Bowling

Bowling

Honor Roll

Dave Wooley rolled games of 279, 246 and 276 for an 801 series in the Thursday Night Grand Sierra Reno League at Roxy Ann Lanes.

Local Highlights

At Roxy Ann Lanes

MEN — Dave Wooley 279-246-276-801, Jason Asmussen 279-252-231-762, Greg Hafner 222-257-237-716, Damon Cochran 250-241-210-701, Jan Davies 235-257-681, Brett Hays 235-628, Brian Blackwell 258-622, Mitch Babcock 220-620, Jason Asmussen 237-619, Bud Russell 237-615, Jeff Travis 278-603, Brad Wyncoop 640, Leighton Edge 636, Bill Weekley 634, Jared Pruitt 625, Matt Grove 622, Brett Hays 613, Bob Korth 61. Games: John Beatty 258, Dave Wooley 235, Joe Ghormley 230, Scott Anderson 227, Darwin Moore 225, Tom Marshall 225, Erik Schwalb 222, Jason Fauble 220, KD Pritchett 213.

WOMEN — Chelsey Tratz 243-592, Lela Larkin 208-590, Crystal Tratz 200-575, Dolores Angeli 200-543, Peggy Marchant 203-541, Peggy Marchant 206-539, Toni Williams 223-535, Rose Wall 226-532, Teri Taylor 211-516, Joan Keeney 208-516, Crystal Tratz 540, Jessica Cutteridge 523.

ROXY JR TRIOS — Matthew Ahlstrom 220-505, Jackie Deimling 170-401, Alyssa Earnest 108-85-87-280, Jeremy David 144, Branden Boatwright 140, Darren Babcock 101, Kaden Boatwright 79-71.

Aug. 20

MEN — Mike Kringelbach 267-747; Adam Southard 268-740; Matt Eilenberger 255-714; David McFall 237-666; Ollie Fernandez 255-665; Chet Wilson 227-660; Rob Daniels 232-658; Mike Henderson 235-656; Kevin Henley 246-653; Robert Gibson 258-651; Shasta Bateman 246-649; Jim Goode 225-647; Sam Coulter 245-641; Frankie Rutigliano 237-639; Wayne Rastellini 235-638; Neal Roberts 240-632; Eric Bray 247-623; Duane McLean 228-623; Troy Boyd 227-616; Sam Scarbrough 244-615; Mark Bell 223-606; Lee Speice 235-601; Greg Wilson 250; Deric Manzi 237; Jeff Espinosa 231; Marty Waddell 226; Lorenzo Vasquez 212; Art Ball 212; John Prestage 209; Bill Johnson 207; Bill Christofferson 206; Tyler Hewitt 205; Craig Robinson 205; Bernie Gunn 204; Jim Crowe 203; James Wespremi 201; John Counts 201; Paul Wyatt 199; Howie Hunt 193; Jamie Montague 191; Gregg Lierman 190; Joe Haptonstall 189; Mauro Esparza 172.

WOMEN — Linn Goode 248-696; Holly Rutigliano 237-630; Jessica Gallop 221-620; Barb Henderson 244-605; Sam Blackwell 224-602; Beth Stuart 202; Debbie Gibson 192; Jana Gunn 190; Darlene Lacey 183; Trish Montague 177; Gayle Lierman 176; Sarah Long 168; Angie Hunt 165.

LAVA LANES MATCH CLUB:(vs Roseburg in Roseburg Oregon)

Aug. 19

MEN — Neal Roberts 247-678; Leon Fogle 237-629; Lee Evans 234-620; Duane McLean 261-618; Jim Shreeve 219-601; Bruce Snook 232; Jim Guches 211; Phil Clouse 205.

WOMEN — Alberta Rankin 187.

city league

Medford Parks & Recreation

Through Aug. 20

MONDAY COMPETITIVE

Water Boys 5-0

Southern Oregon Express 4-1

Gino's Girls 2-3

Regulators 1-3

Free Agents 0-5

SUNDAY RECREATIONAL BASKETBALL

BLUE DIVISION

Old School 5-2

The Bees 5-2

Short Bus 5-2

Team H.A.M. 3-3

Pacific Coast Contracting 3-3

Kings 2-4

Freight Trains 3-4

Onecot Barracudas 0-6

SUNDAY RECREATIONAL BASKETBALL

RED DIVISION

No Clouse No Problem 6-1

Bizzy Bee 5-1

West Coast Elite 5-2

WMD 4-2

Color Blind 3-4

We Are Orange 2-4

Team Nasty 1-5

Lone Ranger 0-7

FRIDAY MEN'S 1-PITCH SOFTBALL

Low Down/Southern Oregon Pawn 4-0

Crater Car Wash 4-0

Sherm's Food 4 Less/Thunderbird 0-4

Bandits 0-4

MONDAY MEN'S A SOFTBALL

Wild Bunch 1-0

Holiday RV 1-0

Jackson Creek Pizza 1-0

Hussey Trucking 0-0

RS Customs: Bullets 0-1

Low Down/Southern Oregon Pawn 0-1

The Shelter 0-1

MONDAY MEN'S B SOFTBALL

Wilson Equipment 1-0

Inglorious Batters 1-0

Western Eagle 1-0

L & W 5.0 1-0

Beerworks/Broke 'N Draggin 1-0

Tim's Chips/Walking Billboards 1-0

Pacific Air 0-0

Pyros 0-1

Nor-Cal 0-1

Bang Bang Mafia 0-1

KOGAP Enterprises, Inc. 0-1

CP Racing 0-1

Himmelman Construction, Inc. 0-1

MONDAY MEN'S C SOFTBALL

Sons of Pitches 1-0

Blackstone 1-0

Lithia Bump & Paint 1-0

American Family Ins. 1-0

Adept Networks 1-0

Crazy Schmit 1-0

Beer Thirty 0-1

Landsharks 0-1

Airport Chevy 0-1

McGlovin 0-1

Eagles 0-1

Life Line 0-1

THURSDAY MEN'S C BLUE SOFTBALL

Jackson County Tax 1-0

Sons of Pitches 1-0

Shockers 1-0

Monster 1-0

Dutch Mafia 1-0

Jackson County Security 0-1

Legionairre Army 0-1

Who's On First 0-1

The Hitmen 0-1

Centennial Golf Club 0-1

THURSDAY MEN'S C RED SOFTBALL

Family Practice Group 1-0

KSG Big Dogs 1-0

Rockwell Tops 1-0

Hunt Tractor 1-0

Service Connected 0-0

Advanced Truck Body 0-1

SOS Plumbing 0-1

Baci's Pizza 0-1

Outlawz (Trophy Club) 0-1

TUESDAY MEN'S B SOFTBALL

The Pirates 1-0

BB 1-0

Bangers 1-0

Bear Creek Lock 0-0

Motorcycle Superstore 0-1

El Conquistadors 0-1

JTD Trucking 0-1

THURSDAY MEN'S SENIORS 45-UP SOFTBALL

The Rogues 1-0

The Leftovers 1-0

S.O. Legends 1-0

Medford Lightning 0-1

Nitros 0-2

SUNDAY CO-ED B SOFTBALL

Ginjas Ninjas 2-0

C.P. Racing 2-0

LukeScottRealEstate.com 1-1

Sis-Q Cellular 1-1

Buckets Bigsticks 1-1

Low Down/Roxy Ann Lanes 1-1

East Main Dental Group 1-1

Bulldogs 1-1

Poles & Holes 0-2

Central Equipment 0-2

SUNDAY CO-ED B SOFTBALL

ITZ Clutch 7-1-1

Poles & Holes 7-2

Bill's Glass 6-3

Bucket's Big Sticks 5-4

Flawless One-Hit Wonders 5-4

Wrong Arms 3-5-1

I'd Hit That 2-7

Bench Warmers 0-9

SUNDAY CO-ED C RED DIVISION SOFTBALL

Welburn Electric 2-0

Bo Knows Construction 2-0

Super 8 2-0

Bandits 2-0

Jackson Creek Pizza/Broke 'n Naggin 2-0

The Decrepits 1-1

Oak Tree Northwest 1-1

Skid Marks 0-2

B & B 0-2

Keepin' It Real 0-2

Balls & Chains 0-2

Jerry's Kids 0-2

SUNDAY CO-ED C BLUE SOFTBALL

Thunder Bunnies 2-0

Those Guys 1-1

Horton Plaza 1-1

Straight Rippin' 1-1

Brotherton Pipeline 1-1

Boise Brawlers 1-1

That's What She Said 1-1

Risky Business 0-2

SUNDAY CO-ED C GREEN DIVISION SOFTBALL

Misfits 2-0

The Eagles 2-0

Hit & Run 2-0

Rogue Pirates 1-1

Mixed Nuts 1-1

Generations 0-1

Trouble Bound 0-1

7th Inning Stretch 0-2

The Smovers 0-2

TUESDAY CO-ED B SOFTBALL

I'd Hit It 1-0

Bomb Shelter 1-0

Joe's Sports Bar & Grill 1-0

Patrick O'Connor Landscaping 1-0

SONSA 1-0

Kelly's Carpet Cleaning 0-1

Dick's Towing 0-1

Swingers 0-1

Choppers 0-1

The ADFO 0-1

TUESDAY CO-ED C SOFTBALL

2nd GEN 1-0

Fusion 1-0

VPC Swingers 1-0

Keith Schulz Garage 0-1

Regulators Mound Up! 0-1

Just Having Fun 0-1

TUESDAY CO-ED C RED SOFTBALL

Sons of Pitches 1-0

Special Deliveries 1-0

Rusty's 4x4 1-0

Diamond Debauchery 1-0

V.M.I. 0-1

Roscoe's 0-1

Rogue Automotive 0-1

Dutch Rebels 0-1

WEDNESDAY CO-ED B/C SOFTBALL

I'd Hit It 1-0

Fred Meyer 1-0

Maximum Sports 1-0

Salon Chic 0-0

Never Has Beens 0-1

Economy Storage 0-1

MONDAY SAND CO-ED A VOLLEYBALL

Balls O' Sand 23-5

Sand Blasters 23-5

Sand Stars 18-10

Don't Know 12-16

Blesse Team 12-16

Sideout 11-17

Team Chance 10-18

Goenawan 3-25

WEDNESDAY SAND CO-ED B VOLLEYBALL

Off in the Woods 32-0

The Cruzers 16-16

The Oneders 12-19-1

Addicted to Sets 12-20

Crayon 11-20-1

In and Outlaws 8-24

WEDNESDAY SAND CO-ED C VOLLEYBALL

Sand Sharks 22-6

Unknown 15-13

Ashland Amigos 15-17

Serve Aces 14-18

Bump, Set, Win 14-18

Salty Dogs 10-22

THURSDAY INDOOR CO-ED C VOLLEYBALL

Chicano Bulls 31-1

Spikers 24-8

Armstrong Servers 14-18

What Happened 13-19

The Unknowns 8-24

Court Jesters 6-26

WEDNESDAY COED 11-ON-11 SOCCER

Shin Kickers 3-0-1

Panthers 1-0-2

Xterminators 2-1

Guru Inc. 1-1-1

Baci's 1-1-2

Rush 0-2-1

Correcaminos FC 0-3-1

MONDAY CO-ED 35-UP 7-7 SOCCER

FC 1970 4-1

The Yellow Team 4-1

Fuego Viejo 3-1

The Reds 1-4

Kickin' It Old Skool 0-5

THURSDAY WOMEN'S 11-ON-11 SOCCER

Lightning 6-1-1

BH 5-1-1

Comets 3-3-1

The Bumble Bees 1-4-2

Shin Kickers 0-6-1

TUESDAY MEN'S 11-ON-11 SOCCER

Club Uruapan 5-0-1

Naranja Mechanica 4-0-2

Darex 2-2-1

BYU Cougars 2-3-1

Zeros 1-5-0

Torns 0-5-1

FRIDAY MEN'S FUTSAL

Club Uruapan 6-0-1

The Avengers 3-1-1

The Mix 3-1-2

5rMadrid 3-2-1

Santos Revamped 2-3-1

Team Nasty 0-4-2

Shane's Kickers 0-6

Golf

Holes-in-One

Eric Austad, Rogue Valley Country Club, Club Championship, No. 8 on Oaks Course, 7-iron, Aug. 12. Witnesses were Brian Adolph, Todd Anderson and Jim Hoffman.

Michael Cossey, Stewart Meadows Golf Course, No. 5, 172 yards, 5-iron, Aug. 16. Witnesses were John Parsons and Tommy Houston.

Shooting Age

James Hyden, Eagle Point Golf Club, age 71, score 71 (lowest lifetime score), Aug. 16. Round witnessed by Steve Boe, Sharon Herting, Henry Herting, Ted Nakamura, Mike Gagnon and Bob Davidson.

Stewart Meadows GC

Twilight League

Week 16

Four-Man Scramble, Designated Drives Format

Aug. 14

GROSS — 1, Cascade Athletic (Hank Munn, Brent Barry, Matt Meunier, Greg Jacobs).

NET — 1, KOGAP (Josh Loy, Vern Loy, Ed Istel, Marv Hackwell); 2, S&S Sheet Metal (Nick Richards, Rod Tiger, Dustin Shipley, Mike Shipley); 3, A.P.I. Plumbing (Ryan Mateson, John Silvers, Curt Rodenmayer, Brian McCoy).

K.P. — No. 5, Curt Rodenmayer. No. 7, Dave Mooers.

FINAL TEAM STANDINGS — 1, KOGAP, 42; 2, Work Appraisal, 20.5; 3, True Lies, 19; 4, Taste of Honey, 18; 5, Drive M Deep, 17; 6, Cascade Athletic, 16; 7, Stewart Meadows, 15.75; 8, A.P.I. Plumbing, 15.25; 9, Jahnke Heating, 14.75; 10, S&S Sheet Metal, 14; 11, Final Final, 11.5; 12, B.B.S., 9.5; 13, Ace Copier, 9.33; 14, S&B James, 8.83; 15, Aces, 4.5; 16, Bogey Brothers, 4.08.

Lady Niners

Aug. 7

K.P. — Sue Havniear.

Lady Niners

Aug. 14

FEWEST PUTTS — 1, Wanda Jones, 13.

LTGA Tournament

Double Putts (Marlene's Game) Format

Aug. 15

FIRST FLIGHT

NET — 1, Sandy Hills, 47; 2, Belinda Robbins, 48; 3, Vicki Maddox, 51.

SECOND FLIGHT

NET — 1, Gail Fischer, 45; 2, Pat Fields, 49; 3, Sallie Simpson, 50.

THIRD FLIGHT

NET — 1, Judy Brown, 49; 2, Ann Loar, 52; 3, Ree Ayres, 53; 4, Liz Lizana, 54.

LONG DRIVE — Belinda Robbins, Mary Lima, De Rider.

FEWEST PUTTS — 1 (tie), Vicki Maddox, Sandy Hills, Gwen Quimby, Gail Fischer, Patti Hills, 16.

Quail Point GC

Ladies Club's Medal Play Tournament

Aug. 16

LOW GROSS OF FIELD — 1 (tie), Bobbie Middaugh, Jodie Larson, 47.

FLIGHT A

GROSS — 1, Val Rhodes, 48.

NET — 1, Kathy Silvers, 34.

FLIGHT B

GROSS — 1, Terrie Boyea, 50.

NET — 1, Polly Holland, 28.

FLIGHT B

GROSS — 1, Pat Seggelink, 57.

NET — 1, Maria Wahl, 32.

FEWEST PUTTS — 1 (tie), Donna Bailey, Terrie Boyea, 15.

Bear Creek GC

FLIGHT A

NET — 1, Brian Carr, 26; 2, Steve Work, 28; 3, Chris Kenealey, 30.

GROSS — 1, Tim Orme.

FLIGHT B

NET — 1, Dennis Jones, 27; 2, Keith Savercool, 28; 3, Jack Easley, 29.

GROSS — 1, David Mitchell, 36.

Centennial GC

Senior Tuesday

Two-Man Scramble

Aug. 14

FLIGHT A

GROSS — 1, Don Sever, Buddy Grove, 63; 2, Bill Seymour, Norm Blandel, 64; 3, Vance Hickin, Jim Douglas, 64.

NET — 1, Jim Kauffman, Bob Lent, 58; 2, Dick Brekke, Phil Brown, 58.4; 3, Steve Josephson, Carl Tinsley, 59.4.

FLIGHT B

GROSS — 1, Bill Hymas-Riss McBride, 67; 2, Ron Primasing-Ray Smith, 68; 3, Kevin Williams-James Clark, 69.

NET — 1, Bruce Mortensen-Bob Kokanour, 57.4; 2, Tom Parks-Charlie King, 58.5; 3, Tom Haynie-Joe Saladino, 59.4.

FLIGHT C

GROSS — 1, Don Tossie-Dana Travers, 71; 2, Stanley Mitchell-Richard Melville, 72; 3, Fred Seggelink-Kenny Johnson, 74.

NET — 1, JD Parker-Gary Reed, 58.5; 2, Len Renfer-John Ouellet, 58.7; 3, Chet Daniels-Bruce Lorange, 59.5.

K.P. (0-12 hcp., 13-up hcp.) — No. 4, Buddy Grove, Gordy Carrigan. No. 6, Ron Primasing, Dana Travers. No. 14, Ron Primasing, John Oleksow. No. 17, Doug Rowe, John Oleksow.

Rose Club

F.U.G.O.

Aug. 9

RESULTS — 1, Leslie Gainey, 31; 2, Connie Howard, 20; 3, Mindy Ferris, 19; 4, Suzanne Lang, 19.

K.P. — Leslie Gainey.

Stone Ridge GC

Senior Tour

Four-Person Best Ball Format

Aug. 15

FLIGHT A

GROSS — 1, Guerin Fischer, Ken Gentry, John Robinson, John Devos, 166; 2, Dave Johnson, Wayne Chamberlin, George Berry, 167; 3, Hal Rose, Bill Atwood, Rich Atwood, Stan Reiter, 167.

NET — 1, Chris Stark, Rich Olney, Mike Morrison, Gary Small, 143; 2, Dave Rush, Roger Schnoes, Dick Fisk, Dave Jones, 146; 3, Kent McLaughlin, Ray Tokareff, Dale Weaver, Randy Williams, 148.

FLIGHT B

GROSS — 1, Skip Bogenoff, Paul Reynolds, Ralph Sauerwald, Rick Sharrard, 182; 2, Steve Cox, Jerry Britton, Mike Walsh, Larry Fellows, 189; 3, Don Mitchell, Dale Baker, Ron Eastgate, Bill Ligon, 191.

NET — 1, Troy Reynolds, Red Gentry, John Archer, Jerry Hauck, 143; 2, John Ochoa, Fred Acosta, Jack Jones, Ed Fogel, 144; 3, Don Simpson, Steve Hills, John Watson, Bud Diedricksen, 151.

K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 2, Stan Reiter, Ed Fogel. No. 17, Rick Sharrard, Red Gentry.

Club Championship

REGULAR DIVISION

MEDALIST — Jim Overmyer, 68.

CHAMPIONSHIP FLIGHT — 1, Jim Overmyer; 2, Tim Croft.

CHAMPIONSHIP CONSOLATION — 1, Dennis Poncia; 2, Tim Moser.

FIRST FLIGHT — 1, Jim Bullen; 2, Dave Judd.

FIRST FLIGHT CONSOLATION — 1, D.L. Richardson; 2, Dave Watson.

SECOND FLIGHT — 1, Bob Wood; 2, Mark Wickman.

SECOND FLIGHT CONSOLATION — 1, Sean McLean; 2, Craig Peabody.

THIRD FLIGHT — 1, Michael Lewis; 2, Bryan Barns.

THIRD FLIGHT CONSOLATION — 1, Dave Joneses; 2, Darrell Thompson.

SENIOR DIVISION

MEDALIST — Brooks Hodapp, 75.

CHAMPIONSHIP FLIGHT — 1, Clark Malmgren; 2, Dave Potter.

FIRST FLIGHT — 1, Gary Highland; 2, Verne Moreland.

FIRST FLIGHT CONSOLATION — 1, Manny Diaz; 2, Don Simpson.

SECOND FLIGHT — 1, Arn Wihtol; 2, John Jenson.

SECOND FLIGHT CONSOLATION — 1, Mike Westfall; 2, Frank Lucas.

THIRD FLIGHT — 1, Greg Meyer; 2, Ross Rampy.

THIRD FLIGHT CONSOLATION — 1, Ralph Sauerwald; 2, Dave Schmidt.

FOURTH FLIGHT — 1, Terry Cantwell; 2, Fred Homsy.

FOURTH FLIGHT CONSOLATION — 1, Fred Homsy; 2, Vic Garrison.

Erickson Air Crane

Aug. 18

GROSS — 1, Josh Payne, Chris Ballard, Ryan Cantor, Michael Payne, 58; 2, David Mayer, Kyle Bamford, Matt Breceda, Tom Mayer, 59; 3, Kyle Michaelis, Lonnie Michaelis, Brandy Baldini, Jim Butler, 60.

HONORABLE MENTION — Tom Dobson, Willard Larison, Elsa Perez, Frank Lombardo.

LONG DRIVE — No. 4, Tyler Winkle, Linda Vincent. No. 15, Dave Mayer, Debbie Backstrom.

K.P. — No. 17, Tim Restad.

ACCURACY — No. 14, Sam Foster, Debbie Backstrom.

Hughes Lumber

Aug. 17

RESULTS — 1, Randy Parenteau, Jake Crews, Brandon Kroger, Jim Hoffman, 58; 2, Stan Reiter, Steve Wood, Bryan Schlafky, Alex Mann, 59; 3, Erick Green, Ron Register, Malone Kundtson, Eddy Evans, 60.

LONG DRIVE — No. 10, Chris Shepard.

K.P. — No. 2, Jim Eagar. No. 17, Craig Stanford.

ACCURACY DRIVE — No. 14, Jon Bell.

Thursday Church League

Week 19

Aug. 16

GROSS — 1, Community Bible C.P. No. 1, 27; 2, LDS Gold Hill, 28; 3, St. John Lutheran No. 2, 30; 4, Table Rock Fellowship No. 2, 30; 5, Nazarene, 32; 6, St. Peter Lutheran, 32; 7, Community Bible C.P. No. 2, 34; 8, Grace Lutheran (Blue), 40; 9, Medford Adventist No. 2, 40.

NET — 1, Butte Creek Baptist, 17.5; 2, Grace Lutheran (Red), 18; 3, Bethel No. 2, 19.25; 4, C.P. Assembly, 19.5; 5, Hope Christian, 20.25; 6, St. John Lutheran No. 1, 21.5; 7, Bethel No. 1, 22; 8, Medford Adventist No. 1, 22; 9, Table Rock Fellowship No. 1, 22.25.

K.P. — No. 2, Trevor Telford. No. 7, John Fountain.

Eagle Point GC

Four-Man Best 2-of-4 Format

Aug. 13

FLIGHT A

GROSS — 1, Doss, Gage, Gage, Grove, 138; 2, Clayton, Todd, Farkas, Howard, 139.

NET — 1, Skinner, Hicks, Dippel, Gmur, 118; 2, Buehler, Blandel, Roberts, Lemmerman, 121.

FLIGHT B

GROSS — 1, Allen, Chance, Collier, Podesta, 151; 2, Plume, Bennett, Sayler, Trautmen, 153.

NET — 1, Carmassi, Marsango, Miller, Medaris, 119; 2, Wolf, Betz, Roy, Parks, 120.

FLIGHT C

GROSS — 1, Fauble, Williams, Spafford, Parisotto, 159; 2, Brick, Nabozny, Harrison, Hamilton, 161.

NET — 1, Hines, Gottinger, Moyer, Davies; 2, Melford, Beaber, Schanck, Lawson, 127.

K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 3, Buehler, Wolf. No. 8, Medaris. No. 13, Moll, Melford. No. 15, Grove, Betz.

Oak Knoll GC

Men's Club Championship

Aug. 18-19

CHAMPIONSHIP FLIGHT

GROSS — 1, Gary Small (Club Champion), 154; 2, Claude Akins, 156; 3, Nick Krohn, 159; 4, Bob Dickey, 160; 5, Dennis Slattery, 172.

NET — 1, D.L. Richardson, 140; 2, Bret DeForest, 142; 3, Mike Morrison, 146; 4, Dan Johnson, 153.

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Jim Hatton, 165; 2, Kyle Jones, 166; 3, Tom Cronin, 171; 4, Doug Green, 172; 5, Stuart Douglas, 177; 6, Ray Tokareff, 180.

NET — 1, Robert Medeck, 138; 2, Jerry Hauck, 140; 3, Pete Zukis, 143; 4, Max Facey, 147; 5, Roy Cruz, 153.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Dan Catropa, 177; 2, Troy Brown, 194; 3, Bob Clark, 199.

NET — 1, John Mauer, 137; 2, Bob McGuire, 156.

SENIOR FLIGHT

GROSS — 1, Jim Hatton, 165; 2, Pete Zukis, 173; 3, Stuart Douglas, 177; 4, Ray Tokareff, 180; 5, Bob Clark, 199.

NET — 1, John Mauer, 137; 2, Jerry Hauck, 140; 3, Troy Brown, 146; 4, Roy Cruz, 153; 5, Bob McGuire, 156.

Laurel Hill GC

Wednesday Men's League

Best Ball

Aug. 15

TEAM RESULTS — 1, Len Bergmann-Gary Snow, 33; 2 (tie), Cary Marshall-Tom Bailey, John Arruda-Anthony M., 34.

INDIVIDUAL GROSS — 1, Len Bergmann, 34; 2, Corey Marineau, 35; 3, Cary Marshall, George Young, 36.

K.P. — No. 3, John Arruda. No. 4, Jeff Cheek.

Running

Cross Country Series

Aug. 14

(Place, Name, Sex, Time, Age)

2K RESULTS — 1, Caleb Jordan, m, 8:43, 12; 2, Andrew George, m, 8:43, 14; 3, Chris George, m, 9:13, 48; 4, Justin Fairbanks, m, 9:54, 9; 5, Triton Scott, m, 10:09, 10; 6, Jace Mitchell, m, 10:19, 12; 7, Sammy Vandenburg, m, 10:41, 75; 8, Aliah Darling, f, 11:15, 12; 9, Parker Gutches, f, 11:32, 7; 10, Griffen Larsen, m, 11:50, 9;

11, Tanner Scott, m, 11:50, 9; 12, Andrea Rios, f, 12:00, 14; 13, Madinah Hatley, f, 12:01, 8; 14, Paige Gutches, f, 12:04, 9; 15, Calvin Ajizian, m, 12:19, 9; 16, Brittany Bosworth, f, 12:22, 13; 17, Misty McCord, f, 12:27, 39; 18, Roxanne Pleu, f, 12:41, 56; 19, Grace Holt, f, 12:48, 12; 20, Emma Owens, f, 13:11, 10;

21, Angela owens, f, 13:12, 38; 22, Kansas Raber, f, 13:31, 8; 23, Boaz Brown, m, 14:00, 6; 24, Easton Raber, m, 14:25, 5; 25, Kristi Vanduker, f, 14:50, 50; 26, Maria Rios, f, 14:50, 34; 27, Elijah Caucutt, m, 15:01, 4; 28, Brody Quin, m, 15:02, 4; 29, Julie Carr, f, 15:04, 40; 30, Kristie George, f, 15:09, 46;

31, Erika George, f, 15:10, 4; 32, Traci Holm, f, 15:11, 45; 33, Saige Griffin, f, 17:13, 5; 34, Sky Walker, f, 17:28, 34.

5K RESULTS — 1, Neil Seibert, m, 16:10, 18; 2, Jonathon Cornish, m, 16:11, 17; 3, David Cornish, m, 16:43, 17; 4, Tyler Davis, m, 16:57, 24; 5, Robert Julian, m, 16:59, 44; 6, Andrew Davalos, m, 17:14, 17; 7, Kevin Jantzer, m, 17:24, 24; 8, John Serna, m, 17:30, 16; 9, Alex Cummings, m, 17:41, 17; 10, Alan Vos, m, 18:00, 38;

11, Kent Gutches, m, 18:30, 53; 12, Tristan Akery, m, 18:42, 15; 13, Robbie Hatley, m, 18:47, 30; 14, Todd Ragsdale, m, 19:17, 43; 15, Grif Wilder, m, 19:22, 50; 16, Mike Bruner, m, 19:37, 28; 17, Chad Gutches, m, 19:48, 34; 18, Kierra Huggins, f, 19:56, 30; 19, Jake Vizzini, m, 19:58, 23; 20, Stephanie Croy, f, 20:06, 16;

21, Matt Katibah, m, 20:13, 17; 22, Chuck Janes, m, 20:23, 42; 23, Tim mcPherson, m, 20:32, 15; 24, Mike Davis, m, 20:37, 53; 25, Tyrone Raber, m, 20:40, 35; 26, Jim Bowling, m, 20:41, 47; 27, Jovanna Marroquin, f, 20:57, 34; 28, Chris Huggins, m, 21:00, 36; 29, Janelle Ralph, f, 21:06, 30; 30, Wyatt Croy, m, 21:22, 15;

31, Doug Naversen, m, 21:35, 63; 32, Mason Hageman, m, 21:49, 14; 33, Laura Raber, f, 21:50, 34; 34, Susan Holt, f, 21:54, 44; 35, Alberto Rios, m, 22:00, 36; 36, Angel Barajas, f, 22:02, 17; 37, Charles Hodge, m, 22:07, 61; 38, Rory Curtis, m, 22:11, 47; 39, Elena Meyer, f, 22:15, 49; 40, Jonathon Garcia, m, 22:44, 16;

41, Damaris Remigio, f, 22:44, 19; 42, Jeffrey Fairbanks, m, 22:47, 12; 43, Jim Akery, m, 23:01, 45; 44, Ethan McPherson, m, 23:17, 13; 45, Brad Brown, m, 23:47, 52; 46, Jerry Sessions, m, 24:03, 63; 47, Jacob Armas, m, 24:05, 15; 48, Jordan Monroe, f, 24:07, 14; 49, Matthew Hageman, m, 24:18, 12; 50, Terrie Gutches, f, 24:19, 47;

51, Katharina Deutzmann, f, 24:26, 22; 52, Jason Rosendahl, m, 24:42, 32; 53, Danielle Jantzer, f, 24:45, 13; 54, Jason Jantzer, m, 24:51, 47; 55, Jane Podolski, f, 25:07, 52; 56, Nate Scott, m, 25:21, 34; 57, Katie Akery, f, 25:27, 15; 58, Heidi Bosworth, f, 25:37, 40; 59, Bruce Deline, m, 25:39, 58; 60, Jackson Williams, m, 25:50, 15;

61, Laura Rosendahl, f, 25:53, 30; 62, Casey Julian, f, 26:04, 33; 63, Anne Tracy, f, 26:10, 52; 64, Cody owens, m, 26:15, 13; 65, Robby Vos, m, 26:29, 12; 66, Melissa Carlson, f, 26:32, 36; 67, David Holm, m, 27:14, 44; 68, Juan L. Saucido, m, 27:16, 36; 69, Lily McPherson, f, 27:57, 10; 70, Steve Croy, m, 27:58, 45;

71, Kali Curtis, f, 28:07, 14; 72, Michelle Slack, f, 28:43, 45; 73, Darci Mullin, f, 28:58, 40; 74, Jennifer Brown, f, 29:06, 39; 75, Courtney Naylor, f, 29:23, 14; 76, Rylee Jakabosky, f, 29:25, 13.