|
|
|
MailTribune.com
  • RESULTS / STANDINGS

  • Bowling
    • email print
  • Bowling
    Local Highlights
    At Roxy Ann Lanes
    EDWARD JONES SCRATCH — Dave Wooley 260-229-705, Tom Cook 258-686, Ed Lee 235-248-662, Jerome Lee 237-232-659, Brett Brickey 225-652, Lela Larkin 256-647, Bill Weekley 224-225-634, Tim Burg 258-626, Leighton Edge 223-247-625, Randy Cochran 227-620, Rick Imhausen 612. Games: Jared Imhausen 268, Bob Korth 236, Joe Stuart 226.
    MEN — Ron Seymour 237-250-246-733, Dave Wooley 226-244-699, Ron Seymour 227-245-675, Aaron Gruber 241-673, Jan Davies 250-235-656, Eric Jackson 268-653, Mitch Babcock 260-652, Phil Wall 246-636, Billy Cordell 224-631, Keith Newcomb 234-620, Joe Ghormley 235-614, Bill Weekley 227-613, Eric Jackson 246-608, Fred Kadin 227-224-605, Justin Gunn 222-601, Bill Cramer 612, Don Gregg 604, Daniel Jones 603. Games: Rick Sachen 235, Tye Hamers 234-222, Chris Watkins 226, Wayne Jones 225, Erik Schwalb 224, Willie Boatwright 223, Bruce Harper 223, Alex Hershberger 222, Randy Shaffer 222.
    WOMEN — Lela Larkin 226-600, Lonna Engle 216-202-593, Heather Miller 220-543, Brenda Snyder 209-542, Anita Thomson 220-540, Lucille Miller 200-516, Crystal Armstead 202-507, Peggy Marchant 200-503, Betty Siemers 532, Peggy Marchant 515, Judy Hanna-Bell 514, Evelyn Oden 510, Anne Seymour 509, Shelley Bennett 503.
    SENIORS
    MEN — Rick Fowler 202-222-223-647, Larry Winebrenner 186-203-230-619, Chuck Raye 202-199-195-596, Jim Irwin 230-181-184-595, Johnny Prestage, JR 191-224-573, Darwin Moore 225-539, Ron Roberson 191-190-537, Dennis Warrender 233-537, Steve Berntsen 193-533, Larry Winebrenner 203-518, Ron Roberson 185-508. Games: Cliff Beck 212, Rod Hammer 198, David Cruse 190, Johnny Prestage, SR 187, Bob Kokanour 186, Tom Dallas 180.
    WOMEN — Deanne Thompson 185-477, Natalie Jones 213-471. Games: Louise LaFoya 174, Lucille Miller 172.
    At Lava Lanes
    Sept. 30
    MEN — Jim Brockbank 278-790; Chuck Hinks Jr. 278-772; Jared Pruitt 279-755; Jary Kapus 256-740; Damon Cochran 269-728; John Rohde 243-723; Jared Pruitt 279-721; Tom Cook 260-706; Dan Gibson 247-706; Adam Southard 267-705; Jared Pruitt 279-704; Chuck Hinks Jr. 268-704; Dan Vogt 279-703; Joe Dauenhauer 259-699; Mitch Rowan 245-697; Scott Helstowski 263-688; Doug Townsend 261-688; Bob Blackwell 246-687; Robert Slayton 245-685; Steve Roberts 236-685; Duane Patterson 258-681; Adam Southard 257-681; Scott Anderson 235-678; Brady Rennick 257-677; Jeremy Milburn 259-676; Dale Matheny 268-672; Scott Anderson 255-672; Gene Bell 259-669; Steve Benston 279-668; Jeff Hall 245-668; Mike Henderson 244-667; Karl Blust 227-667; Rick Jones 267-662; Mike Henderson 257-662; Tyler Ellis 246-660; Blake McKenzie 224-660; Pat Moore 236-657; Jim Leavens 246-656; Brian Blackwell 246-655; Bob Penney 236-654; Art Ball 235-653; Gary Severe 256-651; Jason Asmussen 234-648; Deric Manzi 230-647; Mike Ussary 226-647; Ozzie Brockbank 255-646; Rob Scott 232-643; Steve Benston 225-643; Terry Nickerson 223-643; Robert Gibson 245-642; Larry Rux 236-642; Ron Kendall 247-638; Lee Speice 237-637; Mike Henderson 278-635; Larry Rux 235-635; Larry Van Ausdall 235-634; Dan Gibson 242-633; Dan Gibson 256-629; Dave Paxson 246-627; Chris Lynch 244-626; Bob Blackwell 226-625; Al Hartwell 237-623; Robert Slayton 238-622; Ken Peck 226-619; Chuck Raye 226-619; Jack Cole 235-618; Mark Bell 234-618; Scott Anderson 245-617; Les Nimmo 224-614; Don McDonald 217-614; Gary Hull 263; Lee Speice 260; Russ Ruthstrom 257; Gene Bell 257; Rod Ruthstrom 253; Dan Zallar 253; Kevin Valiquette 247; Phil Wall 246; Bryan Blocher 246; Troy Miles 246; Ollie Fernandez 246; Gary Mayfield 244; Jim Hoffman 239; Sam Coulter 239; Rob Scott 235; Trevor Nave 235; Stacy Dunn 234; Jerson Viray 234; Rick Jones 233; Bill Stubbings 233; Chad Fisk 231; Steve Harmon 230; Martin Shipley 229; Ryan Bentley 227; Mark Bell 227; Reggie DeVore 226; Don Mott 226; Andrew Wilson 225; Frank Kula 225; Kevin Valiquette 225; Richard Tobin 225; Jerson Viray 224; Patrick Copple 224; Ray Russell 224; Jim Shreeve 224; Ron Snopl 224; Art Ball 223; Ron Dixon 223; Jeremy Milburn 223; Eric Baker 223; Ray Lynch 221; Reggie DeVore 220; Don Greenamyer 215; Bob Peterson 213; Ernie Bechler 212; Bob Wood 212; Brian Goode 211; Ed Baker 210; Mark Bell 209; Larry Sprague 209; John Wildey 208; Tony Reyes 208; Ed Baker 207; Gary Drake 207; Bob Glaesemann 206; David McFall 206; John Fisher 206; CJ Russell 204; Ron Snopl 204; Dennis Graham 203; Clint Valiquette 202; Fred Inlow 201; Ryan Bentley 201; Mark Wilson 200; Joe Slayton 200; Stacy Dunn 200; Johnny Prestage Sr. 199; Jerry Richardson 199; Dennis Stockton 195; Jon Mickson 194; Don Watkins 191; Mike Nichols 190; Trice Billings 189; Billy Hendry 189; Terry Nelson 188; Jason Lynch 187; Jared Mulhollen 185; Anthony Ulloa 182; Bill Maxwell 181; Dennis Phillips 181; David Harlan 180; Anthony Ulloa 179; Robert Frates 179; Ty Cummins 178; Bill Theis 176; Ron Joslin 175; John Campoy 169; Dee Edwards 168; Joe Deaver 165; James McKeane 164; Ty Cummins 161; Patrick Sather 152.
    WOMEN — Christy Helstowski 234-633; Jodi Bell 226-625; April Rose 257; Jaime Baker 235; Jodie Keyser 234; April Rose 233; Barb Henderson 224; Tracy Caster 217; Rose Wall 217; Heather McKenzie 216; Sheila Anderson 213; Debbie Gibson 211; Debby Wimer 211; Lerae Milburn 206; Niki Goff 205; Marlana Pruitt 205; Tawnia Matheny 204; Dina Boyd 203; Marilyn Wilson 201; Jaime Baker 201; Nancy Lounder 201; Annette Driskell 201; Pat Fumasi 200; Toni Matheny 199; Niki Goff 193; Toni Matheny 191; Stephanie Sanders 191; Lisa Schuh 190; Lynne Lowry 190; Mary Dyer 190; Patty Kirk 189; Evelyn Oden 188; Kris Schulz 187; Debbie Gibson 187; Debbie Gilman 186; Jana Gunn 186; Cheryl McKenzie 185; Margaret Lynch 184; Rosella Harshbarger 181; Janet Crandall 181; Patty Kirk 180; Kris Schulz 180; Scarlet Agee 179; Judy Nelson 179; Scarlet Agee 179; Angela Minneci 178; Cheryl McKenzie 177; LeRae Milburn 177; Myra Dahack 176; Darcie Taylor 175; Sharon Lineberry 174; Vicki Lunt 174; Dani Hunt 174; Kim Fischer 173; Alice Allen 172; Shelly Wildey 172; Shelly Wildey 172; Pam Swisher 171; Janet Prince 171; Cheryl MacBean 169; Lena Cochran 169; Jan Nosack 169; Cindy Hudnall 168; Dianna Sather 168; Mary Mott 167; Kristie Graham 165; Janet Mayfield 164; Janet Crandall 163; Mary St Arnold 161; Parris Donald 161; Pat Whaley 160; Leona Wheatley 160; Justine Sullivan 153; Penny Stockton 152; Lindsey Phillips 151; Helga Melton 146; Pam Worth 143; Sheryl Johnson 140.
    SENIORS
    MEN — Leighton Edge 266-731; Jerome Lee 263-692; Jerome Lee 238-669; Darrell Cordonier 245-655; Al Hartwell 235-640; Lynn Caughey 247-636; Dennis Lindquist 228-632; Art Ball 226-622; Al Rossi 222-618; Larry VanAusdall 235-617; Jim Shreeve 226-611; Reese Walker 217-611; Ken Bailey Sr. 214-604; Gil Allen 245; Gil Allen 244; Bruce Snook 230; Euel Rutledge 224; Ross Burd 222; Roger Vanbuskirk 221; Jim Guches 219; Reese Walker 217; Ross Burd 217; John Counts 215; Jim Badger 215; Ross Burd 214; Clovis Glass 214; Darwin Moore 213; Lee Evans 213; Cleon Botsford 211; Duane McLean 210; Darrell Blore 210; Art Ball 209; Darrell Blore 209; Al Rossi 209; Dale Sattler 208; Cleon Botsford 208; Lee Evans 207; Mel Rennick 207; Terry Nickerson 207; Duane McLean 207; Clovis Glass 205; Pat Williams 205; Wayne Trefren 204; William Mott 202; Lynn Caughey 202; Jim Guches 201; Donald Mott 199; Clay Winkler 197; Digger Pettit 197; Gary Rosenberger 196; Ken Myres 195; Marty Barrows 194; Roger Vanbuskirk 193; Darrell Blore 192; Pat Byrne 191; Ken Myres 190; Pat Byrne 190; Ernie Barre 186; Glenn Jones 185; Chet Faurholt 185; Clovis Glass 184; Jim Hanley 184; Nick Palumbo 184; David Gray 182; Ken Myres 180; Bill Donnelly 180; Frank Villa 175; Nick Palumbo 175; Marty Barrows 175; Ernie Barre 174; Bill Maxwell Jr. 170; Glenn Jones 168; Loyal Hughes 167; Bill Morse 162; Harry Collier 160; Loyal Hughes 155; Bob Fish 151.
    WOMEN — Joan Grimes 236-672; Patti Cochran 269-641; Joan Grimes 247-617; Betty Havira 221; Phyllis Foster 208; Lois Counts 202; Vi Hartwell 200; Marilyn Wilson 199; Janet Prince 199; Deanna Vanbuskirk 197; Alberta Rankin 194; Jan Chambers 191; Karen Eilenberger 187; Fran Laird 186; Janet Crandall 186; Thelma Glass 185; Verlene Kenaston 181; Darlene Lacey 181; Deanna Vanbuskirk 180; Karen Eilenberger 179; Sheri Fields 178; Verlene Kenaston 178; Jen Elliott 177; Janet Prince 177; Terry Rosenberger 175; Olga Johnson 175; Sharon Laurich 173; Phyllis Foster 172; Marlene Harder 172; Vi Hartwell 169; Lainie Hansen 169; Sharon Laurich 168; Sue Simmons 168; Sue Simmons 167; Judy Winkler 166; Terry Rosenberger 163; Sheri Fields 162; Helen Badger 161; Judy Winkler 161; Darlene Stockel 160; Carol Tower 157; Lois Voss 156; Lois Voss 154; Marlene Harder 154; Bev Barrows 153; Edna Hartwell 153; Anne Schurman 153; Dixie Hanley 151; Sue Simmons 148.
    City League
    Medford Parks & Recreation
    Through Sept. 30
    THURSDAY SENIOR SOFTBALL
    Rogues 6-0-1
    Medford Lightning (AA) 4-3
    Farmer's Insurance - Keith Skinner Agency 4-3
    Bear Creek Lock & Safe 4-3
    Vortex 3-3-1
    S.O. Storm (AA) 1-5
    CP Racing 1-6
    THURSDAY MEN'S C RED SOFTBALL
    Beerworks 3-0
    BB 2-0
    Cyber Center 2-1
    KSD Big Dogs 2-1
    Monster X Tour.com 1-1
    Sinister 1-1
    Foul Play 1-2
    Landsharks 0-3
    Advanced Truck Body & Equipment Co. 0-3
    THURSDAY MEN'S C BLUE SOFTBALL
    Grab Some Buds 3-0
    Rogue Co-Op 2-1
    Lights Out 2-1
    Signature Healthcare 2-1
    Longshots 2-1
    Broke N' Draggin' 2-1
    Ascentron Short Circuits 1-2
    Heavy Hitterz 1-2
    Sons of Pitches 0-3
    Highway Products 0-3
    SUNDAY CO-ED C RED SOFTBALL
    East Main Dental Center 4-0
    Welburn Electric 4-0
    Team Mo 3-1
    Bo Knows Construction 2-1-1
    Oak Tree Papaya Pokers 2-2
    The Decrepits 1-3
    Balls and Chains 1-3
    Gamerocity 1-3
    Twin Creeks 0-2-2
    Sisters and Misters 0-3-1
    SUNDAY CO-ED C GREEN SOFTBALL
    Balls Deep 4-0
    Elemenators 4-0
    Those Guys 2-2
    Miss Matched 2-2
    Bandits 2-2
    The Pirates 2-2
    Troublebound 0-4
    7th Inning Stretch 0-4
    SUNDAY CO-ED C BLUE SOFTBALL
    Rex's Wreckreators 4-0
    Family Ties 4-0
    Brotherton Pipeline 3-1
    Mound Hounds 3-1
    Hit and Run 2-2
    Boise Brawlers 2-2
    Bad Company 1-3
    Jackson County Security 1-3
    B & B 0-4
    Let 'Er Rip Tater Chip 0-4
    SUNDAY CO-ED B SOFTBALL
    America's Nightmare 3-1
    Buckets Bigsticks 3-1
    Wolf Pack 1-3
    CP Racing 1-3
    MONDAY MEN'S B RED SOFTBALL
    Sons of Pitches 3-1
    Cook's Security 2-0
    Dutch Mafia 2-1
    Tim's Chips Walking Billboards 2-1
    Pacific Air 1-1-1
    Bear Creek Lock & Safe 1-2
    Bang Bang Mafia 1-2
    L & W 5.0 Taxi 1-3
    Pyros 0-2-1
    MONDAY MEN'S B BLUE SOFTBALL
    Wild Bunch 3-0
    Capturing Essence Photography 3-0
    G Spot Moonshiners 3-0
    Outlawz 3-0
    Elite Contracting 2-1
    Airport Chevy 1-2
    Hooligans 1-2
    Crater Lake Ford 1-2
    Centennial Golf Course 1-2
    Ashland Athletics 0-3
    Go Kart Hero 0-3
    Bandits 0-3
    MONDAY MEN'S A SOFTBALL
    Holiday RV 3-1
    Hussey Shelter 3-1
    Oil Stop 2-2
    Super 8 1-2
    Jackson Creek Pizza 0-3
    WEDNESDAY WOMEN'S HYBRID SOFTBALL
    The Minions 3-0
    Rogue Valley Physicians 2-1
    Bo Knows Construction 2-1
    Outlaws 1-2
    Stitchin' Post 1-2
    The Tenacious G's 0-3
    WEDNESDAY MEN'S C SOFTBALL
    Advantage Tire 3-0
    Stewart Media Sluggers 3-0
    Service Connected 3-0
    Balls Deep 2-1
    Crazy Schmidt 1-2
    Adept Networks 0-3
    Rusty's 4x4 0-3
    Pacific Crest Transformers 0-3
    TUESDAY MEN'S B/CHURCH HYBRID SOFTBALL
    Steve Himmelman Construction (B) 3-0
    Gamerocity 2-1
    SDA/State Farm 1-2
    Steelhead Finance (B) 0-3
    TUESDAY CO-ED C RED SOFTBALL
    Fusion 3-0
    Bob Thomas Automotive Bombers 2-1
    Jackson Creek Pizza/Broke N' Naggin 2-1
    Keith Schultz Garage 2-1
    Sons of Pitches 1-2
    Rogue Automotive 1-2
    VMI 1-2
    That's What She Said 0-3
    TUESDAY CO-ED C BLUE SOFTBALL
    RAC Drywall 3-0
    Goodwine 3-0
    Ball Busters 2-1
    The Big Hitters 2-1
    Nelson's Brake and Alignment 1-2
    Tropic Air 1-2
    Regulators 0-3
    Ascentron Short Circuits 0-3
    TUESDAY CO-ED B SOFTBALL
    Patrick O'Connor Landscaping 4-0
    Dick's Towing 3-1
    Marty Bandfield Trucking 1-2
    Torres Motors 1-2
    Dutch Rebels 0-4
    WOMEN'S A VOLLEYBALL
    Girls Night Out 2-0
    I'd Hit That 2-0
    The Licorice Whips 0-0
    Dragon Flies 0-2
    Be Happy 0-2
    WOMEN'S B VOLLEYBALL
    Don't Worry, Be Happy 4-0
    Serves You Right 3-0-1
    Slammin' Mamas 2-2
    Fireflies 1-3
    I'd Hit That 1-2-1
    The Speech Center Spikers 0-4
    COED B MAJOR VOLLEYBALL
    Off in the Woods 2-0
    Set to Kill 2-0
    Nancy Sash 1-1
    5 Dollars & .... 0-1-1
    The Shankers 0-1-1
    Serve-ivors 0-2
    COED C MAJOR VOLLEYBALL
    Rogue Valley Crossfit 3-0
    I'd Hit That 3-1
    The Cruzers 2-1
    Bella Servers 2-2
    Ashland Amigos 1-3
    Safe Sets 0-4
    COED B VOLLEYBALL
    Bam Bam Boom 2-0
    Never Down 2-0
    Clutch 0-2
    Eye Ballers 0-2
    COED C VOLLEYBALL
    Joy of Sets 3-1
    Too School for Cool 3-1
    Raider Nation 2-2
    Scooby Snax 2-2
    Serve Aces 2-2
    Hit Happens 0-4
    WEDNESDAY CO-ED 11 vs. 11 SOCCER
    Rogue Riders 1-0
    Rogues 1-0
    Darex, LLC 0-0-1
    Naranja Mechanica 0-0-1
    Baci's 0-1
    Madrid 0-1
    COED 7 vs. 7 SOCCER
    Comets 1-0
    FC 1970 1-0
    Fuego Viejo 1-0
    FC International 1-0
    Arsenal 0-1
    The Rogues 0-1
    Ponderosa FC 0-1
    The Other Team 0-1
    Football
    Rogue Valley Pop Warner
    Week Four
    Through Sept. 29
    4TH GRADE JR. PEE WEE
    Medford Jr. Renegades 4 0
    Central Point Comets 3 1
    Medford Panthers 2 2
    Upper Rogue Eagles 2 2
    Phoenix/Ashland Talent Patriots 1 3
    Grants Pass Cowboys 0 4
    5TH GRADE PEE WEE
    Medford Panthers 4 0
    Grants Pass Falcons 2 2
    Upper Rogue Eagles 2 2
    Phoenix/Ashland/Talent Patriots 2 2
    Central Point Comets 2 2
    Medford Tornado 0 4
    6TH GRADE JR. MIDGET
    Central Point Comets 4 0
    Medford Panthers 3 1
    Medford Raiders 3 1
    Grants Pass Cardinals 2 1
    Medford Black Tornado 0 3
    Phoenix/Ashland/Talent Patriots 0 3
    Upper Rogue Eagles 0 3
    Golf
    Laurel Hill GC
    Best Ball Format
    Sept. 25
    BEST BALL — 1, Roger Adams-Allen Chenoweth, 34.
    GROSS — 1, Allen Chenoweth, 36; 2, Roger Adams, 37; 3, Cary Marshall, 37; 4, Greg Dippel, 37.
    K.P. — No. 3, Jim Marshall. No. 4, Enoch Rodman.
    Ladies Golf Club
    Fewest Putts Format
    Sept. 23
    FLIGHT A — 1, Jean Nelson, 15.
    FLIGHT B — 1, Joan Stout, 20.
    FLIGHT C — 1, Miriam Doty, 17.
    FLIGHT D — 1, Kathy Parker, 16 putts.
    K.P. — No. 4, Jean Nelson.
    Quail Point GC
    Senior Men's Club
    Sept. 23 and 25
    CLUB CHAMPION — 1, Earl Norgard, 84.
    NET CHAMPION — 1, Tom Chambers, 66.
    FIRST FLIGHT
    GROSS — 1, Gene Ritter, 85.
    NET — 1, Don Ogren, 81.
    SECOND FLIGHT
    GROSS — 1, Bill Carhart, 101.
    NET — 1, Don Vermeer, 72.
    THIRD FLIGHT
    GROSS — 1, Dick Fowler, 94.
    NET — 1, Stan Luther, 67.
    K.P. — Don Ogren, Larry Shirk, Harlan Barry.
    Bear Creek GC
    Moonlight Tournament
    RESULTS — 1, Jose Acevedo, Jeff Couch, John Couch, Cary Marshall, 24; 2, Callen Hartzer, Jake Ezini, Alex Park, Trevor Ryan, 25; 3, Matt Wymore, Susan Wymore, Ryan Wymore, Ashley Wymore, 27; 4, Brian Carr, Janie Carr, Andy Pace, Dave Mitchell, 28.
    PUTTING CONTEST — Waldo Hart.
    Centennial GC
    Senior Tuesday
    Four-Man Birdies or Better Format
    Sept. 24
    GROSS —1, Chuck Fowler, John Brittain, Bill Hymas, Jim Beaver, 8; 2, Doug Rowe, Don Sever, John Wilfong, Mike Curtis, 6; 3, Chris Stark, Mike Morrison, Dave Kiersey, Rich Olney, 6.
    NET — 1, Mike Curtis, Mike Miller, Tim Rouhier, Jerry Johnson, 39; 2, Dave Stiemert, Nick Viani, Rod Reid, Jim Beaver, 34; 3, Rick Holzwarth, Ruben Davalos, Larry Sullivan, Chuck Schlafke.
    Rose Club
    Criers Format
    Sept. 26
    FIRST FLIGHT
    GROSS — 1, Linda Johnson, 80; 2, Leslie Gainey, 81.
    NET — 1, Tonia Waldron, 67; 2, Chris Bomstead, 69.
    SECOND FLIGHT
    GROSS — 1, Vicki Capp, 95; 2, Marilyn Hawkins, 95.
    NET — 1, Sharon Marler, 68; 2, Sonja Dedrick, 69.
    CLOSEST TO THE PIN — Judy Laws, Carol Richards.
    Stone Ridge GC
    Sal's Golf Tournament
    GROSS — 1, Chris Smith, Matt Smith, Bret Funk, Dave Culbertson, 49; 2, Vern Sabo, Neil Towne, John Johnson, Steve Elby, 52.
    NET — 1, Gene Taylor, Ken Trautman, Alex Mann, Monte Williams, 36.5; 2, Sal Esquivel, Reggie Breeze, John Pierce, Dewayne Stark, 38.
    K.P. — No. 2, Dave Culbertson.
    LONG DRIVE — No. 5, Matt Smith.
    ACCURACY DRIVE — No. 14, Sal Esquivel.
    Elk's Childrens Eye Clinic Benefit Tournament
    Four-Man Scramble Format
    Sept. 28
    RESULTS — 1, David Mayer, Matt Breseda, Jonathon Curtwright, Aaron Rayburn, 59; 2, Pete Stiles, Walter Boles, Brian Paulson, Steve Osborn, 61.
    K.P. — No. 2, Dave Mayer, Matt Breseda, Jonathon Curtwright, Aaron Rayburn.
    ACCURACY DRIVE — No. 14, Larry Christiansen.
    K.P. — No. 17, Travis Newman.
    Eagle Point GC
    Club Championship
    Sept. 24
    TWO-DAY CLUB CHAMPIONS
    GROSS — 1, L. Johnson, 164.
    NET — 1, L. Scott, 141.
    FLIGHT A
    GROSS — 1, L. Gainey, 183; 2, J. Laws, 191.
    NET — 1, S. Medaris, 143; 2, J. Mayfield, 177.
    FLIGHT B
    GROSS — 1, E. Payne, 202; 2, L. Baker, 218.
    NET — 1, M. Resler, 155; 2, B. Becker, 169.
    DAY ONE
    K.P. (0-25 hcp., 26-up hcp.) — No. 3, J. Laws, B. Naef. No. 8, S. Ford, J. Wheeler. No. 13, L. Scott, E. Payne. No. 15, K. Breithaupt, E. Payne.
    DAY TWO
    K.P. (0-25 hcp., 26-up hcp.) — No. 3, L. Gainey. No. 8, M. Resler, E. Payne. No. 13, L. Johnson. No. 15, J. Mayfield.
    Four-Man Amigo Scramble Format
    Sept. 30
    FLIGHT A
    GROSS — 1, Foulon, Grove, Fierke, Fitzsimmons, 135; 2, Gage, Todd, Hyer, 135.
    NET — 1, Hughes, Casebier, Parks, Oravec, 122; 2, Peeters, Siedlecki, Raymond, Cockrum, 124.
    FLIGHT B
    GROSS — 1, Hutchinson, Fowler, Gifford, Grossman, 142; 2, Fauble, Thompson, Gmur, Tait, 145.
    NET — 1, Becker, Mayfield, Allen, Stupfel, 116; 2, Smith, LeFever, Williams, Chenoweth, 121.4.
    K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 3, Van der Veen, Cook. No. 8, Mayfield, Dinwiddie. No. 13, Fowler, Marsango. No. 15, Decker, Allen.
    Soccer
    Southern Oregon Classic League
    Sept. 28-29
    GIRLS SISKIYOU/CASCADE
    ASC Fury 4, BUSC Fusion 3
    BUSC Pride 4, RV Timbers G01 White 0
    GPYSC Crush 3, RV Timbers Breakthrough 2
    GPYSC Bulldogs 2, UUSC X-treme 0
    RV Timbers G00 White 3, BUSC Pride 1
    ASC Fury 3, RV Timbers G01 White 0
    GPYSC Crush 2, ASC Tempest 2
    GPYSC Strikerz 6, RV Timbers Breakthrough 1
    BOYS SISKIYOU/CASCADE
    UUSC Rangers 4, ASC United 1
    GPYSC Rapids 4, BUSC Adrenaline 3
    RV Timbers White 7, BUSC Mogendheid 1
    GPYSC Arsenal 5, BUSC Blitz 1
    MUFC Galaxy 6, UUSC Rangers 0
    UUSC Fusion 2, GPYSC Rapids 0
    RV Timbers White 7, GPYSC Adrenaline 1
Reader Reaction
      • calendar