ASHLAND — Top seed and seven-time champion Todd Stanley was upset in the semifinals of the men's open singles division on Saturday at the 32nd Big Al's Tennis Tournament at Hunter Park.

ASHLAND — Top seed and seven-time champion Todd Stanley was upset in the semifinals of the men's open singles division on Saturday at the 32nd Big Al's Tennis Tournament at Hunter Park.

Stanley lost in straight sets to Chad Wilson, 6-4, 6-4, while second-seeded Josh Prager took out Cade Gorman in the other semifinal, 6-3, 6-2.

Prager, a three-time champion, will square off against Wilson, the winner in 2000, this morning at 9 a.m. in men's open singles championship match.

Prager also teamed up with Helen Prager to advance to the finals of the mixed open doubles division. They'll match up against Justine Bowen-Jones and Shawn Snook.

All semifinal and championship matches will be played at Hunter Park starting at 8 a.m.

Saturday's Results

MEN

OPEN SINGLES

SEMIFINALS — Joshua Prager (2) d. Cade Gorman, 6-3, 6-2; Chad Wilson d. Todd Stanley (1), 6-4, 6-4.

QUARTERFINALS — Joshua Prager (2) d. Jonathan Weighter, 6-0, 6-0; Cade Gorman d. Ari Zaslow, 6-4, 6-2.

3.0 SINGLES

SEMIFINALS — Dave Tostenson d. Fred Enright (2), 5-7, 6-2, 6-3; Don Bowman d. Larry Drager (1), 6-7, 6-2, 6-2.

QUARTERFINALS — Fred Enright (2) d. Matthew Sutton, 6-4, 6-4; Dave Torstenson d. Tom Tidwell, 6-3, 6-1.

3.5 SINGLES

SEMIFINALS — John Sager d. Donald Golightly, 6-4, 7-5; John Ackermann d. Ray Scott, 6-1, 7-5.

QUARTERFINALS — Donald Golightly d. Mike Hart, 6-2, 7-5; John Sager d. Michael Sotos, 4-6, 6-2, 6-2.

4.0 SINGLES

SEMIFINALS — Eric Enright d. Skyler Boles, 7-6, 6-4; Eric Danson d. Dan Graham (1), 6-4, 6-0.

QUARTERFINALS — Eric Enright d. Louis Movitz, 6-4, 6-2; Skyler Boles d. Evan Montz, 6-3, 5-7, 6-0.

4.5 SINGLES

SEMIFINALS — John Gallelli d. Ross Mather, 7-6, 6-7, 6-2; John Rushing (1) d. Robert Molthop, 7-6, 6-4.

QUARTERFINALS — John Gallelli d. Peter Mikkelsen, 6-1, 7-5; Ross Mather d. George Mueller, 6-3, 6-0.

40 SINGLES

SEMIFINALS — Tim Hochhalter d. Douglass Neuman, 6-2, 6-7, 6-3; Han Herrick (1) d. Eldon Wilson, 6-3, 7-5.

QUARTERFINALS — Douglass Neuman d. Barry Bokn, 6-1, 5-7, 6-1; Eldon Wilson d. Guy Tauer, 6-3, 7-6.

55 SINGLES

SEMIFINALS — Richard Launey d. Lane Forncrook, 6-2, 1-6, 6-1; Michael Horton d. Ken Fleming (1), 8-4.

3.0 DOUBLES

SEMIFINALS — Drager-Thacker d. Sotos-Sotos, 6-4, 6-4; Sutton-Tostenson d. Early-Getchell, 7-5, 7-5.

3.5 DOUBLES

SEMIFINALS — Ackermann-Wallace d. Henderson-Lansing, 6-0, 6-1; Heller-Marguies (1) d. Edgar-Scott, 6-1, 6-3.

QUARTERFINALS — Ackermann-Wallace d. Ball-Brock (2); Henderson-Lansing d. Fanucchi-Ford, 7-5, 6-3.

4.0 DOUBLES

SEMIFINALS — Chavez-Irvine d. Condit-Koch, 6-4, 4-6, 6-3; Aleman-Khroad d. Enright-Enright, 7-5, 6-3.

QUARTERFINALS — Condit-Koch d. Chase-Spahn, 7-6, 6-2; Chavez-Irvine d. Kenyon-Lucero, 6-1, 6-4.

4.5 DOUBLES

SEMIFINALS — Champe-Panarra d. Hodges-Sacks (2), 6-3, 6-3.

QUARTERFINALS — Hodges-Sacks (2) d. Cichy-Molthop, 6-7, 6-3, 6-4; Champe-Panarra d. Greenberg-Horton, 6-3, 6-4.

OPEN DOUBLES

SEMIFINALS — Briscoe-Cleveland d. Wilson-Wilson (2), ret (inj.).

QUARTERFINALS — Gorman-Pfeiffer d. Lachmund-Weighter, 6-0, 6-0.

WOMEN

3.0 SINGLES

SEMIFINALS — Chris Simpson d. Julia Lester, 6-0, 6-1; Victoria Hilden d. Lori Bowen, 6-1, 6-3.

QUARTERFINALS — Lori Bowen d. Bari Silberstein, 6-2, 6-1.

4.0 SINGLES

SEMIFINALS — Elizabeth Stevens d. Jackie Thiebe, 6-3, 6-2; Dana Yearsley (1) d. Holly Wright, 6-2, 6-3.

QUARTERFINALS — Jackie Thiebe d. Margery Winter, 6-4, 6-0; Holly Wright d. Maddalena Di Rienzo, 2-6, 6-4, 6-4.

4.5 SINGLES

ROUND ROBIN— Janel Kingry d. Rebecca Weicher, 6-2, 6-0; Kimberly Snow d. Rebecca Weicher, 6-1, 6-1.

3.0 DOUBLES

SEMIFINALS — Ackermann-Silberstein d. Lester-Strong, 4-6, 6-3, 6-3; Cochrane-Kennedy (1) d. Bodine-Heliker, 7-6, 5-7, 6-2.

QUARTERFINALS — Ackermann-Silberstein d. Loftus-Smiley, 4-6, 6-3, 6-3.

3.5 DOUBLES

SEMIFINALS — Collins-Ford d. Petersen-Thiebe (2), 6-1, 3-6, 6-4; Hern-Wilson d. Rawley-Stemple, 6-1, 6-3.

QUARTERFINALS — Petersen-Thiebe d. Godnick-Keaney, 6-2, 6-4; Collins-Ford d. Gardiner-Gardiner, 6-1, 6-2.

4.0 DOUBLES

SEMIFINALS — Ogden-Vaughn d. Annett-Heinrich, 6-0, 6-7, 6-3; Bailey-Stevens d. Charpentier-Giarrusso, 6-4, 6-1.

QUARTERFINALS — Annett-Heinrich d. Bokn-Bokn (2), 6-2, 6-4; Ogden-Vaughn d. Allen-Condit, 6-3, 6-2.

MIXED

7.0 DOUBLES

QUARTERFINALS — Livesay-Stark (2) d. Steed-Wayles, 7-6, 3-6, 6-0; Miele-Wright d. Fabian-Tsumura, 6-2, 7-5; Godnick-Godnick d. Cushman-Flucke, 6-4, 6-3; Bowen-Hochhalter d. Brock-Schwabie, 6-2, 7-5.

8.5 DOUBLES

QUARTERFINALS — Edelstein-Panarra d. Greenberg-Schreiber, 6-3, 6-2; Bokn-Bokn d. Finkle-Jones, 6-4, 6-3; Chavez-Stevens d. Danson-Lawniczak, 6-3, 6-0; Champe-Snow (1) d. Bailey-Hochhalter, 7-5, 4-6, 6-2.

OPEN DOUBLES

SEMIFINALS — Bowen-Jones-Snook d. Claypool-Cleveland, 6-1, 6-1; Prager-Prager (1) d. Heinrich-Leong, 6-2, 7-5.

QUARTERFINALS — Bowen-Jones-Snook d. Ivanova-Ivanova, 6-2, 6-3.