Auto Racing

Auto Racing

Southern Oregon Speedway Championship Points

June 25

Top 10

MODIFIED A MAIN — 1, Mark Wauge, 222; 2, Travis Peery, 214; 3, Jeremy Richey, 211; 4, Matt Duste, 203; 5, Kyle Casson 197; 6, Albert Gill, 159; 7, Jesse Bailey, 158; 8, Tom Berry, 155; 9, Rick Hunsley, 145; 10, Nick Trenchard, 139.

DWARF CAR A MAIN — 1, R.J. McGahuey, 148; 2, Fred Hay, 128; 3, Ryan Smith, 111; 4, Mitch Sheeler, 110; 5, Chad Cardoza, 102; 6, Jerry Houck, 100; (tie) Kelly Gutches, 100; 8, Jeff Harsha, 98; 9, Randy Slater, 82; 10, Mason Lewman, 81.

SUPER 4 A MAIN — 1, Joe Guider, 237; 2, Jamie Newberg, 227; 3, Parker Jones, 220; 4, Rikki-Lynn Rapp, 199; 5, Dave Kyker, 149; 6, Belinda Duste, 141; 7, Dan King, 84; 8, Anthony Bartell, 74; 9, John Barger, 59; 10, Steve Pierce, 52.

MINI STOCK A MAIN — 1, John Derby, 267; 2, Josh Bratton, 249; 3, Tyler Lockwood, 240; 4, Curt Ballard, 231; 5, Toby Judd, 222; 6, Steve Goetz, 218; 7, Bob Burkett, 210; 8, Jill Wilson, 194; 9, Philip Scott, 172; 10, Josh Spencer, 159; (tie) Bill Spencer, 159.

STREET STOCK A MAIN — 1, Duane Orsburn, 220; 2, Jordon Braaten, 189; 3, Brett Provost, 174; 4, Garrett Dees, 164; 5, Shane Everson, 105; 6, David Thurgood, 51.

PRO STOCK A MAIN — 1, Dustin Knight, 264; 2, Bob Nelson, 195; 3, Scott Crumm, 180; 4, Brian Johnsen, 167; 5, Mike Medel, 144; 6, Jake Word, 137; 7, Jay Poppa, 112; 8, David Quick, 101; 9, Chet Mitchell, 81; 10, David Yochum, 38.

BASEBALL

S.O. MABL/NABA

18-up Open Division

Thru June 27

Jethawks 2-0

Diamond Heat 3-1

Klamath Falls Blacksox 3-1

SO Expos 1-2

Red Sox 0-4

Golf

Holes-In-One

STEWART MEADOWS — Clyde David, No. 7, 6-iron, June 21.

ROGUE VALLEY COUNTRY CLUB — Chuck Stanard, No. 9, 5-iron, June 22; Phyllis J. Nelson, No. 6, Driver, June 23.

BEAR CREEK — Kelly Boydstun, No. 6, June 22.

Quail Point GC

Senior Men's Club

Medal Play

June 22

WHITE TEE — 1, Bob Plattner, 30; 2, E.T. Moore, 34; 3, Bob Norris, 34; 4, Paul Schurman, 34.

GOLD TEE — 1, Jack Hafner, 28; 2, Andy Nairne, 30; 3, Dick Middaugh, 30; 4, John Gerling, 36.

K.P. — Dick Middaugh.

Ladies Club Count 4's Tournament

June 23

FLIGHT A — 1, Ina Prosser, 35; 2, Val Rhodes, 36; 3, Pat Popaw, 37.

FLIGHT B — 1, Donna Bailey, 38; 2, Connie Moyer, 39; 3, June Symens.

FLIGHT C — 1, Claire Simonson, 40; 2, (tie) Sally Watts, 42, and LaRue Briggs, 42.

FEWEST PUTTS — June Giorvas, 15.

CHIP-INS — No. 2, Ina Prosser. No. 4, Pat Popaw.

Oak Knoll GC

Men's Club Twilight Standings

Week 7

June 23

TEAM STANDINGS — 1, Barry & the Jets; 2, Higher Power; 3, (tie) Strikers and The Holly Group; 5, Foreclosures; 6, The OB's; 7, Mixed Bag; 8, Gotta Hit It; 9, (tie) Rampaging Rampy's and Sub-Par; 11, Far From Fabulous Shafts; 12, (tie) Rough Riders and Rusty Blades; 14, Masters of the House.

0-16 HANDICAP

GROSS — 1, B. Wright, 35; 2, (tie) Embry, 39, and DeForest, 39.

NET — 1, Sander, 31; 2, (tie) Medeck, 33, and Jones, 33.

K.P. — No. 2, Cruz. No. 7, Rosenthal.

17-UP HANDICAP

GROSS — 1, B. Lefever, 43; 2, (tie) Hill, 44, and B. Decker, 44.

NET — 1, (tie) Lapierre, 33, and Caster, 33, and Hunter, 33.

K.P. — No. 2, Kaylor. No. 7, Brustol.

Women's Golf

Three Blind Mice Format

June 21

RESULTS — 1, Peggy Audibert; 2, Suzanne Lang; 3, Anne McCollom.

FEWEST PUTTS — 1, Sydney Embry; 2, Sharon Marler; 3, Anne McCollom and Casey Seltzer.

StoneRidge GC

Senior Tour

Bazakwards 4-Person Scramble

FLIGHT A

GROSS — 1, Mike Morrison, Chris Stark, 64; 2, Jim Cochran, Scott Lusk, Wayne Zimmers, Tom McCracken, 65; 3, Dave Sayler, Bob Lima, Guerin Fischer, Bob Kendrick, 68.

NET — 1, John Coddington, Rich Pedraita, Ed Borgnino, Dennis Gerke, 50; 2, Don Simpson, Steve Hills, John Watson, Larry Walker, 52.5; 3, Bob Buffaloe, Steve Cox, Jerry Britton, George Berry, 55.75.

FLIGHT B

GROSS — 1, Jim Hagemann, Greg Wright, Bob Mayfield, Randy Becker, 74; 2, Ruben Davalos, Don Young, Earl Sloan, Paul Larson, 77; 3, Leif Osmo, Bill Farmer, Paul Larson, Bob Blackford, 79.

NET — 1, Vic Garrison, Kent Moore, Larry Fellows, Roger Schnoes, 51.5; 2, Lou Peters, Milt Savage, Mike Walsh, Lee Hopkins, 55; 3, Bob Waldo, Harry Theakston, Zane Searles, Joe Zagorski, 55.5.

K.P. — No. 2, 0-15 hcp., Chris Stark; 16-up hcp., Bill Ligon. No. 17, 0-15 hcp., Roger Schnoes; 16-up hcp., Bill Morse.

Thursday Church League

Week 11

June 23

GROSS — 1, LDS Gold Hill, 29; 2, Faith Christian, 30; 3, Medford Adventist, 31; 4, Bethel 1, 33; 5, (tie), Son Rise Christian, 34, and St. John Lutheran 2, 34; 7, Community Bible C.P. 1, 35.

NET — 1, Grace Lutheran Red, 18; 2, Table Rock Fellowship, 19; 3, St. John Lutheran 1, 21.75; 4, Community Bible C.P. 2, 22; 5, Bethel 2, 22.25; 6, St. Peter Lutheran, 23; 7, Grace Lutheran Blue, 23.25; 8, Hope Christian, 23.5.

K.P. — No. 2, Jeff Fish. No. 7, John Fountain.

Mixed Doubles Scramble

June 26

GROSS — First, Craig Gage, Louise Gage, 34; Second, John Ferris, Mindy Ferris, 35; Third, Joe Sierra, Kerry Sierra, 36.

NET — First, Ray Foulon, Monique Carrillo, 23.75; Second, Scott Thomas, Becky Thomas, 24.5; Third, Ron Gleeson, Thais Gleeson, 24.75.

LONG DRIVE — No. 5, Larry Lilze, Becky Thomas.

KP — No. 2, Roger Schnoes, Judy Summers.

Bear Creek GC

Men's Club

June 14-20

FLIGHT A

NET — 1, Steve Work, 25; 2, Bob Storm, 28; 3, Ralph Smith, 28.

GROSS — 1, Andy Pace, 32.

FLIGHT B

NET — 1, David Mitchell, 30; 2, Bill Riggert, 32; 3, Mike Haflich Sr., 33.

GROSS — 1, Neil Rose, 42.

FEWEST PUTTS — Steve Work, 12.

Monday Ladies Twilight League

June 20

FLIGHT A

GROSS — 1, Sandy Hills, 37; 2, (tie) Doreen Echols, 38, and Tina Blum, 38, and Sallie Simpson, 38.

NET — 1, Loraine Zentgraf, 22; 2, Pam Lorange, 27.

FLIGHT B

GROSS — 1, Ester Cruz Acosta, 40; 2, (tie) Louise Gage, 44, and Kelly Willits, 44.

NET — 1, Lucille Stroh, 24; 2, (tie) Carolyn Layton, 25, and Ann Loar, 25.

K.P. — No. 4, Esther Cruz Acosta. No. 6, Doreen Echols.

LONG DRIVE — Sandy Hills.

TEAM STANDINGS — 1, Golf Etc. Gals, 66; 2, Fidelity Quick Print, 51; 3, Fore Ayres, 50; 4, Gage It Construction, 49; 5, (tie) Precision Hiters, 38, and Pacific Mobile Home Supply, 38; 7, Premier West Bank, 36; 8, Pepsi Powered Princesses, 35; 9, Excel Medical Billing, 29; 10, Windermere Van Fleet-Ashland, 28.

Wednesday Twilight League

June 22

GROSS — 1, Ron Morris, 32; 2, Bob Storm, 33.

NET — 1, Mike Lathrop, 24; 2, Rob Rolf, 25.

K.P. — No. 2, John Criswell. No. 4, Brian Carr. No 5, Andy Pace.

LONG DRIVE — No. 3, David Kleiman.

TEAM STANDINGS — 1, Teendrivermonitoring.com, 89; 2, James' Gang, 81; 3, The Greengos, 71; 4, Shoji's, 70; 5, Los Four Amigos, 68; 6, Rogue Valley Catering, 57; 7, J and S Excavating, 52; 8, Balls Deep, 32; 9, Batman Uppercut, 29; 10, Team 8, 9.

Women's Club

June 22

FLIGHT A

NET — 1, Vanessa Hopf, 24; 2, Becky Kukoski, 31.

GROSS — 1, Amy Lepon, 43.

FLIGHT B

NET — 1, Madelyn Barber, 26; 2, Lucille Stroh, 33.

GROSS — 1, Shirley Haussler, 49.

FEWEST PUTTS — Amy Lepon, 13.

Stewart Meadows GC

Twilight League

Week 8

Two Net Best Balls

June 21

RESULTS — 1, Aces (Dave Adkins, George Duran, Roger McFadden, Steve Rose), 56; 2, A.P.I Plumbing (Ryan Mateson, George Scott, Curt Rodenmayer, Brian McCoy), 57; 3, KOGAP (Josh Loy, Ed Istel, Vern Loy, Marv Hackwell), 57; 4, A Taste of Honey Limo (Kevin Locken, Jim Tribbey, Clyde Davis, Stan Mark), 57; 5, B.B.S. (Jim Douglas, Shawn Calhoun, Larry Miller, Rich Calhoun), 57.

SKINS — No. 1, Ed Istel. No. 7, Vern Loy.

TEAM STANDINGS — 1, Work Appraisel, 16.25; 2, B.B.S., 16; 3, Ace Copier, 14; 4, Cascade Athletic, 12.5; 5, Jahnke Heating, 11.5; 6, KOGAP, 10.5; 7, S&S Sheet Metal, 10.25; 8, Aces, 6; 9, True Lies, 5; 10, S&B James, 4.75.

Lady Niners

F-U-G-O

June 21

RESULTS — 1, (tie) Joan Peek and Jan Cady; 3, Leslie Gainey; 4, (tie) Wanda Jones and Georgene Van Orsow; 6, (tie) Cecelia Rayburn, Jody Larson, Judy Addington, Dee St. Martin, Delma Kortt, Gloria Smith, Judy Wallace.

LTGA Tournament

Team-Irish Four Ball

June 22

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Vicki Maddox, Kathy Pauck, Belinda Robbins, 128.

NET — 1, Colleen Ekwall, Sue Garred, Patty Fields, Toby MacLauchlan, 83.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Cathy Arnold, Doreen Echols, Blind, 134.

NET — 1, Lisa Montellano, Gail Fischer, Jeanine Crutchfield, 83.

THIRD FLIGHT

GROSS — 1, Laura Lavin, Dana Didericksen, Connie Howard, Linda Wade, 144.

NET —1, Liz Lizana, Ann Loar, Ree Ayres, 84.

LONG DRIVE — Belinda Robbins, Sallie Simpson, Beth Capsey.

K.P. — Laura Lavin, Ree Ayres.

FEWEST PUTTS — 1, Vicki Maddox, 14; 2, Sue Garred, 17; 3, (tie) Ree Ayres, 16, and Gail Fischer, 16.

Eagle Point GC

Bridgeman Best Ball Format

June 20

FLIGHT A

GROSS — 1, C. Gage, G. Gage, McCracken, Spillman, 150; 2, Rautenberg, Todd, Howard, Timmel, 153.

NET — 1, Cockrum, Gifford, Roberts, Peeters, 130; 2, S. Smith, Fauble, D. Allen, Perdue, 131.

FLIGHT B

GROSS — 1, Tonn, Manary, Tait, Gmur, 157; 2, Hyden, Dinwiddie, Dargitz, Norquist, 159.

NET — 1, Moore, Seltzer, Farrington, Moyer, 126; 2, Collins, Marsango, Zaitsu, Sparks, 133.

FLIGHT C

GROSS — 1, Hines, Davies, Gottinger, McElmurry, 169; 2, D. Grove, Boyd, M. Arnold, Karrick, 169.

NET — 1, Bellen, Arnold, Robbins, Young, 133; 2, Farkas, Hossu, Skinner, (Blind Draw), 134.

K.P. — No. 3, 0-15 hcp., Moore; 16-up hcp., Seybold. No. 8, 0-15 hcp., Todd; 16-up hcp., Harrison. No. 13, 0-15 hcp., McCracken; 16-up hcp., Eaton. No. 15, 0-15 hcp., Cockrum; 16-up hcp., Wolf.

Ladies Day

June 21

FLIGHT A

GROSS — 1, D. Winnen, 86; 2, R. White, 89; 3, C. Hite, 91.

NET — 1, B. Schierholz, 64; 2, E. Payne, 67; 3, S. Fierke, 72.

FLIGHT B

GROSS — 1, J. Martin, 97; 2, S. Brick, 98; 3, H. Dale, 105.

NET — 1, B. Harrison, 65; 2, D. Mihocko, 70; 3, J. Delk, 75.

K.P. — No. 3, 0-25 hcp., R. White; 26-up hcp., B. Naef. No. 8, 0-25 hcp., E. Payne; 26-up hcp., J. Wheeler. No. 13, 0-25 hcp., D. Winnen; 26-up hcp., C. Rakestraw. No. 15, 0-25 hcp., L. Parson; 26-up hcp., D. Mihocko.

LONG DRIVE — No. 18, 0-23 hcp., S. Ford; 24-32 hcp., J. Martin; 33-40 hcp., B. Naef.

Laurel Hill GC

Men's Group

June 22

BEST BALL — Cary Marshall and Lou Thompson.

KP — No. 3, Lou Thompson.

KP — No. 4, Cary Marshall.

Centennial GC

Rose Club

Guest Day Scramble

GROSS — 1st, Joan Peek, Linda Forrette, Wanda Jones, Jan Cady; 2nd, Tonia Husel, Gwen Quimby, Casey Seltzer, Kay Breithaupt.

NET — 1st, Sonja Dedrick, Sydney Embry, Sallie Simpson, Sandy Hills; 2nd, Delma Kortt, Cynthia Dolan, Marie Resler.

KP — Suzanne Lang, Linda Forrette.

LONG DRIVE — Vicki Capp, Cathy Arnold.

Senior Tuesday

Four-man Scramble

June 21

FLIGHT A

GROSS — 1, Denny Sweet, Rich Larsen, Vance Hickin, Jim Douglas, 60; 2, Steve Lovich, Dave Stiemert, Larry Sullivan, Rick Holzwarth, 60.

NET — 1, Mike Miller, Mike Curtis, Matt Pinder, Tim Rouhier, 49; 2, Tom Parks, Steve Josephson, Charlie King, Carl Tinsley, 50.

FLIGHT B

GROSS — 1, Selby Hyde, Jim Connell, Skip Ayres, Rod Reid, 60; 2, Gary Warner, Jim Zentgraf, Kevin Williams, Jim Clark, 63.

NET — 1, Rick Seltzer, Jodie Parker, Norb Leibert, Don Pettit, 47; 2, Jim Graham, Mark Lewis, Frank Thornquest, 49.

FLIGHT C

GROSS — 1, Mike Meiring, Ruben Davalos, Miguel Castro, Mike Gates, 63; 2, Fred Pearson, Gary Reed, Mike Robinson, Tom Rudy, 66.

NET — 1, John Ferris, Larry Scott, John Ouellet, Len Renfer, 47; 2, Don Tossie, Dana Travers, Bruce Mortensen, Rod Hammer, 47.

K.P. — No. 4, 0-12 hcp., Duane Nelson; 13-up hcp., Don McClure. No. 6, 0-12 hcp., John Ferris; 13-up hcp., Mike Robinson. No. 14, 0-12 hcp., Arn Wihtol; 13-up hcp., Tim Rouhier. No. 17, 0-12 hcp., Joel Engleson; 13-up hcp., Skip Ayres.

Bowling

At Roxy Ann Lanes

MEN — Tom Cook 247-222-256-725, Steve Siemers 237-646, Bill Haars 227-644, Stan Chapman 234-619, Jared Pruitt 225-616, Gary Hudnall 231-615, Bob Korth 258-616, Davey Peters 220-610, Kent Brown 244-606, John Bird 232-602. Games: Jason Stupe 247, Bill Cramer 232, Bud Russell 231, Mark Holden 227, Bill Weekley 224, Gary Hudnall 223, David Bromagem 222, Rick Sachen 221.

WOMEN — Lela Larkin 277-214-689, KD Pritchett 201-250-236-687, Lela Larkin 201-212-571, Kerry Turner 204-557, Lora McLean 201-542, Charlene Brown 201-520, Joan Keeney 557, Debi Holden 531, Crystal Tratz 510, Carol Coplen 509, JoAnn DeVore 506. Games: Christe Sims 203.

SENIOR MEN — Leighton Edge 223-198-230-651, Fred Hamblin 225-198-570, George Beldi 180-184-204-568, Bruce Snook 183-202-562, Cindy Doran 201-511. Games: Dick Mundt 212, Jim Doran 190, Joe Chavez 186, Mervin Buck 185, John Wright 180.

SENIOR WOMEN — Lucille Miller 221-523, Bernice Charley 177-470. Games: Darlene Horn 172.

ROXY JR/ADULT: (2 Game Series)

JUNIORS — Charlie Sanders 237-211, Corrisa Weekley 172, Leticia Licea 112.

ADULTS — Cody Linthwaite 224.

ROXY JR TRIOS — Trevor Lee 187-187, Cameron Ahlstrom 174, Jake Deimling 162.

CYCLING

Service Course Velo Thursday Series

Race 2

At Champion Speedway in White City

June 23

A RACE — 1, Glen Gann, 46, Medford; 2, Sean Bagshaw, 43, Ashland; 3, Adam Artner, 17, Medford; 4, Michael Vose, 42, Medford; 5, Jason Peters, 41, Medford; 6, Mark Krause, 40, Rogue River; 7, Timothy Jaynes, 17, Grants Pass; 8, Dan Shepherd, 43, Medford; 9, Dave Masessa, 45, Medford; 10, David Walker, 51, Central Point; 11, Dave Reitz, 42, Medford; 12, Ian Bagshaw, 40, Talent; 13, Tim Turk, 48, Medford; 14, Jade Wilcoxson, 33, Talent; 15, John Slawta, 49, Talent; 16, Spencer Gray, 32, Central Point; 17, Ron Laverty, 43, Medford; 18, Richard Hogan, 42, Medford; 19, Bob Grover, 48, Medford; 20, Tom Keller, 37, Central Point; 21, Doug Striley, 41, Medford; 22, Anthony Smith, 42, Jacksonville; 23, Alex Hayes, 40, Medford.

B RACE — 1, Kevin Connors, 47, Grants Pass; 2, Keith Fawcett, 17, Grants Pass; 3, Stephen Gann, 17, Medford; 4, Troy McCrae, Ashland; 5, John Miller, 41, Ashland; 6, Eugene Anderson, 50, Medford; 7, Matt Kline, 42, Grants Pass; 8, Robert MacCracken, 51, Talent; 9, Brian Fawcett, 18, Grants Pass; 10, Rebeccah Bieri, 32, Medford; 11, Steve Calvert, 60, Grants Pass; 12, Jason Singleton, 41, Yreka, Calif.; 13, Michael Bansmer, 67, Central Point; 14, Wendy Werthaiser, 42, Ashland; 15, Cory Fawcett, 49, Grants Pass; 16, Kealan Connors, 11, Grants Pass.

JUNIORS — 1, Keith Fawcett, 17, Grants Pass; 2, Stephen Gann, 17, Medford; 3, Brian Fawcett, 18, Grants Pass; 4, Kealan Connors, 11, Grants Pass.

RUNNING

Rooster Crow Run

June 25

Rogue River

1. Tyler Davis, 15:51; 2. Jonathon Cornish, 16:40; 3. Robert Julian, 16:50; 4. David Cornish, 17:09; 5. Andy Davalos, 17:41; 6. Andrew Youngblood, 17:51; 7. Shane Crofoot, 18:12; 8. Kent Gutches, 18:15; 9. Joe Griffith, 18:33; 10. Mike Davis, 19:15; 11. Brandon Kynsi, 19:24; 12. Kelley Bern, 19:31; 13. Robert Bain, 19:38; 14. Emily Moline, 19:53; 15. Alanna Garcia, 19:54; 16. Janelle Ralph, 19:57; 17. Karl Pryor, 20:25; 18. Max Bennett, 20:29; 19. Chuck Whiteley, 20:37; 20. Neil Miller, 20:39.

21. Javonna Marroquin, 20:58; 22. Tyrone Reber, 21:08; 23. Melanie Neilitz, 21:13; 24. Jeff Geddings, 21:24; 25. Heather Russ, 21:49; 26. Casey Julian, 21:58; 27. Lucia Hagy, 22:48; 28. Brad Olson, 22:50; 29. Greg Hanberg, 22:53; 30. Scott Roberts, 22:59; 31. Rick Hood, 23:02; 32. Orlyn Skrien, 23:10; 33. Jim Fety, 23:28; 34. Claire Bain, 23:30; 35. Tom Prefontaine, 23:38; 36. Chris Volre, 23:47; 37. Heather Stussel, 23:55; 38. Ricky Reebel, 23:57; 39. Walter Bain, 24:02; 40. Deanne Podolski, 24:05.

41. Shannon Schiaven, 24:09; 42. Dick Boothe, 24:09; 43. Marley Roberts, 24:31; 44. Barbara Rodgers, 24:35; 45. Ashley Peard, 24:40; 46. Mindi Law, 24:43; 47. Michelle Roberts, 24:47; 48. Kevin Holland, 24:49; 49. Rebekah Ottosen, 24:55; 50. Mike Miller, 25:16; 51. Karen Standley, 25:19; 52. Mike Ussary, 25:22; 53. Caryn McLane, 25:29; 54. Adrianna Russ, 25:30; 55. Karlie Garcia, 25:34; 56. Darci Leffler, 25:41; 57. Kristin Wyatt, 25:46; 58. Lathan Brinkley, 25:46; 59. Josh Vdell, 25:50; 60. Robin VanHorn, 25:52.

61. Brooke Johnson, 25:54; 62. Jennifer Boersma, 25:56; 63. Chara Hoffman, 26:38; 64. Trish Lindaman, 26:40; 65. Jennifer Spencer, 26:50; 66. Jim VanHorn, 26:52; 67. Deborah Prefontaine, 26:55; 68. Jake Standley, 27:00; 69. Linda Parazoo, 27:04; 70. Shannon LaFon, 27:06; 71. John King, 27:11; 72. Gerald Jakabusky, 27:19; 73. Ken Bern, 27:22; 74. Tom Wilcox, 27:25; 75. Jena Dejulio, 27:59; 76. Tyler Hansen, 28:02; 77. Ingris Hale, 28:10; 78, Cindy Chandler, 28:13; 79. John Herwig, 28:13; 80. Carol Wyatt, 28:17.

81. Jari Robberson, 28:20; 82. Jen Smith, 28:32; 83. Marti Stickland, 28:35; 84. Lisa Miller, 28:44; 85. Jessica Coppes, 28:53; 86. Justin Tocher, 28:53; 87. Kelly Sparkman, 28:54; 88. Lisa Bain, 29:00; 89. Jack Aubic, 29:04; 90. Christian Douglas, 29:19; 91. Janelle Smith, 29:21; 92. Evan Borman, 29:31; 93. Reilly Ferk, 29:32; 94. Elizabeth Therson, 29:32; 95. Sierra Crofoot, 29:32; 96. Tia Ranchitphat, 29:39; 97. April Borman, 29:41; 98. Sarah Furia, 29:44; 99. Lisa Nielsen, 29:55; 100. Repta Webb, 29:58.

101. Peggy Baker, 30:33; 102. Lelani Webb, 30:36; 103. Tommie Atanasoff, 30:56; 104. Sam Haag, 30:56; 105. Steve Hagg, 30:59; 106. Colleen Sleadd, 31:25; 107. Casey Pearce, 31:46; 108. Kristine Glassett, 31:46; 109. Laura Paul, 31:46; 110. Michael Paul, 31:58; 111. Marianne Hatley, 31:59; 112. Robert Hatley, 32:03; 113. Sabrina Johnson, 32:42; 114. Hana Namatuitill, 33:02; 115. Pat Steinert, 33:02; 116. Bob Lelleur, 33:07; 117. Sara Hanberg, 33:07; 118. Tori Kelly, 33:08; 119. Shelly Boker, 33:16; 120. Carol Pearce, 33:20.

121. Shirley O'Gara, 33:20; 122. Teresa Ward, 33:20; 123. Jodi Haag, 33:34; 124. Kevin McDaniel, 33:44; 125. Jennifer McDaniel, 33:48; 126. Michael Ashby, 33:48; 127. Donella Clark, 33:50; 128. Cheryl Joseph, 34:50; 129. Andrea Hilty, 35:00; 130. Lisa Henricks, 35:11; 131. Tina Hause, 35:11; 132. Amanda Roberson, 35:16; 133. Bob Morrow, 35:23; 134. Lara Patersen, 35:37; 135. Natalie Reebel, 35:37; 136. Sami Henricks, 36:00; 137. Sequoia Poston, 36:14; 138. Cammie Hanson, 36:14; 139. Randi Hanson, 36:18; 140. Deanna Miller, 36:42.

141. Mary Edwards, 36:45; 142. Paula Edwards 36:45; 143. Christina Phrer, 37:10; 144. Jennifer O'Gara, 37:49; 145. Trina Rawson, 37:53; 146. Sue Corrie, 38:53; 147. Katie Soares, 38:54; 148. Barb Wright, 38:55; 149. Lauren Bastian, 39:16; 150. Laurie Bastian, 39:16; 151. Katherine Zernel, 39:32; 152. Jill Hammond, 40:10; 153. Shawna Weitman, 40:10; 154. Karen Miller, 40:27; 155. Jake Jakabosky, 40:52; 156. Heather Martin, 41:48; 157, Cara Haze, 41:58; 158. Patricia Couch, 43:26; 159. Kimberly Griffin, 44:56; 160. Beth Zerkel, 45:32.

161. Sue Gilbert, 45:32; 162. Vanessa Copeland, 45:37; 163. Courtney Soares, 45:40 164. Sherri Soares, 45:42.