fb pixel

Log In


Reset Password

RESULTS / STANDINGS

Auto Racing

Outlaw Kage Karts

June 1

BEGINNER BOX CLASS — 1, Gabe Nelson; 2, Ryan Perry; 3, Carly Holmes; 4, Emma Rodgers; 5, Dillon Smith.

BOX STOCK CLASS — 1, Tanner Holmes; 2, A.J. Harbaugh; 3, Merissa Hensen; 4, Conner Hanson; 5, Dalton Landrum.

125/250CC CLASS — 1, Bailey Hibbard; 2, Camden Robustelli; 3, Colton CHeffey; 4, Bartley Foster; 5, Jantzen Knips.

500CC OPEN CLASS — 1, Mike Wheeler; 2, Patrick Dills; Leslee Pierson; 4, Matt Moberly; 5, Johnny Burke.

Bowling

Local Highlights

At Roxy Ann Lanes

MEN — Greg Hafner 259-237-279-775, Bob Korth 243-225-279-747, Jared Pruitt 227-252-258-737, Joe Ghormley 258-246-717, Damon Cochran 278-225-714, Dave Wooley 234-268-717, Ron Seymour 205-247-257-709, Brett Hays 229-225-254-708, Don Gregg 237-277-707, Scott Andreson 222-277-700, Daniel Jones 256-254-687, Dave Wooley 238-256-682, Darwin Moore 224-242-681, Jan Davies 221-278-680, Jeff Travis 246-232-679, Ron Seymour 256-675, Tony Korth 236-229-667, Phil Wall 234-229-657, Bryon Blocher 224-646, Chris Tratz 232-243-645, Jason Stupe 241-634, Brad Wyncoop 258-614, Bill Weekley 231-611, Chris Tratz 228-605, Lee Evans 601, Bruce Harper 600. Games: Mike Hagstrom 235, Mitch Babcock 235, Tom Marshall 234, Taylor Ashley 225, Lew Hawes 224, Brian Champion 224, Jeremy Milburn 220.

WOMEN — Lela Larkin 225-277-689, Rose Wall 232-258-640, Jessica Cutteridge 200-223-591, Chelsey Tratz 224-574, KD Pritchett 214-544, Maxine Bartlett 212-539, Whitney James 225-533, Peggy Marchant 201-524, Crystal Tratz 202-512, Indra Nichols 217-506, Joan Keeney 549, Lucille Miller 520, Carol Coplen 515, Kerry Turner 511, Mary Blackmore 510, Michelle Lunsford 507, Shannon Armour 501. Games: Dolores Angeli 222, Laurie Owen 212.

ROXY JR/ADULT: (2 Game Series)

ADULTS — Billy Cordell 238-226, Brett Hays 229, Carol Harsh 213.

JUNIORS — Zach Henley 235-205, Alec Scarlata 215-171, Charlie Sanders 211, Jake Donis 209, Colleen Horan 189, Jonathan Carraway 185, Jason Ransom 158, David Harsh 146, Leticia Licea 117.

NO-TAP TRIOS:

MEN — Eric Jackson 300-265-775, Dakota Marshall 300-746, Richie Miles 254-277-738, Paul Thompson 258-677, Troy Miles 231-220-659. Games: Mike Patterson 245, Daryn Armstead 243, Mitch Babcock 241.

WOMEN — Peggy Marchant 227-279-255-761, Crystal Armstead 266-237-701, Linda Augustin 263-633, Kerry Turner 248-610, Billie Christianson 234-604. Games: Bonnie Knudsen 228.

At Lava Lanes

June 4

MEN — Ric Bliss 246; Sam Scarbrough 241-663; Johnny Prestage 220-605; Terry Nickerson 214; Jared McEwan 156; Sam Coulter 226; Craig Robinson 227; David Rastellini 224-620; Wayne Rastellini 218-615; Craig Skinner 181; Deric Manzi 221; Tyler Cam 148; Jeremy Redden 211; Jeff Mullin 205; Jason Seidel 199; Trice Billings 195; Mike Henderson 223-630; Tyler Hewitt 225-631; Dan Gibson 235-605; Kevin Henley 279-716; Craig Long 233-612; Mitch Rowan 225-606; Adam Southard 256-703; Joe Stuart 228-616; Jim Goode 235-667; Mark Bell 248-671; Eric Bray 268-633; Duane McLean 209-606; Bob Blackwell 243-638; Neal Roberts 227-644; Lee Speice 243-620; Bernie Gunn 203; Bill Johnson 214-600; Dan Johnson 233-632; Josh Hunt 215; Bill Janes 231-618; Leon Fogle 249-665; Greg Wilson 214; Dale Mathewson 191; Jim Crowe 200; Rick McIntyre 258-650; Howie Hunt 160; Bill Christofferson 197; Logan Mobley 253; Chris Haney 189.

WOMEN — Pat Whaley 151; Chelsey West 165; Sherri Altamirano 191; Melva Redden 127; Darci Mullin 203; Jo Lynn 195; Jamie Espinosa 145; Debbie Gibson 195; Jeannette Patterson 158; Dina Boyd 213-576; Mony Bristow 213; Jessica Gallop 211; Beth Stuart 183; Jaime Baker 205; Linn Goode 235-635; Jodi Bell 227; Sam Blackwell 203-573; Betty Havira 218-619; Jana Gunn 196; Marilyn Wilson 204; Carol Harsh 191; Gloria Simmerman 173.

SENIOR MEN — Art Ball 229; Craig Callaway 191; Bruce Snook 256-636; Reese Walker 215; Al Rossi 203; Lee Evans 214; Ross Burd 223; Wayne Trefren 190; John Hoffman 181.

SENIOR WOMEN — Carol Tower 161; Jan Chambers 180.

MATCH CLUB: ( vs. Shasta Lanes, Redding California) 6-2-2012:

MEN — Ernie Bechler 209; Lee Evans 211-609; Bill Janes 208; Duane McLean 236-649; Neal Roberts 224-658; Bruce Snook 232-601; Adam Southard 209.

WOMEN — Thelma Glass 193; Linn Goode 225; Betty Havira 206-590.

city league

Medford Parks & Recreation

Through June 4

MEN'S A SOFTBALL

Bomb Shelter 5-1

Wild Bunch 4-1-1

Mike Hussey Trucking 3-2-1

Oil Stop 3-3-0

Still Here 2-4

Olympic Auto Detail 0-6

MEN'S B AMERICAN SOFTBALL

Bang Bang Mafia 3-0

HEA Engineering 3-0

Pro Star Sports 2-1

BB 2-1

Rad 1-2

Outlaws 1-2

Jacksonville Tavern 1-2

Hunt Tractor 1-2

Tollgate Inn 1-3

KOGAP Enterprises, Inc. 1-3

MEN'S B MAJOR SOFTBALL

Jackson Creek Pizza 4-2

Tim's Chips/Walking Billboards 4-2

Twisted 4-2

Dewclaw Archery 3-3

Western Eagle 3-3

The Conquestidors 0-6

MEN'S CHURCH LEAGUE SOFTBALL

Gamerocity 4-2

Bethel Church 4-2

Westminster Presbyterian Church 4-2

First Church of the Nazarene 3-3

SDA/Rory Wold State Farm 3-3

Brothers in Christ 3-3

SDA 4 Him 0-6

MEN'S DOUBLEHEADER SOFTBALL

Stragglers 11-1

Lowdown 9-3

Jet Hawks 7-5

Gordon Trucking 6-6

Pipe Layers 3-9

Harry & David 0-12

MEN'S SENIOR ASSOCIATION SOFTBALL

The Leftovers 4-3

Nitrol 4-2-1

The Rogues 3-3-1

Medford Lightning 2-5

SUNDAY COED C AMERICAN SOFTBALL

SHS/TPS Double Vision 4-0

Welburn Electric 3-1

Maximum Sports 3-1

D&S Harley Davidson 2-2

Boise Brawlers 2-2

Cobra Kai Dojo 2-2

Scared Hitless 2-2

Jackson Creek Pizza/Broke 'N Naggin 1-3

Who Cares (Bulldogs) 1-3

BTA Bombers 0-4

SUNDAY COED C NATIONAL SOFTBALL

Bandits 4-0

Little Brown Jug 4-0

Just 4 Fun 4-0

Jerry's Kids 2-2

The Decrepits 2-2

MMC Scrubs 2-2

That's What She Said 1-2-1

Balls & Chains 1-2-1

Zeros to Heroes 1-3

The Eagles 1-3

Brew Crew 1-3

Batbusters 0-4

SUNDAY COED C ROGUE SOFTBALL

B&B 3-0

Mixed Nuts 3-0

Skid Marks 2-1

MMC Misfits 2-1

Bad News Pears/Tree Top 2-1

The Leftovers 1-2

Crestline 1-2

The Believers 0-2-1

Sherm's Food 4 Less/Thunderbird Market 0-2-1

Seventh Inning Stretch 0-3

WEEKDAY COED B SOFTBALL

Patrick O'Connor Landscaping 5-0

I'd Hit It 4-1

Kelley's Carpet Cleaning 4-1

Low Down 3-2

ADSO 2-3

Dutch Rebels 1-3-1

Screwballs 0-4-1

Keith Schulz Garage 0-5

WEEKDAY COED C AMERICAN SOFTBALL

Scorpions 2-0

Dick's Towing 2-0

Just Havin' Fun 1-1

Diamond Debauchery 1-1

Quality Tire Corp. 1-1

Wood Chuckers 1-1

Fred Meyer 0-2

Sacred Heart Angels 0-2

WEEKDAY COED C NATIONAL

Sons of Pitches 2-0

Recology 2-1

Moss Adams 2-1

Harry & David 1-1

Honey Badgers 1-2

Roscoe's BBQ 1-2

Amy's Kitchen 0-2

WOMEN'S A SOFTBALL

DeCarlow Design 5-0

Dirty Girlz 3-2-1

Relax Sports Bar/The Smoke Shoppe 2-3

Mojo 2-3-1

Bruce's Auto Repair 1-5

WOMEN'S B SOFTBALL

The Other Team 5-1

Great American Pizza Co. 5-1-1

Outlaws 2-4-1

Flawless Fire 4-3

Optimism 3-4

Ball Busters 1-6

WOMEN'S C SOFTBALL

Life is Good 6-0

4 Daughters 5-1

Lane's 4-2

Bo Knows Construction 3-3

Tim's Chips/Lady Billboards 2-4

Betty Ballers 1-5

Bulldogs 0-6

MEN'S B NATIONAL SOFTBALL

Steve Himmelman Construction Inc. 4-0

Aftershock 2-1

Bear Creek Lock & Safe 2-1

Centennial Golf Course 2-2

Hooligans 1-2

Oregon Bolt/Broke 'N Draggin' 1-2

Crazy Schmit 1-2

Silkscreen Factory 0-3

MEN'S C AMERICAN SOFTBALL

RVC Pirates 3-1

Rusty's 4x4 3-1

Dutch Mafia 3-1

Service Connected 3-1

Average Joes 2-2

Medford Firefighters 2-2

I'd Hit That 0-4

Puff's Smoke Shop 0-4

MEN'S C ROGUE SOFTBALL

Jackson County Security 3-1

Optical Illusion 3-1

Landsharks 2-2

Baci's Pizza 2-2

SOS Plumbing 2-2

Jackson County Tx 2-2

Tree Top 1-3

On Point Construction 1-3

COED B VOLLEYBALL

Kung Pow 18-10

Scared Hitless 18-10

The Cruzers 16-12

Armstrong Servers 4-24

COED C VOLLEYBALL

The Hooligans 25-3

Raider Nation 19-9

DarkSide 17-11

I-Pass 10-16

SCSO 6-20

The Unknowns 5-23

WOMEN'S B VOLLEYBALL

Saucy Spikers 25-3

Fireflies 24-4

Airborne 14-14

Bravehearts 11-17

Dazed & Confused 9-19

Most Improved 1-27

MEN'S B FUTSAL

SC Spartans 7-0

Zeros 4-3

Santos 4-3

New Bies 3-4

St. Mary's B 1-6

St. Mary's A 1-6

OUTDOOR COED 11 VS. 11 SOCCER

Naranja Mechanica 6-1

Rogues 6-1

Dutch Groupies 4-3

Shin Kickers 3-3

Rush 2-5

Baci's Pizza 2-4

Black Tigers 0-6-1

OUTDOOR COED 35-UP 7 VS. 7 SOCCER

Reds 7-1

The Yellow Team 7-1

FC 1970 3-5

Fuego Viejo 3-4

Pacemakers 0-9

OUTDOOR WOMEN'S 7 VS. 7 SOCCER

The Bees 6-2

Lightning 5-3

Shin Kickers 4-4

Comets 1-7

Golf

Quail Point GC

Senior Mens Club

Two-Best Ball Format

May 30

RESULTS — 1, Paul Schurman, Bob Rosendahl, Pete Funch, Win Sturtevant, 50; 2, Bill Vaughn, Tom Haas Andy Nairne, (Ghost Draw), 51; 3, Jerry Todd, Bob Norris, Bob Plattner, Tom Hunt, 54.

K.P. — Tom Hunt.

Ladies Club's

Guess Your Score Tournament

May 31

RESULTS — 1 (tie), Jody Larson, Bobbie Middaugh, Ina Prosser, within 1; 2 (tie), Becky Hyde, Dot Prideaux, Dee Stormberg, within 2; 3 (tie), Marg Funch, Carol Jacobs, Pat Popow, within 3.

FEWEST PUTTS — 1 (tie), Cynthia Dolan, Elsie Williams, 14.

Men's Club Wednesday Night League

Two-man Scramble Format

RESULTS — 1, J-ville Tavern; 2, Aces; 3, ACH; 4, Lunch Box Boys; 5, Doc Ramseys; 6, Sierra Pine/Medite; 7, Odom; 8, BOFL.

Stewart Meadows GC

Lady Niners

Odds Format

May 29

GROSS — 1, Georgia Vukovich; 2, Jan Cady; 3, Leslie Gainey; 4 (tie), Tina Blum, Joan Peek.

NET — 1, Carol James; 2, Durfee Bedsole; 3, Sheila Anderson; 4 (tie), Kathy Silvers, Deanna St. Martin.

Men's Twilight League

Week 5

Three-Net Best Ball Format

May 29

RESULTS — 1, True Lies (Dave Mooers, Ed Olson, Pat Smullen, Brad McBee), 87; 2, A Taste of Honey (Eric Engelbach, Kevin Locken, Mike Milhollin, Clyde Davis), 93; 3, S&S Sheet Metal (Nick Richards, Matt Ward, Rob Tiger, Norm Renner), 94; 4, S&B James (John Fichtner, Jeff Jones, Brent Hackwell, Dave Drake), 95; 5, Jahnke Heating (Steve Ekwall, Vinnie Mendolia, Pat Patterson, Glen Jahnke), 96.

TEAM STANDINGS — 1, True Lies, 11; 2, Drive M Deep, 10; 3, A Taste of Honey, 9.5; 4, KOGAP, 9; 5, S&S Sheet Metal, 6; 7, Jahnke Heating, 5.5; 8, S&B James, 4.5; 9 (tie), Final Final, Bogey Brothers, 3.5; 11, Stewart Meadows, 3.

LTGA Tournament

Three-Blind Mice Format

May 30

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Belinda Robbins-Gagich; 2, Vicki Maddox; 3, Colleen Holbert.

NET — 1, Linda Scott; 2, Pam Holzwarth.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Sally Simpson; 2, Patti Andries; 3, Patty Fields.

NET — 1, Laron Leavens; 2, Linda Haulk; 3, Shelly Haught.

THIRD FLIGHT

GROSS — 1, Regina Eddington; 2, Liz Lizana; 3, Judy Brown; 4, Lisa Montellano; 5, Rita Thomas.

NET — 1, Sheila Broughton; 2, Beth Capsey; 3, Ree Ayres; 4, Toby MacLaughlin; 5, Gail Fischer.

K.P. — Lisa Montellano, Sue Garred, Belinda Robbins-Gagich.

LONG DRIVE — Judy Brown, Mary Lima, Belinda Robbins-Gagich

FEWEST PUTTS — 1, Liz Lizana, 17; 2, Patti Andries, 16; 3, Tina Blum, 15.

Men's Club

Beat the Pro

June 2

PRO (GROSS) — Dan Coughlin, 67

WINNERS (NET) — Mike Gentile 54, Bruce Irwin 59, Ken Gentry 61, Franklin Corbin 62, Brian Wilson 62, Dennis Horton 63, Brad McBee 63, Boyd Jonese 64, Norm Renner 64, Kevin Locken 65, Dan Willis 66, Herb Burrow 66, Dan Brewington 66, John Jackson 66, John Robbinson 66.

K.P. — No. 5, Bill Readance. No. 7, Herb Burrow.

Eagle Point GC

Ladies Club

May 29

FLIGHT A

GROSS — 1, Y. Rigotti, 44; 2, A. Westerman, 45; 3, R. White, 46.

NET — 1, L. Scott, 34.5; 2, S. Fierke, 35.5; 3, S. Ford, 38.

FLIGHT B

GROSS — 1, S. Medaris, 43; 2, J. Mayfield, 47; 3, S. Kimmel, 47.

NET — 1, L. Bauman, 34; 2, D. Swain, 34; 3, S. Brick, 36.5.

FLIGHT C

GROSS — 1, E. Payne, 47; 2, B. Naef, 49; 3, B. Becker, 50.

NET — 1, P. Peeters, 33; 2, J. Tonn, 34; 3, D. Mihocko, 34.

K.P. (0-25 hcp., 26-up hcp.) — No. 3, R. White, J. Tonn. No. 8, A. Westerman, L. Baker. No. 13, S. Medaris, B. Becker. No. 15, J. Mayfield, L. Baker.

Four-Man A, B, C, D Scramble Format

May 27

FLIGHT A

GROSS — 1, N. Blandel, D. Moll, E. Plume, P. Cash, 60; 2, J. Clayton, D. Gifford, T. Nakamura, J. Hansen, 62; 3, T. Fowler, J. Tucker, M. Zaitsu, J. Weber, 63; 4, R. Rautenberg, E. Wood, R. McElmurry, G. Reed, 63; 5, J. Cockrum, K. Ratcliff, M. Milligan, K. Gerke, 63.

FLIGHT B

GROSS — 1, R. Courtney, B. Fierke, S. Medaris, C. Rudey, 63; 2, R. Hutchinson, L. Schmaltz, L. Spillman, W. Gottinger, 64; 3, C. Van Der Veen, P. Davies, D. Marsingo, L. Lawson, 66; 4, R. Foulon, D. Taylor, B. Ireland, T. Pedersen, 66.

K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 3, L. Hein, G. Robbins. No. 8, J. Cockrum, M. Milligan. No. 13, J. Tucker, L. Schmaltz. No. 15, D. Sayler, L. Schmaltz.

Four-Man, Best 2 of 4 Format

June 4

FLIGHT A

GROSS — 1, B. Doss, C. Gage, G. Gage, R. Stinchcomb, 137; 2, S. Howard, C. Todd, J. Clayton, B. Timmel, 140; 3, J. Cockrum, R. Raymond, M. Bottjer, B. Lemmerman, 144.

NET — 1, E. Plume, D. Sayler, R. Bennett, L. Smith, 124; 1, R. Courtney, J. Tucker, D. Wolf, R. McElmurry, 125; 3, R. Foulon, B. Fierke, H. Fitzsimmons, 130.

FLIGHT B

GROSS — 1, A. Hughes, B. Boyd, J. Miller, J. Kay, 148; 2, J. Brick, J. Delk, B. Harrison, B. Hamilton, 155; 3, P. Peeters, L. Siedlecki, M. Zaitsu, A. Roberts, 159.

NET — 1, J. Hines, W. Gottinger, L. Lawson, Schauck, 111; 2, Larson, Waldo, Tokareff, McLaughlin, 115; 3, D. Grove, T. Grove, N. Nilligan, M. Arnold, 122.

K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 3, L. Hein, D. Marsango. No. 8, B. Timmel, C. Botsford. No. 13, J. Tucker, Schauck. No. 15, S. Howard, J. Miller.

Laurel Hill GC

Wednesday Men's League

Best Ball Format

May 31

RESULTS — 1, Mike Stanley-Jose Acevedo; 2, Les McCoy-Ed Irvine; 3, John Arruda-Charlie Tucker.

GROSS — 1, Jose Acevedo, John Arruda, Ed Irvine, 34; 2, Charlie Tucker, Cary Marshall, Les McCoy, Roger Adams, Bruce Fauble, 37.

K.P. — No. 2, John Couch. No. 5, Ron Manary.

Bear Creek GC

Men's Club

Weekly Event Ending May 28

FLIGHT A

NET — 1, Mike Denny, 23; 2, Tim Orme, 25; 3, Neil Rose, 27.

GROSS — 1, Brian Carr, 34.

FLIGHT B

NET — 1, John Schmidt, 26; 2, Jack Easley, 27; 3, Dan Curtis, 31.

GROSS — 1, Mark Allred, 37.

FEWEST PUTTS — 1, Andy Pace, 13.

Men's Wednesday Twilight League

May 30

GROSS — 1, Sean Byrne, 30.

NET — 1, James Scott, 22.

K.P. — No. 1, Tim Stricker. No. 5, Eric Rand. No. 6, James Scott.

LONG DRIVE — No. 3, Sean Byrne.

TEAM STANDINGS — 1, Teendrivermonitoring.com, 67; 2, The Tee Boys, 53; 3, The Bandits, 51; 4, Greengos, 44; 5, Shoji's, 42; 6, Andy's Gang, 38; 7, J&S Excavating, 36; 8, New Boys, 34; 9, Ballz Deep, 32; 10, Long Shots, 23.

Oak Knoll GC

Women's Golf

9-Hole Spring Handicap Tournament

May 30

RESULTS — 1, Margo Johnson; 2, Mary Cochran; 3, Lois Jones.

Men's Club

Thursday Night League

May 31

TEAM RESULTS — 1, The OBs, 48; 2, The Abyss, 46; 3 (tie), Higher Power, Olney the Lonley, 42; 5, Real Estate Depot, 38; 6 (tie), Gotta Hit It, Sub Par, 36; 8, Weapons of Grass Destruction, 33; 9, Masters of the House, 31; 10, Rusty Blades, 30; 11, Far From Fabulous Shafts, 29; 12, Rough Riders, 26; 13, Mixed Bag, 25; 14, Foreclosures, 23; 15, Blackstone Audio, 19.

INDIVIDUALS RESULTS

HANDICAP 0-16

GROSS — 1, Sever, 36; 2 (tie), Krohn, Akins, 39; 4, Young, 40.

NET — 1, Winmill, 33; 2, Rosenthal, 35; 3 (tie), Johns, Boguslawski, 37.

HANDICAP 17-UP

GROSS — 1 (tie), Decker, Jones, 44; 3 (tie), Tracy, Gentry, 46.

NET — 1, Wurfl, 33; 2, McGuire, 34; 3 (tie), Wand, Slate, 35.

K.P. (0-16 hcp., 17-up hcp.) — No. 13, Hutchinson, Johns. No. 17, Johns, Kuhlow.

Stone Ridge GC

Senior Tour

Orange Ball + 2 Format

May 30

FLIGHT A

GROSS — 1, Guerin Fischer, Ken Gentry, John Robinson, Rick Tree, 222; 2, Gary Highland, George Berry, Steve Cox, Mike Owen, 231; 3, Mike Morrison, Chris Stark, Rich Olney, David Holingworth, 239.

NET — Don Mitchell, Dale Baker, Ron Eastgate, Bob Kendrick, 179; 2, Kent McLaughlin, Troy Brown, Ray Tokareff, Rob Hilton, 185.3; 3, Bob Buffaloe, Mike Westfall, Randy Moyer, Roger Courtney, 187.

FLIGHT B

GROSS — 1, Walt Russell, Pete DeGroot, Dennis Bolsinga, Pat Day, 249; 2, Don Simpson, Jerry Page, John Watson, Larry Walker, 253; 3, Paul Reynolds, Skip Bogenoff, Ralph Sauerwald, Bill Daugherty, 259.

NET — 1, Clancy Renkoski, Denny Ferrin, Wayne Bennett, Jerry Krueger, 183.3; 2, Greg Meyer, John McKinney, Joe Weber, Ron Gleason, 183.5; 3, Ron Williams, Dwayne Lachapella, Bill Jones, Vic Garrison, 190.3.

K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 2, Mike Owen, Ron Williams. No. 12, Mike Owen, Bob Lima.

Thursday Church League

Week 8

May 31

GROSS — 1, LDS Gold Hill, 30; 2, C.P. Assembly, 31; 3 (tie), Community Bible C.P. No. 1, Nazarene No. 1, St. John Lutheran No. 2, 32; 6 (tie), Table Rock Fellowship No. 2, Bethel No. 1, 34; 8, Bethel No. 2, 35; 9, Community Bible C.P. No. 2, 36; 10, Medford Adventist No. 2, 40.

NET — 1, Butte Creek Baptist, 18.5; 2, Grace Lutheran (Red), 19; 3 (tie), First Presbyterian, Medford Adventist No. 1, 21.25; 5, St. John Lutheran No. 1, 21.5; 6, Table Rock Fellowship No. 1, 22.5; 7, Hope Christian, 23.5; 8, St. Peter Lutheran, 23.75; 9, Grace Lutheran (Blue), 26.

K.P. — No. 12, Chris Shaw. No. 17, Rick Northrop.

Running

Agony of DeFeet

At Griffin Creek Elementary

May 31

5K RESULTS (Place, Name, Age, Time) — 1, David Cornish, 17, 17.38; 2, Tyrone Raber, 34, 21.33; 3, Josh Wallace, 35, 21:41; 4, Steven Lorenz, 48, 22:37; 5, Rylie Michael, 10, 25:38; 6, Annie Abrams, 59, 26:19; 7, Tim Keller, 42, 26:39; 8, Mataya Trumbly, 10, 26:55; 9, Eric Esselstrom, 32, 27:00; 10, Chaz Hammond, 14, 27:17;

11, Campbell Bastian, 11, 27:30; 12, Calvin Whitley, 7, 27:30; 13, Ryan Tolner, 11, 27:31; 14, Amy Whitley, 28:11; 15, Lawson Bright, 10, 28:17; 16, Jacob Keller, 11, 28:45; 17, Kelly Nouguier, 34, 29:12; 18, Karyssa Booth, 33, 29:24; 19, Justice Evans, 12, 30:29; 20, Ethan Nevelle, 12, 30:29;

21, Paul McPhee, 22, 30:43; 22, Mary Abrams, 59, 31:04; 23, Lane Cazier, 13, 31:28; 24, Jill Rosie, Holt, 10, 33:32; 25, Susan Holt, 44, 33:35; 26, Cole Read, 10, 33:51; 27, Dylan Jensen, 12, 35:21; 28, Matlyn Leetch, 9, 36:56; 29, Trenton Lindsey, 9, 36:57; 30, Ava Willits, 9, 37:25;

31, Reece Warner, 10, 37:28; 32, Elliott Hikade, 9, 37:32; 33, Aaron Hoefling, 40, 38:21; 34, Quinton Stephens, 10, 40:06; 35, Tamara Hammond, 45, 41:05; 36, Shaun Leetch, 8, 44:29; 37, Jaeda Boutwell, 9, 45:22; 38, Wendy Baker, 45:24; 39, Annaelyssya Thomas, 8, 46:08; 40, Calvin Stephens, 8, 46:31;

41, April Stephens, 32, 46:31; 42, Nevaeh Thomas, 8, 48:02; 43, Shylea Kridel, 7, 48:07; 44, Hannah Kridel, 27, 48:11.