bowling

bowling

Local Adult Highlights

At Lava Lanes

MEN — Kevin Henley 259-289-259-807; Duane McLean 277-740; Mark Bell 246-715; Phil Wall 257-711; Justin Edwards 287-708; Dan Gibson 256-707; Tom Cook 287-702; Craig Long 257-700; Steve Rennick 256-697, 246; Eric Bray 278-687; Neal Roberts 250-686, 256; Joe Dauenhauer 246-685; Ken Peck 247-679; Gary Hamblin 243-675; Jim Brockbank 675-276; Bernard Loya 246-670, 229-647, 225-627; Tony Bristow 298-668; Jim Shreeve 256-668, 247-641; Chris Tratz 238-665; Joe Sheals 232-663; Doug Townsend 243-662; Bobby Craig 246-661; Dan LaFond 661; Ollie Fernandez 245-660, 223; Rob Daniels 223-660, 220; Ryan Shook 232-657; Keith Dierkes 259-652, 224; Jary Kapus 246-652; John Tokar 243-650; Lauren VanZandt 247-648; Leon Fogle 246-647; Derek Shilts 234-644; Dale Matheny 232-644; Floyd Kenaston 644-238, 630; Frankie Rutigliano 267-643; Jeff Harder 238-639; John Fisher 248-637; Luis Torrico 239-635; Buck Brigham 223-635; Buster Keaton 257-632; Karl Blust 254-632; Terry Tumbleson 632, 224; Randy Whitehead 226-629; Larry Rose 225-629; Brian Blackwell 230-626; Dan Westbrook 244-621; Richard Babcock 234-620, 233-602; Mark Foster 227-617; Mick Rutigliano 224-617; Mitch Rowan 222-616; Al Hartwell 225-615; Jim Davis 234-612; Bob Penney 221-612; Mike Yager 609; Craig Hamm 607; Bryon Blocher 605; Augie Gudino 222-603; Blake McKenzie 601; Roger Schroeder 216-589; Jay Rapp 213-558; Tom Maddox 225-556; Bernie Gunn 258; Greg Nichols 257; Mike Kringlebach 254; Dennis Erickson 249; Louis Medcalf 248; Steve Benston 246; Jim Leavens 245; Richard Nave 245; Rich Templeton 244; Mike Dauenhauer 242; Jason Bell 237; Mel Haghan 237; Michael Moore 236; Larry Rux 236; Kevin Valiquette 236; John Rohde 234; DJ Snopl 234; Dan Haynes 233; Pete Super 233; Ernie Adams 232; Matthew King 232; Scott Guth 229; Richard Tobin 228; Jim Beeman 227; Josh Lorton 226; Jeff Matheny 226; Ken Taylor 226; Cris Cristie 225; Duke Snyder 225; Bill Tucker 225; Brock Elmore 224; Gene Lounder 224; Larry Van Ausdall 224; Dave Wolfe 224; Gene Bell 223; Doug Garner 222; Mike Ussary 222; Greg Wright 222; George Gregory 221; Donnie Mobley 221; Ryan Manfull 214; Bud Clardy 204; Mark Pinpin 203; Nick Hull 202; Scott McCullough 202; James Figueroa 201; James Anderson 199; Josh Whitehead 197.

WOMEN — Mony Bristow 254-694; Jessica Dauenhauer 237-633; Holly Rutigliano 251-626; Carol Harsh 216-622, 557; Jodi Bell 224-618; Tracy Caster 242-606; Patty Conklin 222-596; Rose Wall 211-592; Linn Chandler-Goode 205-577; Lori Brockbank 200-571; Crystal Tratz 192-535; Margaret Maurer 191-527; Dena Lunsford 209-460; Lora Vaccher 217; Jessica Cutteridge 215; McKenzie Franklin 213; Amber Giuliani 213; Betty Havira 213; Sam Blackwell 211; Donna Spargur 202; Isabel Loya 200, 191; Kris Schultz 195; Kelli Hernandez 175.

SENIORS

MEN — Floyd Kenaston 255-683, 232; Bruce Snook 677; Jim Shreeve 258-633; Chuck Kipp 223-632; Larry Van Ausdall 231-616; Roger Van Buskirk 225-606, 212-602; Gary Rosenberger 213-597; Mike Madden 222-595; Art McKinney 222-595; David Wray 211-595; Frank Seely 252-591; Phil Clouse 212-591; Dave Rodgers 232-584; Dick Vaughn 200-576; Don Thorn 212-572, 200; Gordon Rose 217-568; Dale Sattler 205-568; Larry Bergh 207-561; Euel Rutledge 234; Darrell Cordonier 228; Clovis Glass 223; Bob Williams 217; Hal Rankin 214; Jim Badger 212; Cleon Botsford 212; Rea Forbes 210; Chuck Harder 205; Ken Bailey 204; Jim Swarts 202; Frank Villa 202; Mel Rennick 200; Marty Barrows 197; Ross Burd 178.

WOMEN — Phyllis Foster 214-597, 198-556; Thelma Glass 225-590; 245-579; Terry Rosenberger 214-575; Jan Chambers 196-571; Carol Harsh 214-565; Annette Driskell 190-551; Carol Westman 243-544; Shirley Knight 187-536; Mabell Forbes 193-526; Alberta Rankin 502; Lois Voss 198; Rita Hildreth 191; Sandi Seely 191; Helen Badger 190; Edna Hartwell 186; Mary Carson 182; Evelyn Lawson 181.

At Roxy Ann Lanes

MEN — Neal Roberts 246-267-279-792, Greg Hafner 270-258-240-768, Chuck Eilenberger 265-255-233-753, Mony Bristow 267-258-214-739, Bob Korth 279-222-222-723, Don Dietl 234-267-717, Fred Hamblin 238-234-225-697, Andrew Rux 256-258-695, Glen Bostrom 244-244-691, Bob Reed 245-257-687, Josh Smith 221-234-232-687, Terry Christianson 232-269-686, Harry Uhles 235-247-683, Ed Lee 254-225-680, Swan Smith 275-678, Terry Tarvin 230-236-678, Tony Bristow 265-671, Matt Eilenberger 262-220-666, Don Dietl 221-247-664, Euel Rutledge 242-221-663, Mike White 224-237-659, Ryan Shook 225-657, Kurt Goff 224-240-657, Tim Price 221-654, Floyd Kenaston 266-650, Mark Bell 222-648, Tom Cook 236-647, Matt King 241-645, Jeff Travis 234-644, Larry Luce 221-242-643, Ron Seymour 228-643, Jary Kapus 250-221-641, Jeff Travis 257-637, Curtis Woolard 231-223-635, Blake McKenzie 220-634, Fred Hamblin 237-632, Stan Chapman 224-630, Jary Kapus 220-626, Cliff Kettle 248-625, Josh Smith 257-625, Ozzie Brockbank 226-624, Richard Macinnis 237-623, Mike Henderson 238-622, Mike Champion 225-622, Mike Henderson 245-621, Jon Corbell 225-619, Dave Barlow 268-619, Phil Wall 244-618, Leon Fogle 223-617, Michael Shular 225-213-610, Jeff King 223-602, Justin Gunn 644, Dan Gibson 633, Billy Cordell 631, Alex Romanowsky 627, Cory Page 622, Justin Gunn 615, Craig Cole 614, Jordan Ellis 607, Duane Russell 607. Games: Virgil Elbert 246, Brady Rennick 246, Bob Gregg 245, Bill Evans 244, Mitch Babcock 242, Gary Hamblin 238, David Marble 236, Dion Hall 233, Ken Taylor 232, Terry Steward 232, Lucas Padilla 227, Al Mullis 226, John Bird 226, Dale Matheny 224, Ron Davis 224, Shawn Carrigan 223, Travis Woolard 222, Don Gregg 221.

WOMEN — Lonna Engle 200-220-211-631, Lela Larkin 248-628, Crystal Patterson 222-223-627, Lonna Engle 204-212-615, Pattie Cochran 206-232-611, Laura Harvey 243-610, Lela Larkin 218-210-610, Crystal Patterson 211-586, Lynne Lawry 217-575, Debbie Gibson 201-556, Shari Tarvin 214-555, Jan Chambers 213-553, Holly Rutigliano 203-548, Tamera Heaton 222-547, Bernice Charley 224-540, Teri Taylor 219-536, Cindy Doran 214-528, Kelly Lambert 200-523, Cherie Boatwright 202-514, Tirzah Barlow 203-503, Dora Wing 553, Colleen Padilla 550, Tracy Robinson 547, Viola Hartwell 542, Crystal Patterson 541, Mary Joyner 539, Donna Weber 533, Barb Henderson 531, Becca Croft 530, Norma Bolinger 530, Diana Hanstein 520, Bettye Ingram 518, Lela Larkin 516, Shannon Armour 515, Cheryl McKenzie 511, Linda Glaesemann 509, Lora McClean 504, Shelley Bennett 503, Yvonne Morris 501, Carrie Haynes 500. Games: Mishan Kidd 205, Becky Guches 202, Pat Kaylor 202, Olga Johnson 200.

SENIORS

MEN — Al Rossi 194-236-265-695, Don Kohal 207-201-592, William Mott 186-190-214-590, Jim Ostrowski 254-577, Leroy Keeney 182-187-185-554, Reese Walker 196-187-554, Roger Waite 182-198-553, Bob Williams 193-550, Viola Hartwell 179-193-537, Mervin Buck 203-517, Stan Carstensen 194-512, Frank Shannon 195-508, Nick Snyder 180-180-507, Frederick Smith 532. Games: Edna Hartwell 207, Reese Walker 201, Hal Crockford 195, Bob Prest 192, Darrell Paxson 191, Gerald Peters 190, Bonnie Frick 189, Max Dunn 188, Ernie Barre 186, Dennis Warrender 184, Robert Keaton 181, Joe Chavez 180, Arthur Ball 180.

WOMEN — Kay Allman 207-183-527, Kay Shannon 180-499, Bernice Charley 188-174-498, Lorna Hall 170-170-496, Bette Sandford 188-479. Games: Dixie Hanley 180, Carol Coplen 176, Louise LaFoya 172.

Local Junior Highlights

At Lava Lanes

JUNIORS — Brandon Alexander 268-706; Zach Wilson 253-251-692; Billy Gerber 226-671; Layne Padilla 221-602; Dan Downing 200-579; Casey Wold 221-578; Ben Purtzer 202-569, 210; Josh Winter 208-564, 205; Trevor Nave 199-556; Katie Alexander 195-536; Whitney James 187-521; Matt Estes 183-519; Alexis Doan 399; Trevor Lee 185-376; Jake Wheeler 119-337; Andy Wilson 236; Tyler Rossetto 228; Matt Bostrom 227; Jeremy Kekacs 215; Tom Downing 209; Meghan Voss 205; Ron Olson 189; Alex Huff 168; Tristan Brown 136; KJ Coddington 123; Ruben Ragsdale 109; Faith Battin 102.

At Roxy Ann Lanes

LANEBENDERS — Melani Adams 126, Jacey Ashley 122, Addison Wunsch 77, Margaret Johnson 53.

SPARETIMERS — Devin Hopkins 211-562, Mathew Bostrom 552, Charlie Sanders 204, Andrew Herman 191, Wade Cool 174-171, Kira Ashley 130, David Carrillo 129.

golf

Eagle Point GC

Four-man 6-6-6 Scramble

Nov. 19

GROSS — 1, Bill Doss, Jim Clayton, Fred Chung, Gary Cage, 129; 2, Dave Grove, Troy Boyd, Jim Cockrum, Don Gifford, 143.

NET — 1, Ray Foulon, Don Wallace, Harry Fitzsimmons, Bill Ligon, 117.5; 2, John Tucker, Roger Courtney, Mike Milligan, John Robinson, 121.

FLIGHT B

GROSS — 1, Ed Plume, Larry Smith, Jim Laqua, Ray Bennett, 149; 2, Jim Leffler, Ray Keasler, Bob Moore, Bob Farrington, 151.

NET — 1, Dave Gardner, Roger Adams, Lou Thompson, Greg Dipple, 118; 2, James Vigil, Bob Sickler, Bill Sisson, Joe Barbato, 119.

FLIGHT C

GROSS — 1, Jim Hines, Phil Davies, Wally Gottinger, Mori Zaitsu, 153; 2, Mike Trautman, Jean Goff, Charlie Mickelson, Art Smith, 161.

NET — 1, Bill Harrison, Mort Gossett, Bruce Tolmie, Bruce Hamilton, 117; 2, Dennis Bolsinga, Bill Ireland, Harold Ross, Carl Rudey, 122.

CLOSEST TO THE PIN — No. 3, 0-15 hcp., Bruce Buchler; 16-up hcp., Don Wallace. No. 8, 0-15 hcp., John Robinson; 16-up hcp., Mike Milligan. No. 13, 0-15 hcp., Bruce Buehler; 16-up hcp., Larry Smith. No. 15, 0-15 hcp., Troy Boyd; 16-up hcp., Ray Keasler.

Stone Ridge GC

Four-person Pre-Banquet Scramble

GROSS — 1, Jim Bullen, Bill Albers, Jay Klemp, Jim Overmyer, 54; 2, D.L. Richardson, Steve Terry, Dan Cavender, Cliff Cowley, 6=57; 3, Steve Wood, Bryan Schlafke, Stan Reiter, Alex Mann, 58; 4, Rick Dent, Ron Reames, Dave Plankenhorn, Tim Croft, 59.

NET — 1, Larry Galley, Steve Fitzgerald, Ed Arnold, Randy Graves, 39.5; 2, Ken Peck, Steve Robertson, John Campoy, Jerry Richardson, 44; 3, Bryan Barnes, Steve Forbes, Gary Davidson, 45.5; 4, Roger Schnoes, Randy Tooley, Franklin Corbin, Frank Lucas, 46.

K.P. — No. 2, ages 18-54, Josh Heim; ages 55-up, Harold Ross.

LONG DRIVE — No. 10, ages 18-54, Bill Albers; ages 55-up, Norm Hall.

CLOSEST TO THE LINE — Ages 18-54, Bryan Schlafke; ages 55-up, Mort Gossett.

SKINS — No. 10, Jim Bullen, Jim Overmyer, Bill Albers, Jay Klemp. No. 13, Cliff Cowley, D.L. Richardson, Steve Terry, Dan Cavender.

Centennial GC

Senior Tuesday

Four-Man Super Drive

Nov. 13

GROSS — 1, Doug Rowe, Rick Young, Don Sever, Buddy Grove, 201; 2, Bill Seymour, Willy Reed, Jon Paauwe, Vance Hickin, 205.

NET — 1, Jerry Hauck, Jae Johnson, blind draw, blind draw, 180; 2, Larry Evans, Harry Collier, Ed Chance, Gil Allen, 183.

Turkey Shoot

Nov. 17

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Sean Byrne, James Lewis, 65; 2, Bill Seymour, Willy Reed, 66; 3, Buddy Grove, Jon Paauwe, 67.

NET — 1, Ron Forman, Dick Taylor, 62; 2, John Wieczorek, Dean Angermier, 62; 3, Matt McMillan, Dan Gordon, 62.

K.P. — No. 13, 2nd shot, Dick Taylor. No. 18, Scott Saxon.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Arn Whitol, Eddie Bostwick, 74; 2 (tie), Matt Sweeney, Kevin Olsen, 75; 2, John Hoffman, James L. Clark, 75.

NET — 1, Flora Avgeris, Chris Avgeris, 64, 2, Chris Stark, Rich Olney, 65; 3, Melinda Heiner, Phillip Hiener, 66.

K.P. — No. 13, 2nd shot, Kevin Olson. No. 14, John Wieczorek. No. 17, Rod Pope. No. 18, Steve Bruno.

CLOSEST TO THE LINE — Scott Covey.

K.P. — No. 6, David Oas.

Stone Ridge GC

Senior Tour

Four-man Best Ball

Nov. 14

FLIGHT A

GROSS — 1, Jack Henson, Jim Johnson, Norm Hall, Don Gifford, 65; 2, Clay Farley, Fred Chung, Chuck Todd, Roger Courtney, 66; 3, Jim Jones, Buck Hasselbeck, Jim Fields, Paul Cooler, 67.

NET — 1, Bob Moore, Rex West, Jim Leffer, 52; 2, Jim Hageman, Greg Wright, Leon Stupfel, Bob Mayfield, 53; 3, Bob Buffaloe, Doug Pfaff, Ken Ratcliff, Clark Malmgren, 55.

FLIGHT B

GROSS — Mike Westfall, Skip Boganoff, Otis Applegate, Frank Bonafacio, 72; 2 (tie), Vern Moreland, Dave Bergland, John Schroeder 73; 2, Denny Ferrin, Clancy Renkowski, Chukkar Bennett, Steve Cox, 73.

NET — 1, Don Simpson, Steve Hills, Jerry Seybold, Early Sloan, 52; 2, Teo Bibler, Harold Mobley, Troy Reynolds, Jerry Hauck, 53; 2, Walt Russell, Pete Degroot, Dennis Bolsinga, Harold Ross, 53.

K.P. — No. 2, 0-15 hcp., Norm Hall, 16-up hcp., Otis Applegate; No. 12, 0-15 hcp., Don Gifford, 16-up, Jim Leroy.

gymnastics

America's Best Kids

At Salem

Nov. 10

LEVEL 4

AGES 6-7

Gabriela Castillo — 6, vault, 9.35; 9, bars, 8.5.

Cierrah DeWoody — 9, vault, 9.2; 7, bars, 8.65; 8, beam, 8.75; 5, floor, 9.32; 5, all-around, 35.925.

AGE 8

Faith Ramsdell — 7, vault, 9.25; 1, bars, 9.45; 4, beam, 9.0; 3, floor, 9.25; 2, all-around, 36.95.

Anna Wilder — 6, vault, 9.5; 6, bars, 9.2; 6, beam, 9.15; 8, all-around, 36.5.

AGE 10

Meggan Sweet — 7, bars, 9.05; 3, beam, 9.3.

AGE 11

Laci Mae James — 7, vault, 9.5; 10, beam, 9.0.

Oshauna Schattler — 9, beam, 9.0.

AGE 12

Kendall Glenn — 7, bars, 9.0.

Southern Oregon Sectionals

At Bend

LEVEL 5

AGES 12-UP

Stephanie Booker — 4, vault, 8.475; 2, bars, 9.1; 1, beam, 9.3; 2, floor, 9.375; 2, all-around, 36.25.

Taylor Krebs — 5, vault, 8.4; 6, beam, 8.9.

AGES 10-11

Olivia Berryessa — 3, vault, 8.95; 4, bars, 8.8; 3, beam, 9.25; 4, floor, 9.35; 4, all-around, 36.35.

Rebecca Dosser — 4, vault, 8.9; 7, bars, 7.45; 4, beam, 9.25; 7, floor, 9.2; 5, all-around, 34.80.

Nicole Rosetta — 5, bars, 8.1; 6, all-around, 34.35.

LEVEL 6

AGES 7-10

Lillian Edwards — 9, vault, 9.0; 5, beam, 9.15.

AGE 11

Kassandra Babb — 5, vault, 9.175; 5, bars, 8.15; 5, floor, 9.425; 6, all-around, 35.4.

Hannah Graunke — 4, vault, 9.35; 1, bars, 9.5; 1, beam, 9.45; 1, all-around, 37.35.

Maren Lightheart — 2, beam, 9.45; 2, floor, 9.5; 2, all-around, 36.3.

LEVEL 6 TEAM AWARD — Second place.

STATE CHAMPIONSHIP QUALIFIERS

LEVEL 6 — Kassandra Babb, Lillian Edwards, Hannah Graunke, Maren Lightheart.

LEVEL 5 — Olivia Berryessa, Stephanie Booker, Rebecca Dosser, Taylor Krebs, Nicole Rosetta.

LEVEL 4 — Faith Ramsdell.

Southern Oregon Academy

At Bend

Southern Oregon Sectionals

Nov. 10

LEVEL 4

CHILD A DIVISION

Lindsey Burns — 3, bars, 9.025; 7, beam, 9.225; 7, all-around, 35.1.

Ellysa Rudy — 3, beam, 9.425; 6, floor, 9.25; 9, all-around, 34.8.

CHILD B DIVISION

Morgan Fossen — 9, vault, 8.65; 8, bars, 8.25; 9, beam, 9.175; 6, floor, 9.25; 8, all-around, 35.325.

Lexi Pierson — 7 (tie), vault, 8.7; 1, bars, 9.15; 6 (tie), 9.3; 7 (tie), 9.2; 3, all-around, 36.35.

Mollie Snyder — 6 (tie), 8.35; 1, beam, 9.5; 2, floor, 9.525; 6, all-around, 35.725.

JUNIOR A DIVISION

Kylie Burns — 2, vault, 8.8; 5 (tie), 8.0; 3, beam, 9.375; 3, floor, 9.425; 3, all-around, 35.6.

JUNIOR B DIVISION

Kenya Hokanson — 9 (tie), vault, 8.3; 5, bars, 8.05; 8, beam, 8.7; 6 (tie), 9.275; 6, all-around,34.325.

JUNIOR C DIVISION

Graysen Ruedy — 1, vault, 9.1; 1, bars, 9.55; 6, beam, 9.175; 1, floor, 9.825; 1, all-around, 37.65.

SENIOR A DIVISION

Mikenna Conway — 6, bars, 7.9; 3, beam, 9.2; 3, floor, 9.24; 5 (tie), all-around, 34.15.

LEVEL 5 TEAM AWARD — Second place, 111.4.

LEVEL 6

AGES 7-10 DIVISION

Lauren Hill — 9, bars, 8.0; 10, beam, 8.9; 8, floor, 9.15; 10, all-around, 34.75.

Renae Nisbet — 2, vault, 9.35; 4, bars, 8.825; 4, beam, 9.2; 7, floor, 9.175; all-around, 36.55.

JUNIOR B DIVISION

Morgan Barry — 3, vault, 9.4; 9, floor, 9.075.

Alex Tinsley — 10, vault, 9.0; 7, floor, 9.25.

AGES 13-UP DIVISION

Kaila Blaydon — 10, vault, 8.525; 6, beam, 8.35; 9, floor, 8.65; 9, all-around, 32.025.

LEVEL 6 TEAM AWARD — Fifth place, 106.6.

Note — All Level 5-6 qualified for State Championship Meet in Beaverton on Dec. 1-2.

karting

Slick Kart Track & Arcade

Alcohol Powered Mini-Sprints

Nov. 15

MAIN EVENT — 1, Miles Deubert; 2, Brandon Stoeckert; 3, Fred O'Nan.

TROPHY DASH WINNER — Fred O'Nan.

rowing

Ashland Rowing Club

At Foster City, Calif.

Nov. 11

WOMEN

OPEN 4X— 1, Grace Riley-Adams, Dahna, Black, Katya Ludwig, Anna Barth, 25:18; 2, Kayla Dammann, Sierra Kistler, Tess Phillippe, McCall Anderson, Emma Wells (cox), 27:04.

OPEN 2X — 1, Jenna Wixon, Isabella Thorndike, 22:48; 2, Alana Stevens, Greer Michael, 26:17.

MASTERS 2X — 2, Corinne Lombardi, Cindy Bernard, 27:27; 3, Toni Knox, Heather Johnson, 27:27.

MEN

C-G 1X — 4, Ron Iverson, 25:51.

OPEN 2X — 5, Anthony Lusa, Adam Zaky, 25:17.

MASTERS 2X — 3, Robert Lombardi, Scott Knox, 21:09; 4, Dan Hirsch, James Adams, 24:41.

OPEN 4X — 2, Oliver Light, Sean Conners, Patric Cully, Jesse Buktenika, Emma Wells (cox), 22:56.

MIXED

MASTERS 2X — 5, Carl Prufer, Jean Crawford, 25:59.

swimming

Superior Stingray Swimming

Eugene City Tri-Meet Nov. 17

FEMALES

AGES 13-UP 500 FREE — 3, Lansing, Shan, 5:45.08.

AGES 9-10 50 FLY — 1, Jovanovic, Grace, 32.67.

AGES 11-12 50 FLY — 2, Cooper, Kaylee, 32.49; 3, Sanchez, Olivia, 33.47.

AGES 11-12 200 FLY — 1, Mathews, Kate, 2:37.32.

AGES 11-12 50 BACK — 1, Schreiner, Savanna, 38.12.

AGES 11-12 100 BACK — 1, Schreiner, Savanna, 1:25.53.

AGES 13-UP 100 BACK — 1, Reierson, Sarah Fay, 1:06.61.

AGES 9-10 50 BREAST — 2, Jovanovic, Grace, 42.71.

AGES 11-12 50 BREAST — 1, Dow, Andrea, 39.00; 2, Sanchez, Olivia, 39.68; 3, Carroll, Jackie, 44.49.

AGES 11-12 100 BREAST — 1, Mathews, Kate, 1:20.66.

AGES 13-UP 100 BREAST — 2, Cooper, Jenna, 1:30.73.

AGES 11-12 200 BREAST — 2, Dow, Andrea, 3:05.59.

AGES 9-10 50 FREE — 1, Jovanovic, Grace, 30.49.

AGES 11-12 50 FREE — 1, Sanchez, Olivia, 29.54; 2, Cooper, Kaylee, 29.61; 3, Schreiner, Savanna, 32.60.

AGES 11-12 100 FREE — 1, Mathews, Kate, 1:02.82; 2, Cooper, Kaylee, 1:05.75.

AGES 13-UP 100 FREE — 1, Reierson, Sarah Fay, 58.87; 3, Lansing, Shan, 1:03.16.

MALES

AGES 8-UP 50 FLY — 1, DiTommaso, Zac, 53.02.

AGES 9-10 50 FLY — 1, Robertson, Alec, 36.48; 2, Carroll, Conor, 41.16.

AGES 11-12 50 FLY — 1, Haynes, Eddy, 39.25; 2, Senogles, Sean, 40.43.

AGES 13-UP 100 FLY — 1, Reierson, Sarah Fay, 1:03.09.

AGES 8-UP 50 BACK — 1, DiTommaso, Zac, 49.12.

AGES 9-10 50 BACK — 1, Robertson, Alec, 41.44.

AGES 8-UP 50 BREAST — 1, DiTommaso, Zac, 58.46.

AGES 9-10 50 BREAST — 1, Carroll, Conor, 48.06; 3, Younker, Scott, 1:00.24.

AGES 9-10 50 FREE — 1, Carroll, Conor, 33.18. 2, Robertson, Alec, 35.32.

AGES 11-12 50 FREE — 2, Cadarette-Stewart, Taos, 31.07; 3, Senogles, Sean, 32.45.

AGES 11-12 200 FREE — 1, Haynes, Eddy, 2:50.04.

AGES 11-12 100 BREAST — 2, Senogles, Sean, 1:48.34.

AGES 11-12 50 BREAST — 1, Cadarette-Stewart, Taos, 47.49.