Southwest Boys Soccer

Southwest Boys Soccer

W L T Pts

South Eugene 8 1 0 24

South Medford 6 3 0 18

North Medford 5 3 1 16

Roseburg 5 3 1 16

Grants Pass 2 7 0 6

Sheldon 0 9 0 0

Saturday's Results

North Medford 5, Sheldon 1

South Eugene 2, South Medford 1

Roseburg 4, Grants Pass 0

Tuesday's Games

All start at 6 p.m.

South Medford at Roseburg

North Medford at Grants Pass

South Eugene at Sheldon

Southwest Girls Soccer

W L T Pts

Sheldon 6 2 1 19

North Medford 5 3 1 16

South Eugene 5 3 1 16

Grants Pass 5 4 0 15

South Medford 4 5 0 12

Roseburg 0 8 1 1

Saturday's Results

Sheldon 2, North Medford 0

South Eugene 2, South Medford 0

Grants Pass 2, Roseburg 1, OT

Tuesday's Games

Grants Pass at North Medford, 4 p.m.

Roseburg at South Medford, 6 p.m.

Sheldon at South Eugene, 6 p.m.

Southern Sky Boys Soccer

W L Pct. GB

Ashland 6 1 .857 —

Crater 4 2 .667 11/2

Klamath Union 4 2 .667 11/2

Eagle Point 2 4 .333 31/2

Mazama 0 7 .000 6

Saturday's Results

Ashland 1, Klamath Union 0

Eagle Point 2, Mazama 0

Tuesday's Games

Ashland at Crater, 6 p.m.

Klamath Union at Eagle Point, 4 p.m.

Southern Sky Girls Soccer

W L Pct. GB

Crater 6 0 1.000 —

Ashland 6 1 .857 1/2

Eagle Point 3 3 .500 3

Klamath Union 1 5 .167 5

Mazama 0 7 .000 61/2

Saturday's Results

Ashland 3, Klamath Union 1

Eagle Point 7, Mazama 3

Tuesday's Games

All start at 4 p.m.

Crater at Ashland

Eagle Point at Klamath Union

Skyline Boys Soccer

W L Pct. GB

Hidden Valley 7 2 .778 —

North Valley 7 3 .700 1/2

Henley 6 3 .667 1

Phoenix 6 3 .667 1

Rogue River 2 8 .200 51/2

Illinois Valley 0 9 .000 7

Saturday's Results

Phoenix 2, Hidden Valley 1, shootout

Henley 9, Illinois Valley 0

Tuesday's Game

All start at 4 p.m.

Phoenix at Henley

Hidden Valley at Illinois Valley

District 6 Girls Soccer

W L Pct. GB

North Valley 10 1 .909 —

Hidden Valley 10 2 .833 1/2

St. Mary's 9 2 .818 1

Henley 5 6 .455 5

Phoenix 4 7 .364 6

Rogue River 1 10 .091 9

Cascade Christian 0 11 .000 10

Saturday's Results

Hidden Valley 6, Phoenix 0

St. Mary's 3, Rogue River 0

North Valley 3, Cascade Christian 0

Tuesday's Games

Henley at Phoenix, 4 p.m.

Cascade Christian at Rogue River, 4 p.m.

St. Mary's at North Valley, 6 p.m.

District 3 Boys Soccer

W L T Pts

St. Mary's 8 0 1 25

Umpqua Valley Christian 5 2 1 16

Creswell 5 4 0 15

Glide 4 5 0 12

Canyonville Christian 1 6 1 4

Gold Beach 0 6 1 1

Saturday's Results

St. Mary's 3, Glide 0

Creswell 2, Umpqua Valley Christian 1

Gold Beach at Canyonville Christian, no score reported

Tuesday's Games

All start at 4:30 p.m.

Canyonville Christian at St. Mary's

Glide at Umpqua Valley Christian

Creswell at Gold Beach

Southern Sky Football

LEAGUE OVERALL

W L W L

Ashland 3 0 8 0

Klamath Union 1 1 5 3

Crater 1 1 4 4

Eagle Point 1 1 4 4

Mazama 0 3 0 8

Saturday's Result

Sacred Heart 55, Eagle Point 14

Next Friday's Games

All start at 7 p.m.

Crater at Klamath Union

Ashland at Eagle Point

Madras at Mazama

District 2 Football

LEAGUE OVERALL

W L W L

Butte Falls 6 0 7 0

Days Creek 5 1 6 2

Powers 5 1 5 3

Camas Valley 4 2 4 2

Gilchrist 4 3 4 3

North Lake 2 4 3 4

Elkton 1 6 1 5

Triad 1 5 1 5

Prospect 0 6 0 6

Today's Result

Camas Valley 40, North Lake 8

Mountain Valley Volleyball

W L Pct. GB

Prospect 12 0 1.000 —

Hosanna Christian 9 3 .750 3

North Lake 9 3 .750 3

Butte Falls 5 7 .417 7

Gilchrist 3 9 .250 9

Triad 3 9 .250 9

Paisley 1 11 .083 11

Saturday's Results

Prospect d. North Lake, 25-7, 25-16, 25-10

Hosanna Christian d. Butte Falls, 25-16, 25-18, 25-23

Gilchrist d. Triad, 25-21, 21-25, 25-16, 25-19

End of regular season