fb pixel

Log In


Reset Password

Results/standings

golf

Eagle Point GC

Four-Man 6-6-6 Scramble

Jan. 14

FLIGHT A

GROSS — 1, R. Rautenberg, E. Wood, T. McCracken, 64; 2, B. Doss, J. Clayton, F. Chung, 66.

NET — 1, R. Foulon, D. Gergen, C. Farley, H. Fitzsimmons, 55; 2, J. Hyden, P. Cash, D. Gerke, J. Robinson, 56.

FLIGHT B

GROSS — 1, L. Ryerson, R. Adams, L. Thompson, G. Dippel, 68; 2, J. Vigil, B. Sisson, J. Barbato, R. Hutchinson, 68.

NET — 1, R. Keasler, J. Leffler, B. Fairington, C. Wright, 52; 2, L. Katsuda, G. Winnen, A. Dalisa, J. Smutko, 54.

FLIGHT C

GROSS — 1, E. Plume, L. Smith, R. McElmurray, R. Bennett, 73; 2, M. Milligan, T. Fowler, B. Laughlin, M. Gossett, 73.

NET — 1, B. Harrison, B. Tolmie, J. Brick, B. Hamilton, 49; 2, C. Rudey, B. Ireland, D. Bolsinga, L. Kellogg, 52.

K.P. — No. 3, 0-15 hcp., R. Rautenberg. No. 8, 0-15 hcp., R. Rautenberg; 16-up hcp., M. Gossett. No. 13, 0-15 hcp., J. Robinson; 16-up hcp., D. Gaeden. No. 15, 0-15 hcp., R. Foulon.

Stone Ridge GC

Hagemann Scramble Format

Jan. 9

FLIGHT A

GROSS — 1, John Robinson, Roger Courtney, Dave Johnson, Don Gifford, 47; 2, Fred Chung, Clay Farley, Stuart Douglas, Tim Tolman, 49.

NET — 1, Wayne Bennett, Steve Cox, Mike Johnson, Don Davis, 34.5; 2, Ron Eastgate, Steve Ganong, Chuck Rouland, Dennis Gerke, 37.75.

HONORABLE MENTION — Rob Robbins, John Devos, Ken Gentry, Guerrin Fischer, 49.

FLIGHT B

GROSS — 1, Mort Gossett, Bob Fairrington, Cleo Wright, Jim Leffler, 51; 2, Ted Bibler, Jerry Hauck, Jerry Lambo, Jae Johnson, 55.

NET — 1, Bob Buffaloe, Mike Westfall, Jim Falk, Cliff Belknap, 33.5; 2, Dennis Bolsinga, Harold Ross, Pete Degroot, Walt Russell, 37.

K.P. — No. 7, 0-15 hcp., Bill Drewien; 16-up hcp., Jim Hagemann. No. 17, 0-15 hcp., Ron Eastgate; 16-up hcp., Jerry Lambo.

Oak Knoll GC

Oak Knoll Par 3 Challenge

GROSS — 1, Mike Connors, 59; 2, Bret DeForest, 63; 3, Mike Morrison, 63.

NET — 1, Jerry Hauck, 53; 2, Chris Stark, 55.

Stewart Meadows GC

Men's Club

GROSS — 1, Ron Register, 77; 2, Ben Qualkinbush, 80; 3, Rick Horn, 91.

NET — 1, Ken Carr, 66; 2, Robin Green, 68; 3 (tie), Jerry Casad-Chuck Henke, 71.

karting

Slick Kart Track & Arcade

Alcohol Powered Mini-Sprints

Jan. 10

MAIN EVENT — 1, Brandon Stoeckert; 2, Michael Gabriel; 3, Aaron DeSilva.

TROPHY DASH WINNER — Aaron DeSilva.

running

Frostbite Run

2 MILE RESULTS — 1, Jon Theinng, 33, 12:08; 2, Aaron Watson, 12, 13:04; 3, Alyssa Watson, 14, 13:07; 4, Tyrone Raber, 30, 13:39; 5, Jonathon Beskou, 13:40; 6, Jane Podolski, 48, 14:06; 7, Forrest Eldred, 13, 14:22; 8, Bruce Deline, 53, 14:33; 9, Annie Watson, 11, 15:34; 10, Rich Stanfield, 62, 15:42;

11, Chris Combs, 29, 16:11; 12, Zachary Olsen, 11, 16:16; 13, Joe King, 81, 16:24; 14, Joe Volk, 46, 16:29; 15, Chrissy Barnett, 51, 16:39; 16, Chris Bowers, 44, 17:28; 17, Jen Sturges, 52, 18:12; 18, Steen Rasmussen, 12, 18:56; 19, Kelly Davis, 46, 19:16; 20, Ron Kinney, 52, 19:36;

21, Rick Holtz, 51, 20:42; 22, Sylvia O'Conner, 67, 22:52; 23, Leander Wade, 68, 23:16; 24, Kathy Kinney, 47, 24:01; 25, Tonia Davis, 44, 24:02; 26, Ann Combs, 8, 26:00; 27, Lisa Combs, 28, 26:12; Benjamin Hart, 5, 26:49; 28, Genivieve Rassmussen, 47, 29:01; 29, Donna Hodge, 62, 30:53; 30, Rachel Hart, 7, 31:04

31, Joshua Hart, 3, 31:21; 32, Phil Finch, 57, 31:28.

7 MILE RESULTS — 1, Erik Skaggs, 25, 38:00; 2, J J Moses, 24, 40:04; 3, John Leuthold, 39, 40:05; 4, Neil Olsen, 40, 40:24; 5, Drew Jordan, 15, 41:05; 6, Elliott Jantzer, 17, 41:06; 7, Chris Paterson, 18, 42:09; 8, Joe Griffin, 47, 45:09; 9, Jeremy Eison, 37, 45:21; 10, Chris Rennaker, 31, 45:28;

11, David Jordan, 40, 45:46; 12, Andrew Watson, 16, 45:50; 13, Marci Klimek, 20, 45:55; 14, Rick Devos, 36, 46:46; 15, C.B. Fralich, 35, 47:21; 16, Douglas Naverson, 59, 48:28; 17, David Engstrom, 49, 49:00; 18, Ron Ackerman, 60, 49:12; 19, Colin Hang, 15, 49:25; 20, Marcus Davis, 18, 49:42;

21, Clayton Gillette, 51, 49:48; 22, Karl Pryor, 43, 49:59; 23, Dorsey Dobry, 39, 50:21; 24, Mike Davis, 48, 50:31; 25, Charles Hodge, 57, 50:42; 26, Laura Raber, 29, 50:44; 27, Jake Scheid, 25, 51:03; 28, Suzanne Ray, 55, 51:09; 29, Gordan Sletmde, 44, 52:55; 30, Kierra Huggins, 25, 53:13;

31, Chuck Whitley, 50, 53:45; 32, Gina Jones, 25, 53:51; 33, Melyssa Glatte, 39, 54:04; 34, Andre Anderson, 48, 54:27; 35, Molly Schreiner, 23, 54:53; 36, Jason Jantzer, 42, 55:02; 37, Bonnie Havens, 41, 56:20; 38, Carly Varner, 26, 56:22; 39, Hal Koerner, 31, 57:18; 40, Steven Burton, 59, 57:19;

41, Ben Wewerka, 31, 57:58; 42, Patty Schein, 47, 58:20; 43, Kenny Maloney, 51, 59:31; 44, Piers Rassmussen, 13, 59:32; 45, Jennifer Callans, 35, 59:40; 46, Trudy Dickinson, 52, 1:00:09; 47, Marcella Bernales, 24, 1:00:19; 48, Audra Brit, 36, 1:00:38; 49, Marilyn Kortunovich, 61, 1:00:39; 50, Anne Tracy, 47, 1:00:55;

51, Jeff Haug, 39, 1:02:58; 52, Julie Peterson, 52, 1:04:05; 53, Marilyn Bailey, 57, 1:04:23; 54, Mike Barrett, 69, 1:05:07; 55, Kevin Watt, 37, 1:06:01; 56, Dana Duviver, 35, 1:07:01; 57, Linda Murphy, 58, 1:08:09; 58, Jerry Swartsley, 67, 1:09:03; 59, David Rassmussen, 52, 1:09:24; 60, Norman Fincher, 39, 1:09:46;

61, Chantel Snehring, 35, 1:20:23.

swimming

Superior Stingray Swimming

CAT Open

Jan. 11-13

FEMALES

AGES 11-12 200 FREE — 2, Mathews, Kate, 2:12.04.

AGES 8-UP 100 IM — 2, Dow, Olivia, 1:31.44.

AGES 8-UP 50 FLY — 2, Dow, Olivia, 42.83.

AGES 9-10 50 FLY — 3, Sanchez, Stella R, 35.29.

AGES 8-UP 25 BREAST — 1, Dow, Olivia, 22.66.

AGES 8-UP 50 FREE — 3, Dow, Olivia, 36.64.

AGES 8-UP 25 FLY — 3, Dow, Olivia, 19.37.

AGES 8-UP 50 BREAST — 2, Dow, Olivia, 48.44.

AGES 13-14 100 BACK — 3, Reierson, Sarah Fay, 1:02.47.

MALES

AGES 8-UP 100 IM — 1, Hunter, Joey, 1:34.06.

AGES 8-UP 50 BACK — 1, Hunter, Joey, 44.74.

AGES 8-UP 100 FREE — 1, Hunter, Joey, 1:18.26.

AGES 8-UP 25 BACK — 2, Hunter, Joey, 20.81.

AGES 8-UP 50 FREE — 3, Hunter, Joey, 36.90.

AGES 8-UP 50 BREAST — 3, Hunter, Joey, 53.04.