baseball

baseball

S.O. MABL/NABA 18-UP

Through June 24

Embark Yankees 8-1

Red Sox 5-4

Southern Oregon Cubs 2-6

Southern Oregon Royals 3-5

Recent Results

Cubs 9, Red Sox 8

Royals 13, Cubs 12

Royals 23, Cubs 4

Yankees 17, Red Sox 0

Yankees 20, Red Sox 3

bowling

Local Adult Highlights

At Lava Lanes

MEN — Neal Roberts 280-751; 236-665; Brady Rennick 266-746, 270-669; Tony Bristow 299-694, 223-626; Mark Bell 238-693, 247; Steve Rennick 246-692, 247; Chet Wilson 255-670; Rick Jones 232-670; Nick Hull 246-663; Justin Edwards 234-663; Adam Southard 225-662; Richard Tobin 235-653, 246-612; Jason Bell 231-650; Jomer Viray 243-642, 232; Mike Henderson 257-639; Rob Daniels 247-639, 236-631; Ron Norris 237-636; Phil Wall 636; Robert Gibson 633; John Rohde 235-632,226; Mark Wilson 228-630; Ollie Fernandez 279-629; Matthew King 235-624; Bob Peterson 223-622; Richard Nave 621; Bob Kelly 246-612; Bob Blackwell 612; Duane McLean 231-606, 245; Jason Asmussen 224-606; Phil Vandergriff 206-559; Mick Rutigliano 288; Frankie Rutigliano 248; John Fisher 236; Jason Widener 234; Ken Giuliani 233; Jeff Espinosa 231; Mitch Rowan 226; Brian Blackwell 225; Bill Christofferson 221; Lorenzo Vasquez 219; Rick McIntyre 214; Curt Sather 214; James Wespremi 185; Joshua Winters 170.

WOMEN —Holly Rutigliano 246-678, 226; Betty Havira 223-614; Amber Giuliani 217-600; Lori Brockbank 211-588; Jeanette King 218-587, 236-565; Sam Blackwell 221-579, 210-569; Sandra Davis 202-552; Teresa Tester 224-551, 212; Paula Hopker 244; Becky Rux 225; Marilyn Wilson 220; Jacque Hopker 212; Barb Henderson 210, 203; Ruth McFall 208; Stacie Jordan 204.

SENIORS — Darrell Cordonier 244-687; Neal Roberts 236-679, 233-678; Jim Shreeve 246-623; Les Nimmo 223-590; Wally Crandall 246-572; Bernie Riessland 545; Phyllis Foster 190-541, 189-512; Chet Faurholt 253; Bruce Snook 235; Ernie Barre 218; Ross Burd 214, 212; Roger VanBuskirk 202; Don Thorn 200; Janet Thompson 194; Larry Bernard 192; Elaine Bernard 189; Thelma Glass 185; Brenda Fogle 184; Barbara Stevens 184, 179.

At Roxy Ann Lanes

MEN — Greg Hafner 259-226-279-764, Neal Roberts 268-268-211-747, Ron Seymour 222-268-235-725, Andy Cole 230-247-224-701, John Rohde 267-225-685, Bruce Harper 234-248-684, Steve Shoemaker 244-233-676, Bill Chistofferson 223-223-645, Duane McLean 212-619, John Bird 225-606, Larry Rux 236-606, Brian Champion 224-605, Michael Shular 231-603, Bill Cramer 620. Games: Don Conklin 248, James McKinney 243, Stan Chapman 235, Don Gregg 224.

WOMEN — Lela Larkin 279-206-279-764, Charlene Brown 257-532, Cindy Doran 202-518, Linda Fait 525, Olga Johnson 506, Bernice Charley 503. Games: Gloria Simmerman 214, Bernay Hiett 200.

SENIORS

MEN — Bruce Snook 211-189-228-628, Chet Faurholt 204-203-563, Jim Shreeve 192-184-182-558, Bernie Riessland 212-536, Joe Chavez 183-513.

WOMEN — Wanda Cary 214-480, Bernice Charley 171-476, Carol Coplen 188-472, Lucille Miller 186, Christe Sims 183, Evelyn Oden 183, Terri Gibler 171.

ROXY JR/ADULT: (2 Game Series)

ADULTS — Kelly Ross 247-245, Bill Brickey 234, Dan Zallar 223, Lela Larkin 204.

JUNIORS — Jeremy Kekacs 236-203, Whitney James 235, Andy Wilson 235, Zac Uhles 231, Douglas Auberry 228, Mathew Bostrom 226-203, KD Pritchett 216, Justin Hiett 211-201, Stephen Head 209, Thomas Downing 202, Charlie Sanders 196, Damon White 182, Mike Rutter 174, Amanda Maslen 163.

softball

Spring/Summer Softball League

Through June 22

CHURCH "A" LEAGUE

Naz Black 4-0-1

SDA/State Farm 3-2

Cross-Eyed 2-3

Mountain Christian Fellowship 2-3

Bethel 0-3-1

CHURCH 'B' LEAGUE

West Main Church of Christ 5-1

Brothers In Christ 4-2

Bear Creek Church 4-2

Westminister Presbyterian 3-3

Ashland Grace Point 3-3

Stronghold 2-4

Naz Red 2-4

SDA/Soco's 1-5

MEN'S 'A' LEAGUE

Oilstop 5-0

Ground Zero 4-1

Holiday RV 4-1

Reece Electric 3-2

Mean Machines 3-2

Walking Billboards 3-2

Rogue Rods 2-3

The Rogues 2-3

API Plumbing 1-4

Jokers 1-4

Islanders 1-4

Rusty's 4x4/Decibels 1-4

MEN'S 'B' AMERICAN

Landsharks 4-1

Broke-N-Draggin 4-1

Tri-County Landscape 4-1

Grayback Electrical 4-1

S&S 3-2

Trophy Club 3-2

Cascade Fire 3-2

Mountain Mike's Pizza 2-3

Harry & David 2-3

Cascade Athletic 2-3

4-Daughters Irish Pub 2-3

CJBFC's Pyros 1-4

La-Z-Boy Furniture 1-4

Optical Illusions 0-5

MEN'S 'B' MAJOR

Summit 5-0

Desperados 4-1

The Rogues 4-1

Drinkin' Devils 3-2

Rogue Merchants 3-2

Steve Himmelman Construction 3-2

Great American Pizza 1-4

Team Alpine 1-4

J.E.V. Construction 1-4

Hooligans 0-5

MEN'S 'B' NATIONAL

Mike Hussey Trucking 5-0

Keith Schultz Garage 4-1

Hunt Tractor/Aramark Uniform 4-1

Colortile 4-1

Silk Screen Factory 3-2

All-Weather Wood Treaters 3-2

Acme Hit Squad 3-2

Ale Stars 2-3

Bad Ass Coffee 2-3

Blackstone 2-3

Sherm's Thunderbird 2-3

Just-in-Time 1-4

FTC 1-4

McElmurry Contracting 1-4

MEN'S 'C' LEAGUE

William Thomas Concrete 5-0

Mr. Smith's/National Guard 4-1

Brews Brothers 4-1

Slap Happy 3-2

Rick D's Team 3-2

Rogue River Roofing 3-2

The Blues 3-2

HEA Barnstormers 2-3

Medford Firefighters 2-3

Rich's Regulators 2-3

Brand X 2-3

Answer Page 1-4

Peterson Cats 0-5

Garrison's Couch Potatoes 0-5

MEN'S 'C' VALUE LEAGUE

Ashland Refugees 6-0

The Zone Sports Grill 5-1

W.L. Moore Construction 3-2

D.O.T.R. 3-2

Jager Bomber 3-3

Mavericks 3-3

S.O.S. Plumbing 2-3

CDS Publications 2-4

United Rentals 1-4

Dak Construction 0-5

SENIOR LEAGUE

Rogue Valley Flatliners 5-0

Ace of Diamonds 4-1

Mavericks 3-2

D&S Harley-Davidson 1-4

Vilas Human Bean 1-4

Sluggers Way 1-4

SUNDAY CO-ED 'A' LEAGUE

Bohica 5-1

Specialized Foreign 4-2

Summit 4-2

Dick's Towing 3-3

Comets 2-4

Fencebusters 0-6

SUNDAY CO-ED 'B' LEAGUE

Southern Oregon Giants 5-1

Rick D's Team 5-1

Paramount Construction 5-1

One Hit Wonders 5-1

Bill's Glass 4-2

Broken-N-Naggin' 3-3

Medford Medical Clinic 3-3

Hammerheads 2-4

Blue Steel 2-4

Warriors of God 1-5

Champion Message 1-5

Average Pros 1-5

SUNDAY CO-ED 'C' LEAGUE

Welburn Electric 6-0

Bear Creek 5-1

Valley Immediate 5-1

Ram Offset 4-2

Amy's Kitchen 4-2

Checkered Past 4-2

Bad Company 3-3

Animal House 2-4

Pickard Construction 1-5

Jack's Full Moon Saloon 1-5

Riverside Car & Truck 1-5

Allied Heating/Air Conditioning 0-6

WEEKDAY CO-ED 'C' LEAGUE

Red Robin Dirty Birds 6-0

McAuliffe Trucking 5-0-1

Rogue Aggregates 5-1

Southern Oregon Brewery 4-2

Precision Countertops 4-2

Harry & David Mavericks 3-2-1

XL Cable 3-3

Asante 2-4

Musician's Friend 1-5

Rogue Feds 1-5

Cougars 1-5

Sacred Heart Sluggers 0-6

WOMEN'S 'A' LEAGUE

DeCarlow Design 5-0

Bruce's Repair 2-3

Mojo/Peaks Ranch 2-3

Bill's Glass 2-3

Beasy's 2-3

Concrete EFX 2-3

WOMEN'S 'B' LEAGUE

CJB Madcats 4-0

Optimism 4-1

Country Financial 4-1

Lockwood's Automotive/VJT Consulting 4-1

Outlaws 3-2

Les Schwab 3-2

Studio Sfumato 2-3

Secrets 2-3

Great American Pizza 2-3

Valley Girls 1-4

Commercial Design 1-5

Lane's 0-5

WOMEN'S 'C' LEAGUE

Umpqua Bank 5-0

New Trend Mill Outlet 4-1

City Slickers 1-4

CDS Publications 0-5

golf

Stone Ridge GC

Ray's Food Place Tournament

June 21

AM FLIGHT

GROSS — 1, Chris Campbell, Brooks Hodapp, Steve Wood, Kim Wood, 53; 2, Pat Trevett, Andy Conway, Doug Priebe, Mike Sears, 54; 3, Russ Legal, Kevin Olsen, Chris Olsen, Matt Sweeney, 56.

NET — 1, Mike Bunn, Shane Coyle, Don Newell, Joshua Burchette, 38; 2, Bill Theis, Don Martin, Jack Hess, Fritz Sauer, 39; 3, Rocky Campbell, Bob Chambers, Tim Dalton, Craig Knips, 39.5.

CALLAWAY — 1, Jay Klemp, Matt Olson, Ken Harrah, Jeff Mombrowski, 55; 2, Brooke Bolster, Kelly Rhodes, Mark Meade, Robin Kovack, 57.5; 3, Jeff Dodridge, Keith Kierkes, Jim Lipe, Tony Tanachi, 57.5.

MEN

K.P. — Rocky Campbell.

LONG DRIVE — Pat Trevett.

WOMEN

K.P. — Kim Wood.

LONG DRIVE — Kim Wood.

PM FLIGHT

GROSS — 1, Jeff Bork, Jeff Malloy, Dan Franck, Scott Johnson, 53; 2, Robert Holland, Bob Blair, Matt Bileya, Bob Pratt, 39.5; 3, Ken Olson, Pete Payne, Keith Wallin, Darrell Nelson, 55.

NET — 1, Don Schamanek, Chris Schamanek, Frank Hutchinson, Larry Cozad, 37; 2, Brett Culley, Kenny Phillips, Chris Baker, Bill Allen, 37.75; 3, Vinnie Mendolia, Dave Beebe, Scott Evertts, Steve Ekwall, 42.

CALLAWAY — 1, Vince Baldovino, Jeremy Quackenbush, John Francesco, Greg Freitas, 57; 2, Brian Garvin, Dennis Cooper, Travis Anders, Pat Trevett, 57; 3, Grant Lunde, Elisha Lunde, Scott Gerow, Jack Hess, 57.5.

MEN

K.P. — Brett Culley.

LONG DRIVE — Brian Garvin.

6-6-6 Two-man Team Format

June 18

FLIGHT A

GROSS — 1, Bill Drewien-Bruce Buehler, 67; 2, Rick Tree-Roger Courtney, 68; 3, Jim Bullen-Jim Overmeyer, 70; 4, Ken Gentry-Guerin Fischer, 72.

NET — 1, Troy Boyd-Fred Blanchfield, 56.5; 2, Bob Kendrick-Rob Robbins, 58; 3, Dave Johnson-Mike Owen, 59.5; 4, Bob Mayfield-Leon Stupfel, 61.

FLIGHT B

GROSS — 1, Ted Bibler-Jerry Hauck, 71; 2, Gordy Carrigan-Rod Rumrey, 73; 3, Ray Keasler-Jim Leffler, 76; 4, Jerry Morrison-Don Gifford, 76.

NET — 1, Randy Moyer-Will Hammon, 57.5; 2, Carl Michael-Jim Kay, 581/2; 3, Mike Devine-Tom Devine, 591/2; 4, Red Gentry-Troy Reynolds, 60.

FLIGHT C

GROSS — 1, Dick Gergen-Don Wallace, 73; 2, Jerry Britton-Steve Cox, 75; 3, Jim Porter-Bob Leffel, 76; 4, Norm Hall-George Hossu, 76.

NET — 1, Murphy Rosenstein-Nick Karrick, 53.5; 2, Lou Pentel-Greg Dippel, 57.5; 3, Rubin Davalos-Ron Pearson, 59.5; 4, Ron Williams-Ron Dufer, 61.5.

FLIGHT D

GROSS — 1, Skip Bogenoff-Paul Reynolds, 80; 2, Clancy Renkowski, 81; 3, Steve Hills-Don Simpson, 81; 4, Lee Reich-Zane Searles, 83.

NET — 1, Earl Sloan-Jack Seybold, 56.5; 2, Don Young-Pete Arnold, 57; 3, Joe Kohnen-Tom Velasquez, 59; 4, Dennis Bolsinga-Leif Ostmo, 61.

K.P. — No. 7, 0-15 hcp., Rick Lloyd; 16-up hcp., Tom Velasquez. No. 17, 0-15 hcp., Fred Blanchfield; 16-up hcp., Wayne Tait.

League Standings

MONDAY LEAGUE — 1, Ridge Runners, 22.5; 2, West Coast Collision, 18.5; 3, Combined Transport, 18; 4 (tie), Jerry's Misfits, J'ville Tavern, 17; 6 (tie), Labor Ready, Moulding Specialties, 16; 8 (tie), Deschutes Electric, Jerry's Kids, 15.5; 10, Theis Concrete, 12.

TUESDAY LEAGUE — 1, J'ville Nuggets, 25; 2, Electrical Services, 24.5; 3, Jefferson St. Pumping, 24; 4, Borhay Madbel, 22.5; 5, Hughes Bros., 22; 6, XXX Outs, 19; 7, Stone Ridge, 18.5; 8, Highway Products, 17; 9 (tie), Team Coca-Cola, Pugliano, Dash Specialists, 16.5; 12, Absolute Glass, 16; 13, Del's Team, 15.5; 14, Decibels, 13.5; 15, Yell-4.

Centennial GC

Chad Cota Celebrity Shootout

4/5 Person Super Drive

June 20

GROSS — 1, Kevin Wu, Steve Wood, Bryan Schlafke, Brent Barr, Terry Obee, 59; 2, Mike Mahar, Glen Clark, Vince Domenzian, Norm Blandel, Mike Jorgenson, 60; 3, Mike Tangerman, Marty Morlan, Rob Neff, Vern Nichols, Greg Manthe, 62.

NET — Jim Breeze, Jeff McNown, Dan Stockley, Jacko Cutrell, Cade McNown, 51; 2, Kevin McLoughlin, Matt Grove, Kelley Karrigan, Brian Robinson, 53; 3, Bill Powell, Paul Winterbottom, James Turner, Shane Coyle, Frank Garcia, 53.

PUTTING CHALLENGE — Brent Barr.

K.P. — No. 4, 0-15 hcp., Frank Garcia; 16-up hcp., James Turner. No. 6, Rob Husel. No. 14, 0-15 hcp., Pat Barry; 16-up hcp., Matt English.

LONG DRIVE — No. 5, ages 21-40, Frank Garcia; ages 41-up, Ed Fisher. No. 16, 0-175 pounds, Steve Wood; 176-up pounds, Dave Husel.; ladies, Kathy Pauck.

LONGEST PUTT — No. 10, Travis Cristian.

K.P. (SECOND SHOT) — No. 11, Glen Clark.

Senior Tuesday

Two-man Double Shots

June 17

GROSS — 1, Jon Paauwe-Fred Chung, 79; 2, Willy Reed-Bill Seymour, 82; 3, Rick Young-Doug Rowe, 83; 4, Dave Helbert-John Ferris, 84.

NET — 1, Len Renfer-Larry Scott, 69; 2, Roger Vanbuskirk-Fred Aebi, 72; 3, Jae Johnson-Troy Reynolds, 72; 4, Murph Rosenstein-Dick Dodge, 75.

K.P. — No. 6, 0-13 hcp., John Ferris; 14-up hcp., Gary Warner. No. 17, 0-13 hcp., Vern Welo; 14-up hcp., Troy Reynolds.

Men's Club

Two-some Combined

June 21

GROSS —1, Bruce Willits-Rick Dimick, 145; 2, Phil Cardin-Bob Capsey, 151; 3, Scott Overy-Marty Morlan, 151; 4, Pat Daggitt-Chris Daggitt, 158.

NET — 1, Darrell Flora Jr.-Brandon Dahl, 136; 2, Dave Helbert-Len Renfer, 139; 3, Eddie Bostwick-Paul Jendre, 142; 4, DeWayne Robinson-Mo Austin, 143.

K.P. — No. 4, Dave Stiemert. No. 14, Dan Cavender. No. 17, Paul Jendre.

Eagle Point GC

Couples Twilight

June 22

NET — 1, Harry Wheeler-Jan Wheeler and Bruce Tolmie-Ida Tolmie; 2, Mike Rakestraw-Carol Rakestraw and Jim Hyden-Lynn Baker; 3, Bob Stobbe-Pepper Stobbe and Gary Hoppe-Charlotte Hoppe.

K.P. — Craig Cage, Harry Wheeler.

Two-man Best Ball

June 23

FLIGHT A

GROSS — 1, J. Clayton-P. O'Brien, 68; 2, R. Foulon-H. Fitzsimmons, 69; 3, R. Rautenberg-B. Timmel, 70.

NET — 1, J. Hyden-P. Cash, 54; 2, E. Wood-D. Johnson, 60; 3, C. Todd-R. Courtney, 60.

FLIGHT B

GROSS — 1, J. Delk-B. Betts, 73; 2, W. Hammon-R. Moyer, 74; 3, M. Fetrow-L. Halme, 76.

NET — 1, S. Davis-R. Keasler, 56; 2, G. Dippel-W. Tait, 58; 3, L. Smith-E. Plume, 58.

FLIGHT C

GROSS — 1, D. Nabozny-B. Tolmie, 78; 2, B. Harrison-J. Henson, 80; 3, J. Oleksow-C. Belknap, 82.

NET — 1, D. Mihocko-M. Rakestraw, 58; 2, B. Laughlin-H. Lutes, 58; 3, H. Sisti-D. Bolsinga, 60.

K.P. — No. 3, 0-15 hcp., B. Plannette. No. 8, 0-15 hcp., L. Hein; 16-up hcp., Greg Dippel. No. 13, 0-15 hcp., R. Foulon; 16-up hcp., D. Mihocko. No. 15, 0-15 hcp., H. Fitzsimmons.

Women's Club

Hate 'em Format

June 17

FLIGHT A

GROSS — 1, D. Swain, 74; 2, C. Hite, 76; 3, J. Laws, 78; 4, S. Shoemaker, 81.

NET — 1, L. Scott, 59; 2, J. Mayfield, 59; 3, S. Ford, 61; 4, J. Grosch, 66.

FLIGHT B

GROSS — 1, H. Dale, 88; 2, J. Sisti, 88; 3, J. Tonn, 92; 4, M. Miller, 94.

NET — 1, I. Tolmie, 63; 2, J. Wheeler, 65; 3, S. Laughlin, 65; 4, L. Baker, 67.

K.P. — No. 3, 26-up hcp., Wanda McAlmond. No. 8, 0-25 hcp., Sandy Ford. No. 13, 0-25, Linda Scott. No. 15, 26-up hcp., Melanie Miller.

Stewart Meadows GC

Twilight League

Two-man Scramble

June 17

GROSS — 1, B.B.S. (Jim Douglas, Bob Noelle, Rich Calhoun, Larry Miller), 70.

NET — 1, Mail Tribune (Jon Huizinga, Bob Hunter, John Mihalyo, Chris Young), 59; 2, Ace Copier (Robin Green, Pat Lawson, Brian Champion, Jerry Casad), 60; 3, S&S Sheet Metal (Nick Richards, Mike Shipley, Charlie Bailey, Jim Bailey), 61.

K.P. — No. 5, Steve Ekwall. No. 7, Tim Trower.

STANDINGS AFTER WEEK 7 — 1, S&S Sheet Metal, 15.2; 2, Mass Jewelry, 14.5; 3, LTM, 14; 4, Ace Copier, 13.5; 5, Stewart Meadows, 11; 6, Windermere, 9.7; 7, Mail Tribune, 7; 8, KOGAP, 6.5.

Ladies Twilight Golf Association

June 18

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Vicki Maddox; 2, Eileen Whitten.

NET — 1, Gwen Quimby; 2, Leslie Larson; 3, Cathy Arnold.

K.P. — Susan Shoemaker.

LONG DRIVE — Kathy Pauck.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Becky Thomas; 2, Sallie Simpson.

NET — 1, Sue Garred; 2, Joanne Hamrick; 3, Dana Diderickson.

K.P. — Becky Thomas.

LONG DRIVE — Belinda Robbins.

THIRD FLIGHT

GROSS — 1, Mindy Johnston; 2, Sheila Broughton.

NET — 1, Sara Highland; 2, Cheryl Dunham; 3, Judy Brown.

K.P. — Sarah Highland.

LONG DRIVE — Sarah Highland.

Oak Knoll GC

Men's Club

3-club Challenge

June 21

GROSS — 1, Stinchcomb, 76; 2 (tie), DeForest, Dunn, 82; 4, McCracken, 85.

NET — 1, Brown, 72; 2, Stark, 74; 3, Witt, 77.

karting

Slick Kart Track & Arcade

Alcohol Powered Mini-Sprints

June 19

MAIN EVENT — 1, C.J. Putnam; 2, Shane Everson; 3, Brandon Stoeckert.

TROPHY DASH WINNER — John Duffie.

running

Longest Day 5K Run/Walk

At Railroad Park

June 21

(Place, Name, Age, Time)

MALE RESULTS — 1, J.J. Moses, 25, 16:22; 2, Drew Jordan, 16, 16:23; 3, John Leuthold, 40, 16:48; 4, Richard Zhu, 18, 16:56; 5, Tyler Davis, 20, 17:05; 6, Todd Ragsdale, 39, 17:15; 7, Ian Torrence, 35, 17:23; 8, David Jordan, 40, 18:48; 9, Chris Redfeldt, 35, 19.05; 10, Joe Griffin, 47, 19:14;

11, Mike Davis, 49, 19:31; 12, Tee Nguyen, 13, 19:41; 13, Clayton Gillette, 52, 19:47; 14, Karl Pryer, 44, 19:50; 15, Marcus Davis, 18, 20:03; 16, Chris Combs, 30, 20:05; 17, David Engstrom, 42, 20:10; 18, Doug Naversen, 59, 20:19; 19, Jonathan Beskow, 16, 20:31; 20, Tyrone Raber, 30, 20:34;

21, Dave Marshall, 43, 20:38; 22, Jim Cool, 45, 21:26; 23, Wade Dylan, 15, 21:47; 24, Clark Dustin, 30, 21:49; 25, Michael Sotos, 33, 21:52; 26, Forest Eldred, 13, 21:54; 27, Bob Olsiewski, 44, 22:01; 28, Tyler Wilkes, 12, 22:08; 29, Joe Nelson, 25, 22:13; 30, Bruce Deline, 54, 22:23;

31, Bee Nguyen, 12, 22:48; 32, Piers Rasmussen, 14, 22:50; 33, Scott Moore, 50, 22:59; 34, Michael Zindath, 17, 23:12; 35, Steve Fitzgerald, 53, 23:36; 36, Darian Thomson, 13, 23:53; 37, Scott Stemple, 42, 23:54; 38, Camden Stemple, 13, 23:56; 39, Arnie Abrams, 55, 23:57; 40, Zach Fralich, 9, 25:08;

41, Rory Curtis, 42, 25:24; 42, Evan Anderson, 11, 25:28; 43, Patrick Honsinger, 42, 25:29; 44, Don Stone, 51, 25:55; 45, Lathan Brinkley, 65, 25:56; 46, Curt Anderson, 55, 26:55; 47, Hugh H, Null, 67, 27:00; 48, John Fralich, 7, 27:30; 49, Joe Volk, 46, 27:34; 50, Ian Fralich, 7, 28:05;

51, C.B, Fralich, 35, 28:06; 52, Jim Van Horn, 49, 28:36; 53, John O'Donoghue, 44, 28:40; 54, Jerry Swartsley, 67, 29:36; 55, Scott Dungey, 37, 30:11; 56, Rick Holtz, 52, 30:44; 57, Caleb Jordan, 7, 31:10; 58, Derek Van Horn, 16, 33:31; 59, Corey Pitts, 16, 33:31; 60, John Bromstead, 77, 34:08;

61, Steen Rasmussen, 12, 34:37; 62, David Rasmussen, 52, 34:38; 63, Kristian Fralich, 5, 37:13; 64, Erinn Fralich, 37, 37:13; 65, Larry Shrader, 67, 39:50; 66, Bengt Hamner, 74, 42:55; 67, Jon Huizinga, 50, 47:00.

FEMALE RESULTS — 1, Danielle Jordan, 22, 19:36; 2, Laura Raber, 30, 19:52; 3, Susan Holt, 40, 20:28; 4, Brenna Phelps, 13, 20:30; 5, Ashley Berry, 19, 20:59; 6, Melanie Neilitz, 34, 21:50; 7, Krista Peterson, 37, 22:08; 8, Jane Podolski, 48, 22:44; 9, Lela Stemple, 11, 25:30; 10, Anne Tracy, 48, 25:35;

11, Clara Honsinger, 11, 26:54; 12, Shanee Von Strall, 37, 27:09; 13, Gwen Turos, 38, 27:14; 14, Naisie Fralich, 10, 27:24; 15, Robin Van Horn, 44, 28:24; 16, Georgene Richardson, 50, 29:07; 17, Toni Edelstein, 43, 29:32; 18, Archoe Laubmeier, 43, 30:02; 19, Glennis Dungey, 64, 30:59; 20, Savannah Laubmeier, 18, 33:22;

21.Rhonda Cochrane, 52, 34:58; 22 Lori Lawniczak, 48, 34:58; 23 Ann Combs, 9, 36:03; 24 Kaela Combs, 9, 36:03; 25 Judy Klosterman, 55, 28:28; 26 Tina Van Horn, 24, 43:55; 27, Karen Shrader, 67, 44:19; 28, Renee Huizinga, 21, 47:01; 29, Lisa Combs, 29, 47:28; 30.Gennvieve Rasmussen, 47, 48:54; 31, Lindsay Heard, 49, 49:01.