The following students made the Honor Roll at Talent Middle School in Talent during the third trimester.

Eighth grade

4.0

Kelsey Noel Bakke, Jayme Allison Bates, Josephine M. Bolstad, Kaia Lynn Eikenberry, Jazmin Esqueda Alvarado, Fatima Flores, Arely Gonzalez, Tarryn Paige Hiett, Bella R. Hoye, Aliyah Leigh Jackson, Kai Oyung Larson, Noah Erik Marshall, Shelby Grace Platt, Michaela Frances Schatz, Kassandra Ann Skaff, Sussan Solis.

3.83

Mikayla Jolee Harbison, Yareli Yahaira Ledezma, Kylee P. Linnell, Lesly R. Lopez, Estefany Madera, Dilan Mathieu, Jesus A. Mejia Cisneros, Isaiah Benjamin Mellin, Anthony Mora, Trystan Norris, Monte Justin Spence, Betzy Priscilla Velazquez, Vincent A. Walker.

3.8

Iliana Anastasia Bradley, Hailee Jo Humphreys, Jordan A. Jones, Martin Charles Scala.

3.75

Abbie Adair.

3.67

Donovan Aquino, Hailey Bobb, Dominic Champagne, Estefania Ortiz, Flor J. Ramirez, Carmela Rivera, Nathaniel G. Wood.

3.6

Carola Landaverde.

3.5

Emma Jean Atteberry, Julio Bryan Flores, Elisabeth Geraldyne Griggs, Luis Angel Ortiz, Araceli Sarai Quintero, Alyssa Renee Spliethof, Emily Rose Waggoner.

Seventh grade

4.0

Lucero Alejandra Anguiano, Joseph Michael Baynard, Allyson P. Ellis Raelyssa Marie Goff, Adriana Marie Hays, Taylor Jane Heie, Courtney A. House, Shontelle Kiona Jackson, Stone H. LeCroy, Charissa R. Mackinnon, Angel S. Meadows, Konrad K. Meyer Castellanos, Ella Jewel Nash, Lucy A. Newell, Chad Ray Nikodym, Karymar Perez, Dylan T. Randall, Isabella Grace Robinson, Zyan Shull Bain, Hayden Charles Snee, Sophia Rose Stubblefield, Heidi Harper Taylor.

3.83

Emily Alysse Boles, Shannon E. O'Connell, Liam J. O'Connor, Ava L. Tobar, Cecilia Ugalde-Esparza, Gowri Vellanki.

3.8

Blake Stephen Breitler, Ani N. Champion Blazio, Joseph Hiett, Devin M. Hutsell.

3.67

Veronica Ascencion, Hope Lacy Burr, Orion Russell Platt, Ricardo E. Quintero, Taylor Marie Roush, Sandra Jolynn Lucille Smithhart, Reif L. Stanfield, Andre Velez.

3.6

Adrina Maria Ciddio, Baylee Lin Heywood, Maryam Hoorain, Eric Andrew-Tanner Peltier.

3.5

Adriana Gutierrez, Jade M. Hunter, Lucia Emeruald McGuire, Jack Edward Monroe, Anay Ortiz, Tucker Jakes Speaks.

Sixth grade

4.0

Islady Alvarez, Litzy Angeles Mezquite, Isaiah S. Ayala Talbott, Julius R. Bolstad, Mikaela Rae Buckley, Lily Marisol Bulux, Kendra Elisa Caruso, Cory Joseph Cunningham, Owen J. Dwyer, Cyrus Cole Emery, Vanessa Garcia Ibarra, Morgan L. James, Angelina Neighte Kylmala, Brooke RaeAnn McConnell, Alexander K. Meeder, Fernando Meza, Carter M. Morrison, Brianna Noelia Perez White, Kyla Rose Potratz, Autumn Rachelle Price, Citlali Ramos, MaKenna L. Rowenhorst, Akina A. Sakamoto, Anthony Cain Sanchez, Deyanira Judith Segura, Kemberly Yuliana Uribe, Kailey C. Wheelock.

3.83

Haley Paige Allen, Katie J. Christensen, Dakota Christine Crumley, Makinzy Elton Wooley, Juliette Escalera, Maria Paula Espinoza-Alvarado, Erik Leon Forsyth, Devon James Hawn, Yarixa M. Hernandez, Meagan Avery Hindman, Alexandra Marie Luna, Joshua Mikael Mellin, Morgan Louella Miles, Eric Morales, Yaquelin Chavez Quintero, Ruby S. Rector, Amalah W. Safady, Vance G. Schilder, Jackson T. Selden, Sydney M. Selden, Emily Grace Smith, Ian A. Tringolo.

3.8

Ezraylia Elaine Cox.

3.67

James Steven Ballesteros, Paityn Marie Croy, Kaylee Lynn Domanico, Saraya K. Lumbreras, Juan Antonio Madera, Rose Pearl Moser, Lucian Berkley Ja Parsons, Jenner L. Selden.

3.60

Litzin Ketzalli Rojas.

3.53

Emery A. Tiesi.

3.50

Maggie J. Bakke, Skyler R. Black, Melody Judith Chavez, Kylee Rose Cook, Katrina Reziah Duran, Madison Mae Gatti, Travis Cole Herrera, Maia Akira Hunter, Kaelynn G. Kruse, Esther N. Macias, Konnor Joseph Meyer-Castellanos, Aramis Johnothyn Pearson, Alyssa Nicole Pray, Leydi Ramirez, Sofia Rodriguez, Itzia Nayomy Solis, Kaylee N. Szeremi, Aaron Ward, Niko Anthony Williams, Kyle William Reese Willman, Faith M. Worthen.