & Holes 7-4
    Buckets Bigsticks 7-4
    Low Down/Roxy Ann Lanes 6-4-1
    LukeScottRealEstate.com 5-6
    East Main Dental Group 4-7
    Central Equipment 3-8
    Bulldogs 2-9
    Sis-Q Cellular 1-10
    SUNDAY CO-ED C BLUE SOFTBALL
    Straight Rippin' 9-1-1
    Boise Brawlers 8-2-1
    Horton Plaza 7-4
    That's What She Said 5-6
    Thunder Bunnies 5-6
    Brotherton Pipeline 4-6
    Those Guys 3-8
    Risky Business 1-10
    SUNDAY CO-ED C GREEN DIVISION SOFTBALL
    Misfits 9-1
    Generations 8-1
    Hit & Run 7-3
    The Eagles 6-4
    Mixed Nuts 4-5
    Trouble Bound 4-5
    The Smovers 4-7
    Rogue Pirates 2-8
    7th Inning Stretch 0-10
    SUNDAY CO-ED C RED DIVISION SOFTBALL
    Jackson Creek Pizza/Broke 'n Naggin 10-1
    Super 8 9-2
    Bo Knows Construction 9-2
    Welburn Electric 9-2
    Oak Tree Northwest 7-4
    The Decrepits 5-6
    Jerry's Kids 4-7
    Bandits 3-8
    Balls & Chains 3-8
    Skid Marks 2-8-1
    Keepin' It Real 2-8-1
    B & B 2-9
    XXX TUESDAY CO-ED B SOFTBALL
    I'd Hit It 10-1
    Joe's Sports Bar & Grill 9-2
    Patrick O'Connor Landscaping 9-2
    Bomb Shelter 8-3
    SONSA 6-5
    Dick's Towing 4-7
    Kelly's Carpet Cleaning 4-7
    The ADFO 3-8
    Choppers 2-9
    Swingers 0-11
    TUESDAY CO-ED C SOFTBALL
    2nd GEN 9-1-1
    VPC Swingers 7-4
    Keith Schulz Garage 6-4-1
    Fusion 6-5
    Just Having Fun 4-7
    Regulators Mound Up! 0-11
    TUESDAY CO-ED C RED SOFTBALL
    Diamond Debauchery 9-2
    Sons of Pitches 9-2
    Rogue Automotive 7-4
    Special Deliveries 6-5
    Dutch Rebels 5-6
    Rusty's 4x4 4-6-1
    Roscoe's 2-8-1
    V.M.I. 1-10
    THURSDAY MEN'S C BLUE SOFTBALL
    Dutch Mafia 10-1
    Sons of Pitches 9-2
    Monster 9-2
    Shockers 7-4
    Jackson County Security 7-4
    Centennial Golf Club 5-6
    Jackson County Tax 4-7
    Legionairre Army 3-8
    Who's On First 1-10
    The Hitmen 0-11
    THURSDAY MEN'S C RED SOFTBALL
    Hunt Tractor 10-1
    Outlawz (Trophy Club) 7-4
    Rockwell Tops 7-4
    KSG Big Dogs 6-5
    Service Connected 5-5
    Family Practice Group 5-6
    Advanced Truck Body 4-6
    Baci's Pizza 3-8
    SOS Plumbing 1-9
    THURSDAY MEN'S SENIORS 45-UP SOFTBALL
    The Rogues 7-0
    Nitros 5-2
    S.O. Legends 3-4
    The Leftovers 3-5
    Medford Lightning 0-7
    TUESDAY MEN'S B SOFTBALL
    The Pirates 8-2
    BB 8-3
    Bear Creek Lock 7-3
    Motorcycle Superstore 4-6
    Bangers 4-6
    El Conquistadors 3-7
    JTD Trucking 2-9
    WEDNESDAY CO-ED B/C SOFTBALL
    Maximum Sports 9-0
    Never Has Beens 5-4
    Fred Meyer 4-5
    Salon Chic 3-5
    Economy Storage 1-8
    WEDNESDAY WOMEN'S B/C SOFTBALL
    The Other Team 9-0
    Ball Busters 7-2
    Optimism 5-4
    Outlaws 5-4
    Bo Knows Construction 5-5
    Tim's Chips/Lady Billboards 1-9
    The Peach Pit 1-9
    SUNDAY WOMEN'S A VOLLEYBALL
    Blame Drew 16-0-8
    Desperados 12-2-8
    Off in the Woods 10-7-7
    Spikers 5-12-7
    The Cruzers 3-15-6
    Scared Hitless 3-15-6
    SUNDAY WOMEN'S A VOLLEYBALL
    Southern 16-0-8
    Girls Night Out 12-4-8
    Licorice Whips 7-11-6
    Team Chance 7-10-7
    Ducks 4-13-7
    Volleyholics 4-12-8
    THURSDAY COED C BLUE VOLLEYBALL
    CS Llama Drinking Team 13-5-3
    Troublemakers 10-6-5
    One Hit Wonders 10-5-6
    Hit Happens 8-8-5
    The Unknowns 8-8-5
    Summitt 6-10-2
    The Setting Ducks 1-14-6
    THURSDAY COED C RED VOLLEYBALL
    Los Raggamuffins 16-2-6
    Raider Nation 12-5-7
    What Happened 11-10-3
    Joy of Sets 9-10-5
    Court Jesters 4-15-5
    Spiked Punch 5-15-4
    WEDNESDAY WOMEN'S B VOLLEYBALL
    Go Get Her 12-0-6
    Spike-Edelic 10-4-4
    Bumpin' Uglies 6-7-5
    Sneakers 6-8-4
    Ninjas 5-9-4
    Bump It 1-12-5
    FALL KICKBALL
    Stingrays 5-0
    Love & Marriage 3-2-0
    Harry & David Fun Guys 2-2-1
    Willamette Dental Group 1-3-1
    ARC Angels 0-4
    FRIDAY MEN'S FUTSAL
    Joga Bonito 2-0
    Club Uruapan 1-0-1
    Arsenal 0-1-1
    The Avengers 0-1
    Rogue Regulators 0-1
    FRIDAY WOMEN'S FUTSAL
    Wolf Pack 2-0
    Dynamite 1-1
    Kiss My Sass 1-1
    Swift Kicks 0-2
    CO-ED FUTSAL
    Samba 2-0
    RLL United 1-1
    Mejia's 1-1
    Gabachos 0-0-2
    Good Company 0-1-1
    The Avengers 0-1-1
    MONDAY COED 35-UP 7-ON-7OUTDOOR SOCCER
    The Yellow Team 2-0
    FC 1970 1-0-1
    The Toppers 1-1
    The Reds 1-1
    Fuego Viejo 0-1-1
    Kickin' It Old Skool 0-2
    THURSDAY WOMEN'S 7-ON-7 OUTDOOR SOCCER
    Lightning 2-0
    Comets 1-0
    Bumble Bees 1-0-1
    Chupacabras 1-1
    Shooting Stars 0-1-1
    Shin Kickers 0-1
    Chaos 0-2
    TUESDAY MEN'S 11-ON-11OUTDOOR SOCCER
    Ajax 2-0
    Noble 2-0
    SOU Raiders Team A 2-0
    Naranja Mechanica 0-2
    SOU Raiders Team B 0-2
    Southern Oregon Bums 0-2
    WEDNESDAY CO-ED 11-ON-11 OUTDOOR SOCCER
    Rogues 1-0
    Baci's 1-0
    Shin Kickers 1-0
    Naranja Mechanica 0-0
    Spider Pigs 0-1
    Xolos 0-1
    FC70 Jantzer 0-1
    Golf
    Holes-in-One
    Ken Cockrell, Rogue Valley Country Club, No. 4, 7-iron, Nov. 1. Witnessed by Joe Sayre, Norm Veronneau, Matt Hansen.
    Quail Point GC
    Senior Men's Club
    Medal Play Tournament
    Oct. 31
    WHITE TEE — 1, Earl Norgard, 29; 2, Gene Ritter, 36; 3, Bob Norris, 36; 4, Jerry Todd, 38; 5, Jack Cooney, 38; 6, Bob Rosendahl, 38.
    GOLD TEE — 1, Tom Chambers, 34; 2, Jack Hafner, 34; 3, Stan Luther, 36; 4, Ken Kelley, 36.
    K.P. — Gene Ritter.
    Bear Creek GC
    Men's Club
    Week Ending Oct. 29
    FLIGHT A
    NET — 1, Brian Carr, 27; 2, Tim Orme, 30; 3, Andy Pace, 36.
    GROSS — 1, James Scott, 33.
    FLIGHT B
    NET — 1, Ernie Rogers, 32; 2, Bob Jones, 36; 3, Dennis Jones, 39.
    GROSS — 1, Jack Easley.
    Laurel Hill GC
    Ladies Golf League
    CLUB CHAMPION — Laura Rommes.
    Oct. 29
    FLIGHT A
    GROSS — 1, Jean Nelson.
    NET — 1, Carolyn York.
    FLIGHT B
    GROSS — 1, Velma Bailey
    NET — Donna Edsel.
    FLIGHT C
    GROSS — 1, Claudia Hardgraves
    NET — 1, Sandy Engelmann
    FLIGHT D
    GROSS — 1, Christie L'Heureax
    NET — Judi Miller
    ECLECTIC
    FLIGHT A — 1, Ellen Weatherton, 18; 2, Ann Gaines, 18; 3, Velma Bailey, 21.
    FLIGHT B — 1, Delinda Davenport 18; 2, Toni Defty, 20; 3, Donna Edsel, 21.
    FLIGHT C — 1, Suzanne Rotz, 15; 2, Tina Williams, 17; 3, Jan Fish, 18.
    FLIGHT D — 1, Sandy Engelmann, 17; 2, Mary Sinclair, 17; 3, Christie L'Heureax, 19.
    MOST IMPROVED HANDICAP — Christie L'Heureax.
    BEST BALL — 1, Bruce Fauble-Larry Stanley, 35; 2, Gary Snow-Lou Thompson; 3, Ed Irvine-Les McCoy Sr.
    GROSS — 1, Larry Stanley, 37; 2 (tie), Lou Thompson, Bruce Fauble, 38.
    K.P. — No. 3, Lou Thompson. No. 5, Gary Snow.
    Tuesday Horserace
    Oct. 30
    RESULTS — 1, Paul Featherstone, Jeff Couch, Bill Kallista.
    Eagle Point GC
    Ladies Club
    Two-Person Scramble Format
    Oct. 29
    FLIGHT A
    NET — 1, T. Hicks-J. Laws, 60.4; 2, C. Hite-J. Podesta, 63.0; 3, S. Brick-B. Naef, 64.6; 4, L. Baker-A. Westerman, 65.2; 5, P. Peeters-B. Schierholz, 65.6.
    K.P. (0-25 hcp., 26-up hcp.) — No. 3, A. Westerman, B. Naef. No. 8, J. Laws, J. Martin. No. 13, J. Podesta, P. Peeters. No. 15, J. Mayfield, J. Wheeler.
    Four-Man Super Drive Format
    Nov. 5
    FLIGHT A
    GROSS — 1, B. Doss, C. Gage, G. Gage, B. Grove, 134; 2, S. Howard, C. Todd, B. Timmel, J. Clayton, 136.
    NET — 1, L. Evans, E. Chance, H. Collier, G. Allen, 107; 2, R. Foulon, B. Fierke, H. Fitzsimmons, J. Douglas, 133.
    FLIGHT B
    GROSS — 1, D. Weitmann, B. LeFever, W. Tait, 144; 2, S. Smith, T. Perdue, D. Allen, B. Fauble, 146.
    NET — 1, D. Gerke, P. Cash, Robinson, D. Sayler, 109; 2, J. Brick, D. Wolf, H. Swain, B. Hamilton, 109.
    FLIGHT C
    GROSS — 1, H. Herting, J. Hansen, R. Petersen, R. Carlson, 158; 2, Orvec, Larson, Waldo, M. Gossett, 160.
    NET — 1, E. Farkas, L. Lawson, S. Schanck, Dobbs, 104; 2, J. Melford, P. Beaber, J. Seybold, E. Sloan, 117.
    K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 3, R. Stassi, P. Arnold. No. 8, C. Farley, R. Dinwiddie. No. 13, B. Timmel, T. Perdue. No. 15, D. Marsingo, S. Schanck.
    Stone Ridge GC
    Senior Tour
    Four-Man Orange Ball +2 Format
    Oct. 31
    FLIGHT A
    GROSS — 1, Larry Butler, Dave Potter, John Robinson, Tim Tolman (Blind Draw), 230; 2, Dave Johnson, Stan Reiter, Bob Moore, Dave Jones, 243; 3, Don Wallace, Tim Tolman, Rich Olney, Paul Bostic (Blind Draw), 259.
    NET — 1, Bob Buffaloe, Mike Westfall, Randy Moyer, Roger Courtney, 194; 2, Paul Bostic, John Codington, Ed Borgnino, Dennis Gerke, 209; 3, Skip Bogenoff, Paul Reynolds, Ralph Sauerwald, Ted Bibler (Blind Draw), 209.
    K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 2, Roger Courtney, Troy Reynolds. No. 12, Dave Johnson, Dale Baker.
    Senior Tour
    Individual Stroke Play Format
    Oct. 24
    FIRST FLIGHT
    GROSS — 1, Dave Rush, 75; 2, Norm Hall, 75; 3, George Berry, 75.
    NET — 1, John Robinson, 67; 2, Dave Johnson, 67; 3, Bob Moore, 69.
    SECOND FLIGHT
    GROSS — 1, Ted Bibler, 81; 2, Rick Olney, 85; 3, Ken Ratcliff, 87.
    NET — 1, Dennis Gerke, 68; 2, Rod Hammer, 68; 3, Bill Pierce, 68.
    THIRD FLIGHT
    GROSS — 1, Mort Gossett, 86; 2, Joe Zagorski, 92; 3, Troy Reynolds, 93.
    NET — 1, Clancy Renkoski, 63; 2, Dick Gergen, 69; 3, Gary Reed, 71.
    K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 12, Verne Moreland, Dennis Bolsinga. No. 17, Tim Tolman, Ron Williams.
    SOOTRS Club Championship
    Individual Stroke Play Format
    Oct. 24-25
    SOOTRS CLUB CHAMPION — 1, John Robinson, 147.
    FIRST FLIGHT
    GROSS — 1, John Robinson, 147; 2, Norm Hall, 154; 3, Jim Bullen, 156.
    NET — 1, Dave Rush, 132; 2, Bob Moore, 138; 3, Dave Johnson, 142.
    SECOND FLIGHT
    GROSS — 1, Dennis Gerke, 165; 2, Roger Schnoes, 167; 3, Ray Keasler, 169.
    NET — 1, Ken Ratcliff, 142; 2, Mike Collins, 143; 3, Randy Kane, 145.
    THIRD FLIGHT
    GROSS — 1, Bill Pierce, 178; 2, Don Wallace, 186; 3, Bob Buffaloe, 190.
    NET — 1, Clancy Renkoski, 138; 2, Dick Gergen, 143; 3, Jerry Krueger, 147.
    K.P. — John Robertson, Dave Sayler, Skip Bogenoff, Don Wallace.
    ACCURACY DRIVE — No. 10, Stuart Douglas, Mike Collins, Paul Reynolds.
    Centennial GC
    Rose Club
    Trifecta Format
    Oct. 25
    GROSS — 1, Deanna St. Martin, 43; 2, Judy Laws, 45.
    NET — 1, Linda Wade, 29; 2, Connie Howard, 30.
    K.P. — Tonia Husel, Deanna St. Martin.
    Stewart Meadows GC
    Men's Club
    Two-Man Best Ball
    Nov. 3
    GROSS — 1, Josh Loy-Ed Istel, 68; 2, Tony Kell-Ken Carr, 70; 3, Brian Edwards-Ken Gentry, 73; 4, Ed Colin-Pat Smullen, 76; 5, Clyde Davis-Chuck Henke, 78.
    NET — 1, Larry Spotanski-Brad McBee, 59; 2, Arn Wihtol-John Robinson, 60; 3 (tie), Frank Lucas-Franklyn Corbin, Darrel Georgeson-Bill Harmon, 61; 5, Seth Herbert-Tony Skinner, 62.
    K.P. — No. 5, Cordy Carrigan. No. 7, Arn Wihtol.
    Soccer
    Fall Soccer Fest
    At Eagle Point
    U14 BOYS — 1, Grants Pass Shipley; 2, MUFC Team Galaxy.
    U12 BOYS — 1, MUFC Team Villa; 2, GCU Malfabon.
    U12 GIRLS — 1, ASC Annen; 2, TRSC Peterson.
    U10 BOYS — 1, TRSC Team Redondo; 2, SOSA Team Lumbreras.
    U10 GIRLS — 1, TRSC Team LaBelle; 2, TRSC Team Andires.
Reader Reaction

      calendar