fb pixel

Log In


Reset Password

RESULTS / STANDINGS

Auto Racing

Siskiyou Sports Car Club of Southern Oregon Autocross

Race 5

At Jackson County Sports Park in White City

July 15

RESULTS — 1, Larry Nelson, Grants Pass, '10 Brunton Stalker, 1:02.547; 2, Randy Grubb, Grants Pass, '02 Birkin 7, 1:03.176; 3, Dick Calhoun, Jacksonville, '65 Factory 5 Cobra, 1:04.905; 4, Jim Cox. Medford, '65 Factory 5 Cobra, 1:06.616; 5, Davey Peters, Medford, '91 Honda CRX, 1:07.998; 6, Josh Tomlinson, Roseburg, '00 Chev Camaro Z28, 1:08.622; 7, Tom McDaniel, Merlin, '02 Chev Corvette, 1:08.645; 8, Brandon Folletz, Winchesster, '11 Chevy Camaro, 1:09.089; 9, Erick Kessler, Medford, '88 Chev Corvette, 1:09.76; 10, Charles Cox, Medford, '79 Mazda RX-7, 1:09.806.

Baseball

Rogue Valley MSBL

Ages 35-up Wood Bat

Through July 16

Angels 6-0

Reds 4-2

Royals 4-4

A's 2-3

Dodgers 0-7

Bowling

Honor Roll

Greg Hafner bowled a 825 in the Grand Sierra Reno League at Roxy Ann Lanes. He had games of 278, 268 and 279. Hafner carries a 243 average.

Local Highlights

At Roxy Ann Lanes

MEN — Greg Hafner 278-268-279-825, Dave Wooley 226-267-267-760, Dave Wooley 264-248-234-746, Robert Scott 244-237-237-718, Phil Wall 235-237-241-713, Brad Wyncoop 247-248-690, Brian Blackwell 243-232-676, Jason Asmussen 245-225-669, Bryon Blocher 247-666, Damon Cochran 254-666, Tom Marshall 257-237-663, Jared Pruitt 248-661, Matt Grove 242-658, Brett Hays 230-647, Bruce Harper 225-267-645, Bill Weekley 231-640, Bob Korth 266-633, Jeff Travis 234-617, Bill Weekley 232-247-606, Dave Mitchell 223-224-605, Ron Seymour 616, Dion Taylor 607. Games: Chad McClure 254, Scott Anderson 245, Jesse Schneider 245, Brett Hays 231, Tony Korth 225, Jeremy Milburn 221.

WOMEN — KD Pritchett 245-618, Michelle Lunsford 200-212-609, Whitney James 227-588, Jessica Cutteridge 232-579, Genni Larson 208-227-579, Rose Wall 201-575, Lela Larkin 202-203-545, Linda Fait 237-542, Peggy Marchant 200-531, Laurie Owen 535, Crystal Tratz 513, Kicki Moore 511, Bernice Charley 503.

SENIORS

MEN — Bruce Snook 256-241-225-722, John Wright 181-511, Joe Chavez 183-503. Games: Chet Faurholt 193, Ron Roberson 190.

WOMEN — Carol Coplen 183-471. Games: Bernice Charley 189, Cindy Doran 187, Darlene Horn 174, Lucille Miller 170.

NO-TAP TRIOS

MEN — Dakota Marshall 298-257-771, Eric Jackson 262-237-716. Games: Mitch Babcock 249, Richie Miles 245-241, Paul Thompson 244, Danny Kay 234, Erik Schwalb 231.

WOMEN — Crystal Armstead 290-688, Peggy Marchant 246-220-670, Linda Augustin 224-240-667, Billie Christianson 300-655.

ROXY JR/ADULT

JUNIORS — Charlie Sanders 237, Zach Henley 208-202, Colleen Horan 197, David Harsh 176, Corrisa Weekley 152, Jonathan Carraway 154, Leticia Licea 125.

ADULTS — Bill Cordell 237, Kevin Henley 230-227, Jeff Travis 225.

ROXY JR TRIOS — Matthew Ahlstrom 194-185-520, Jackie Deimling 181-148-462, Branden Boatwright 145, Andre Moreno 134, Jeremiah Boatwright 133, Jacob McClure 87, Nathaniel Peterson 75, Elijah Rux 54, Kaden Boatwright 48-45.

At Lava Lanes

July 16

MEN — Robert Gibson 280-763; Sam Scarbrough 279-735; Adam Southard 289-719; Joe Stuart 235-688; Jeff Mullin 247-652; Neal Roberts 228-642; David Rastellini 233-631; Terry Nickerson 236-626; Leon Fogle 223-615; Ron Kendall 263-610; Marty Waddell 225-605; Mark Bell 224-605; Gene Bell 236-604; Rick McIntyre 253-602; Kevin Henley 257; Tim Magerle 254; Dale Mathewson 247; Ollie Fernandez 237; John Counts 237; Lee Speice 236; Dan Gibson 234; Mike Henderson 233; Bob Blackwell 232; Matt Eilenberger 225; Frankie Rutigliano 225; Shasta Bateman 224; Kevin Soltis 223; Deric Manzi 219; Mathew Harthun 217; Jim Crowe 213; Rick Jones 212; David McFall 210; Bob Glaesemann 210; Gregg Lierman 205; Jason Seidel 203; Bob Burket 191; Rob Reagan 191; Bernie Gunn 190; Mark Bateman 184; James Wespremi 184; Craig Skinner 183; Kevin Putnam 183; James Mobley 178; Jerome Williamson 160.

WOMEN — Linn Goode 245-679; Jodi Bell 224-610; Jessica Gallop 214-608; Sheila Anderson 245; Mony Bristow 220; Holly Rutigliano 214; Jana Gunn 212; Sam Blackwell 205; Suzi Bateman 205; Tracy Skinner 203; Carol Harsh 201; Stephanie Hicks 201; Darlene Lacey 199; Gloria Simmerman 190; Trish Montague 190; Debbie Gibson 187; Shawnna Meyer 184; Heidi Vandomelan 182; Jennifer Wilson 177; Jennifer Kincheloe 174; Dianna Sather 173; Sandi Nickerson 172; Chriss McCombs 170; Linda Glaesemann 166; Janice Vasquez 162; Andi Johnson 155; Chelsey West 147.

SENIORS

MEN — Art Ball 221-635; Cleon Botsford 221; John Wright 212; Ross Burd 199; Pat Williams 188.

WOMEN — Judy Lewis 189; Jan Chambers 183; Olga Johnson 181; Janet Crandall 172; Bev Schultz 168.

LAVA LANES MATCH CLUB (vs Epicenter in Klamath Falls Oregon)

July 15

MEN — Duane McLean 277-690; Mark Holden 288-676; Bruce Snook 21-647; Leon Fogle 238-600; Doug Guches 222; Neal Roberts 213; Jim Goode 208; Clovis Glass 201.

WOMEN — Linn Goode 227-623; Debi Holden 205; Annie Grayson 190.

city league

Medford Parks & Recreation

Through July 16

MONDAY COMPETITIVE

Southern Oregon Express 1-0

Water Boys 1-0

Regulators 0-0

Gino's Girls 0-1

Free Agents 0-1

SUNDAY RECREATIONAL BASKETBALL

BLUE DIVISION

The Bees 2-0

Old School 2-0

Freight Trains 1-1

Team H.A.M. 1-1

Short Bus 1-1

Pacific Coast Contracting 1-1

Kings 0-2

Onecot Barracudas 0-2

SUNDAY RECREATIONAL BASKETBALL

RED DIVISION

Color Blind 2-0

Bizzy Bee 2-0

West Coast Elite 2-0

No Clouse No Problem 1-1

WMD 1-1

Team Nasty 0-2

We Are Orange 0-2

Lone Ranger 0-2

MEN'S A SOFTBALL

Oil Stop 9-3

Bomb Shelter 8-4

Wild Bunch 6-5-1

Still Here 6-6

Mike Hussey Trucking 5-6-1

Olympic Auto Detail 0-12

MEN'S B MAJOR SOFTBALL

Jackson Creek Pizza 9-3

Twisted 8-3-1

Tim's Chips/Walking Billboards 7-5

Dewclaw Archery 6-5-1

Western Eagle 5-7

The Conquestidors 0-12

MEN'S B AMERICAN SOFTBALL

Bang Bang Mafia 7-1

BB 6-2

HEA Engineering 6-3

Pro Star Sports 5-3

Rad 5-4

Outlaws 4-5

KOGAP Enterprises, Inc. 4-5

Hunt Tractor 3-5

Tollgate Inn 2-7

Jacksonville Tavern 1-8

MEN'S B NATIONAL SOFTBALL

Aftershock 8-1

Bear Creek Lock & Safe 7-1

Steve Himmelman Construction Inc. 7-2

Centennial Golf Course 4-4

Hooligans 3-5

Oregon Bolt/Broke 'N Draggin' 3-5

Crazy Schmit 1-8

Silkscreen Factory 1-8

MEN'S B ROGUE SOFTBALL

Mountain Mike's 6-2

JDT Trucking 6-2

Pyros 6-3

Old Farm House 3-4

Dark Knights 3-6

Larson Boyz 0-7

MEN'S C AMERICAN SOFTBALL

RVC Pirates 7-2

Service Connected 7-2

Dutch Mafia 5-4

Rusty's 4x4 5-4

Average Joes 4-5

I'd Hit That 3-6

Puff's Smoke Shop 3-6

Medford Firefighters 2-7

MEN'S C NATIONAL SOFTBALL

4 Daughters 7-0

Trophy Club Outlawz 7-0

Advanced Truck Body 5-2

West Coast Collision 3-4

Shockers 3-4

Rockwell Tops 3-5

Lithia Bump & Paint 3-5

The Bruised Brothers 3-5

Beer 30 2-5

Family Practice Group 2-5

Sons of Pitches 2-5

MEN'S C ROGUE SOFTBALL

Jackson County Security 7-2

SOS Plumbing 7-2

Optical Illusion 6-3

Jackson County Tx 5-4

Landsharks 4-5

Baci's Pizza 3-6

On Point Construction 3-6

Tree Top 1-8

MEN'S CHURCH LEAGUE SOFTBALL

Bethel Church 7-4

Gamerocity 7-3

Westminster Presbyterian Church 7-3

SDA/Rory Wold State Farm 6-4

First Church of the Nazarene 5-5

Brothers in Christ 4-6

SDA 4 Him 0-11

MEN'S DOUBLEHEADER SOFTBALL

Stragglers 19-3

Lowdown 18-4

Jet Hawks 13-9

Gordon Trucking 11-11

Pipe Layers 5-17

Harry & David 0-22

MEN'S SENIOR ASSOCIATION SOFTBALL

The Rogues 8-3-1

Nitrol 7-4-1

The Leftovers 6-6

Medford Lightning 2-10

SUNDAY COED B SOFTBALL

ITZ Clutch 7-1-1

Poles & Holes 7-2

Bill's Glass 6-3

Bucket's Big Sticks 5-4

Flawless One-Hit Wonders 5-4

Wrong Arms 3-5-1

I'd Hit That 2-7

Bench Warmers 0-9

SUNDAY COED C AMERICAN SOFTBALL

SHS/TPS Double Vision 7-2

Welburn Electric 6-3

Maximum Sports 6-3

Who Cares (Bulldogs) 6-3

Jackson Creek Pizza/Broke 'N Naggin 5-4

D&S Harley Davidson 5-4

Cobra Kai Dojo 5-4

Boise Brawlers 2-7

Scared Hitless 2-7

BTA Bombers 1-8

SUNDAY COED C NATIONAL SOFTBALL

Bandits 7-1

Little Brown Jug 6-2-1

Just 4 Fun 5-3-1

Jerry's Kids 5-4

The Decrepits 5-4

Brew Crew 4-5

That's What She Said 3-4-1

Balls & Chains 3-5-1

The Eagles 3-5

MMC Scrubs 3-6

Batbusters 3-6

Zeros to Heroes 2-6

SUNDAY COED C ROGUE SOFTBALL

Bad News Pears/Tree Top 7-2

Mixed Nuts 6-2

The Leftovers 6-2

B&B 5-2-1

MMC Misfits 5-2-1

Skid Marks 5-3

Seventh Inning Stretch 2-7

The Believers 1-6-1

Sherm's Food 4 Less/Thunderbird Market 1-6-1

Crestline 1-7

WEEKDAY COED B SOFTBALL

Patrick O'Connor Landscaping 10-2

I'd Hit It 10-2

Kelley's Carpet Cleaning 9-3

Low Down 9-3

Dutch Rebels 4-7-1

ADSO 4-8

Screwballs 1-10-1

Keith Schulz Garage 0-12

WEEKDAY COED C AMERICAN SOFTBALL

Dick's Towing 8-1

Scorpions 7-2

Quality Tire Corp. 6-3

Fred Meyer 5-4

Sacred Heart Angels 3-6

Wood Chuckers 3-6

Just Havin' Fun 2-7

Diamond Debauchery 2-7

WEEKDAY COED C NATIONAL

Moss Adams 6-2

Sons of Pitches 6-2

Roscoe's BBQ 5-3

Recology 4-4

Harry & David 3-4

Honey Badgers 3-5

Amy's Kitchen 0-7

WOMEN'S A SOFTBALL

DeCarlow Design 9-1

Mojo 5-4-1

Relax Sports Bar/The Smoke Shoppe 4-5

Dirty Girlz 4-5-1

Bruce's Auto Repair 2-9

WOMEN'S B SOFTBALL

The Other Team 10-2

Great American Pizza Co. 8-3-1

Flawless Fire 6-5-1

Ball Busters 4-8

Outlaws 3-8-1

Optimism 3-8-1

WOMEN'S C SOFTBALL

4 Daughters 9-2

Life is Good 8-2

Bo Knows Construction 7-3

Lane's 6-4

Betty Ballers 3-7

Tim's Chips/Lady Billboards 3-8

Bulldogs 0-10

MONDAY SAND CO-ED A VOLLEYBALL

Balls O' Sand 7-1

Sand Stars 5-3

Sand Blasters 5-3

Sideout 5-3

Blesse Team 4-4

Team Chance 3-5

Don't Know 2-6

Goenawan 1-7

WEDNESDAY SAND CO-ED B VOLLEYBALL

Off in the Woods 8-0

Addicted to Sets 7-1

The Oneders 4-3-1

The Cruzers 3-5

Crayon 1-6-1

In and Outlaws 0-8

WEDNESDAY SAND CO-ED C VOLLEYBALL

Ashland Amigos 5-3

Unknown 4-0

Sand Sharks 4-0

Serve Aces 3-5

Bump, Set, Win 3-5

Salty Dogs 1-7

THURSDAY INDOOR CO-ED C VOLLEYBALL

Chicano Bulls 12-0

Spikers 8-4

Armstrong Servers 7-5

Court Jesters 4-8

The Unknowns 4-8

What Happened 1-11

MONDAY CO-ED 35-UP 7-7 SOCCER

The Yellow Team 1-0

FC 1970 1-0

Fuego Viejo 0-0

The Reds 0-1

Kickin' It Old Skool 0-1

THURSDAY WOMEN'S 11-ON-11 SOCCER

Lightning 2-0

Comets 0-0-1

The Bumble Bees 0-0-1

Shin Kickers 0-1-0

BH 0-1

TUESDAY MEN'S 11-ON-11 SOCCER

BYU Cougars 1-0

Naranja Mechanica 1-0

Club Uruapan 1-0

Zeros 0-1

Torns 0-1

Darex 0-1

FRIDAY MEN'S FUTSAL

Club Uruapan 3-0

Santos Revamped 2-1

5rMadrid 2-1

The Avengers 1-1

Shane's Kickers 0-2

The Mix 0-2

Team Nasty 0-3

GOLF

Stewart Meadows GC

LTGA

Mt. Shasta Tournament

July 8

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Jeanette Graham.

NET — 1, Sallie Simpson, 81.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Liz Lizana.

NET — 1, De Rider.

LONG DRIVE — Sallie Simpson, Liz Lizana.

K.P. — Sandy Hills, De Rider.

LOW PUTTS — Liz Lizana, Sandy Hills, Sallie Simpson.

Twilight League

Week 11

Super Drive, Two-Man Scramble Format

GROSS — 1, KOGAP (Josh Loy, Ed Istel, Marv Hackwell, Vern Loy).

NET — 1, Ace Copier (Robin Green, Pat Lawson, Jerry Casad, Seth Herbert); 2, A.P.I. Plumbing (Ryan Mateson, Curt Rodenmayer, George Scott, John Silvers); 3, S & S Sheet Metal (Dustin Shipley, Rob Tiger, Norm Renner, Mike Shipley).

K.P. — No. 5, Marv Hackwell. No. 7, Marv Hackwell.

TEAM STANDINGS — 1, KOGAP, 32.5; 2, True Lies, 15.5; 3, A Taste of Honey, 14.5; 4, Work Appraisal, 12.5; 5, Drive M Deep, 12; 6, S & S Sheet Metal, 11; 7, A.P.I. Plumbing, 10.25; 8, Jahnke Heating, 9.25; 9, Stewart Meadows, 8.25; 10, Cascade Athletic, 8;

11, Ace Copier, 6.83; 12, B.B.S., 6; 13, Final Final, 5; 14, S & B James, 4.83; 15, Aces, 4.5; 16, Bogey Brothers, 4.08.

Bear Creek GC

Men's Club

Weekly Event

FLIGHT A

NET —1, James Scott, 27; 2, Vince Edlefsen, 27; 3, Steve Work, 28.

GROSS — 1, Brian Carr, 33.

FLIGHT B

NET —1, Bill Elliot, 26; 2, Bob Jones, 27; 3, Tom Madara, 28.

GROSS — 1, Jack Easley, 40.

Ladies Monday Twilight League

NET — 1, Carolyn Waterman.

GROSS — 1, Sandy Hills.

K.P. — No. 5, Linda Eek. No. 1, Jeanette Graham.

LONG DRIVE — Bess Jones.

TEAM STANDINGS — 1, Golf Gals Ect., 45; 2, Team Angels, 35; 3, Fore Ayers, 32; 4, Team 4 Fun, 25; 5, Premier West Bank, 24.

Wednesday Twilight League

July 11

GROSS — 1, Sean Byrne, 32.

NET — 1 (tie), Chris Kenealey, Mark Allred, Vanessa Hopf, Roger Bown, 26.

K.P. — No. 2, Brian Ballou. No. 6, Tim Bell. No. 8, James Scott.

LONG DRIVE — Eric Rand.

TEAM STANDINGS — 1, Teendrivermonitoring.com, 23; 2, The Bandits, 20; 3, Andy's Gang, 17; 4, J & S Excavating, 17; 5, Ballz Deep, 13; 6, New Boy's, 11; 7, The Tee Boy's, 6; 8 (tie), Greengo's, Long Shots, 5.

Quail Point GC

Senior Men's Club

Cha Cha Cha Format

July 11

RESULTS — 1, Paul Schurman, Pete Funch, John Devereux, Bob Rosendahl, 53; 2, Earl Norgard, Jack Hafner, Wyman Williams, John Gerling, 56; 3, Tom Haas, Jerry Todd, Jack Cooney, Dick Henselman, 57.

K.P. — Dick Henselman, Bill Johnson.

Centennial GC

Rose Club

July 5

FIRST FLIGHT

GROSS — 1, Linda Johnson, 63; 2, Tonia Husel, 71.

NET — 1, Judy Laws, 53; 2, Pinky McIvor, 55.

SECOND FLIGHT

GROSS — 1, Vicki Capp, 75; 2, Marilyn Hawkins, 77.

NET — 1, Linda Forrette, 54; 2, Linda Haulk, 55.

K.P. — No. 6, Judy Laws.

Rose Club

1-2-3 Waltz Format

July 12

NET — 1, Tonia Husel, Delma Kortt, Suzanne Lang, Georgia Vukovich, 131; 2, Judy Wallace, Joan Peek, Suzanne Lang (Blind Draw), Georgia Vukovich (Blind Draw), 132.

K.P. — Casey Seltzer.

Men's Club

Three-Man Generations Format

July 14

GROSS — 1, Chuck Fowler, Phil Cardin, John Brittain, 66; 2, Jeff Hamlett, Norm Blandel, Arn Wihtol, 69.

NET — 1, Tony Gutierrez, Ben Arechiga, Sixto Rodriguez, 56; 2, Hank Munn, Paul Reynolds, Rich Larsen, 58.

K.P. — No. 6, Tony Gutierrez, Phil Cardin, Jerry Lambo. No. 17, Mike Dauenhauer, Scott Saxon, Jerry Lambo.

Senior Tuesday

Two-Man Chapman Format

July 10

FLIGHT A

GROSS — 1, Steve Lovich-Steve Elam, 67; 2, Don Sever-Doug Rowe, 68; 3, Jim Overmyer-Marty Morlan, 68.

NET — 1, Bill Seymour-Norm Blandel, 60.5; 2, Craig Barbieri-David Stiemert, 62.5; 3, Matt Pinder-Gary Miller, 63.5.

FLIGHT B

GROSS — 1, Paul Reynolds-Bob Kendrick, 75; 2, Charlie Tissen-Walt Russell, 76; 3, Verne Welo-Jerry Wolfram, 78.

NET — 1, John Oleksow-Roger Schnoes, 62; 2, Mike Fyre-Alan Vogel, 63; 3, Harold Lutes-Fred Aebi, 67.

FLIGHT C

GROSS — 1, Fred Pearson-Rich Sauer, 81; 2, Ben Arechiga-Dick Kari, 83; 3, Chuck Henke-Gary Robbins, 83.

NET — 1, Don Valentini-Tim Cate, 62; 2, Len Renfer-Dick Chiponis, 66; 3, Don Granger-Max Hahne, 66.

Laurel Hill GC

Wednesday Men's League

Best Ball Format

July 11

RESULTS — 1, Cary Marshall-Les McCoy, 31; 2, Larry Stanley-George Young, 33; 3, Gary Snow-John Arruda, 34.

GROSS — 1, Cary Marshall, 32; 2 (tie), George Young, Jim Gmur, 35.

K.P. — No. 3, Cary Marshall. No. 4, Cary Marshall. No. 5, Greg Dipple.

Stone Ridge GC

Lake Creek Historical Society Benefit

Two-Person Scramble Format

July 14

GROSS — 1, Casey Arden-Chris Wells, 58; 2, Marv Ransom-Rob Pratt, 66; 3, Mike Payne-Josh Payne, 69.

NET —1, Steve Harmon-Dennis Proctor, 49; 2, Chris Stark-Rich Olney, 51.5; 3, Dwight Pech-Dave Thompson, 52.

KP — No. 17, Don Cloud, Steve Harmon, Amanda Chhun.

LONG DRIVE — No. 15, Aaron Pawol, Bruce Irwin, Amanda Chhun.

ACCURACY DRIVE — No. 14, Don Cloud, Bruce Irwin, Amanda Chhun.

Thursday Church League

Week 13

July 5

GROSS — 1, St. John Lutheran No. 2, 71; 2, Community Bible C.P. No. 2, 75; 3, Medford Adventist No. 1, 75; 4, Community Bible C.P. No. 1, 76; 5, C.P. Assembly, 78; 6, Table Rock Fellowship No. 2, 81; 7, Bethel No. 1, 84; 8, Grace Lutheran (Red), 102.

NET — 1, Butte Creek Baptist, 48; 2, Hope Christian, 49.5; 3, Medford Adventist No. 2, 50; 4, Table Rock Fellowship No. 1, 52; 5, St. Peter Lutheran, 56; 6, Bethel No. 2, 60; 7, St. John Lutheran No. 1, 61.5; 8, Grace Lutheran (Blue), 62.

Senior Tour

1-2-3 Waltz Format

July 11

FLIGHT A

GROSS — 1, Dave Johnson, Gary Highland, Mike Owen, Dave Judd, 134; 2, Hal Rose, Bill Atwood, Rick Lloyd, Dave Rush, 136; 3, John Robinson, John Devos, Rick Tree, Stan Reiter, 136.

NET — 1, Paul Bostic, John Codington, Ed Borgnino, Rich Pedraita, 112; 2, Dave Potter, Bob Kendrick, Mike Collins, Paul Bostic, 112; 3, Bob Buffaloe, Randy Moyer, Roger Courtney, Verne Moreland, 112.

FLIGHT B

GROSS — 1, Troy Reynolds, Red Gentry, Ted Bibler, Jerry Hauck, 139; 2, Don Mitchell, Dale Baker, Ron Eastgate, Steve Buttolph, 153; 3, Don Simpson, Bud Diedrickson, John Watson, Larry Walker, 156.

NET — 1, Walt Russell, Pete DeGroot, Dennis Bolsinga, Leif Ostmo, 103; 2, Clancy Renkoski, Wayne Bennett, Jerry Krueger, Joe Weber, 105; 3, Skip Bogenoff, Ralph Sauerwald, Bud Stonecipher, John Devos, 113.

K.P. (0-15 hcp., 16-up hcp.) — No. 7, Rick Lloyd, Ted Bibler. No. 17, Rick Tree, Leif Ostmo.